Witam

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Kiara
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: czw maja 18, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Beata
Płeć:

Witam

#1

Post autor: Kiara »

Witam,
Nazywam się Beata, mieszkam na Ursynowie. W zasadzie lubię wszystkie zwierzęta, ale od najmłodszych lat interesowały mnie psy i ptaki, a w wieku szkolnym doszła do tego akwarystyka i żółwie. Wtedy też miałam pierwsze własne akwarium (ogólne), później zainteresowały mnie pielęgnice- wtedy miałam już zbiornik 150L a w nim (po różnych próbach) prowadziłam nawet udaną, kilkuletnią hodowlę pielęgnic zebra oraz akary błękitnej (drugiego gatunku nie jestem pewna, gdyż kupiony został jako pielęgnica, jednak albo była to forma mutacyjna jakiegoś gatunku, albo do tej pory nie umiem sklasyfikować tego gatunku- do akary błękitnej było tym rybom najbliżej... Zdjęć ryb niestety nie mam- była to druga połowa lat 90-tych).
Później, już we własnym mieszkaniu, znów stanęło akwarium, ale niewielkie- 60L, podczas ponad 15-stu lat wielokrotnie częściowo zmieniałam obsadę. Ostatnio akwarium nie miałam przez 4 lata, ale czegoś brakowało... Na razie mam wspomniany baniaczek 60 litrów, plus kotniki- zamiast ogólnego, postawiłam w tej chwili na piękniczkowate, szczególnie gupiki i molinezje. Ale że akwarium stoi ledwie tydzień, pływa w nim zaledwie kilka ryb (plus dwie samice gupika w kotnikach, które kupiłam ciężarne- jedną z nich w nocy lub nad ranem wydała na świat potomstwo, ale chyba musiała zjeść część maluszków, gdyż narybku jest całe 8 sztuk...). Mam też molinezje księżycowe, a co do reszty- cały czas zastanawiam się nad obsadą, żeby nie było jakiegoś misz-maszu, a objętość zbiornika też mnie ogranicza (oprócz rybek mam też hodowlę ptaków egzotycznych, tak więc miejsca zbyt wiele nie pozostało na jakąś większą hodowlę).
Mam troszkę zdjęć moich ryb z poprzednich zbiorników, wstawię je w odpowiednim miejscu (np moje ukochane pielęgniczki Ramireza, sum pictus, bojowniki i inne).
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów,
Beata (Kiara).
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Witam

#2

Post autor: Lech-u »

Cześć Beata.
Zdjęcia wstaw w dziale Galerie.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Witam

#3

Post autor: marcinzabki29 »

Witam na Fawa.
Akwarium od tygodnia i ......
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Witam

#4

Post autor: Miro »

Kiara pisze: mam też hodowlę ptaków egzotycznych
Witam, jakich ?
Awatar użytkownika

Autor
Kiara
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: czw maja 18, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Beata
Płeć:

Witam

#5

Post autor: Kiara »

marcinzabki29 pisze: Witam na Fawa.
Akwarium od tygodnia i ......
I w nim na razie gupiki i molinezje. Zanim nie skompletuję pełnej obsady roślin, postaram się wstrzymać z zakupami (tym bardziej, że np brzanki mszyste bardzo mi się podobają, ale będą podgryzać ryby, mieczyki są za duże, ale może parkę kupię, myślę głównie o gupikach i molinezjach na razie i szukam takich, które wpadną mi w oko.) Poczytałam też trochę o ampulariach i też się nad nimi zastanawiam (tylko pamiętam, jak ślimaki potrafią się mnożyć, i to mnie nieco hamuje... :/ ). Na dole na pewno będą kiryski, lubię te ryby, glonojad albo dwa, no i myślę jeszcze żeby przygarnąć bojownika z kubeczka (wiem że one żyją w naturze w kałużach wody, ale zawsze jak widzę bojowniki w kubkach to coś się we mnie skręca...). Po głowie chodzi mi jeszcze parka ramirezów, może danio... Jestem trochę na razie za bardzo nakręcona, a znając siebie, wiem że na tym etapie popełniam wiele błędów, więc wolę spokojnie dać roślinom rosnąć, zaczekać aż biotop się tam jakiś ustabilizuje, czytać, podpytywać itp.
Dzisiaj spotkała mnie też niespodzianka- jedną z nowych samiczek gupika (mam je dwa dni) okociła się- zawsze coś na początek, chociaż odłowiłam tylko 10 młodych do kotnika (nie było więcej).
miro pisze:
mam też hodowlę ptaków egzotycznych
Witam, jakich ?

Głównie kanarków, ale są też amadyny wspaniałe, kilka zeberek (na "emeryturze"- że tak się wyrażę), papużki faliste, parkę wróbliczek (to takie małe papugi, mniejsze od nierozłączek).

Zapomniałam dodać że mam jeszcze cztery psiaki...
Ostatnio zmieniony ndz maja 21, 2017 1:17 am przez Kiara, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ