Cześć wszystkim :)

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Johanna
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: czw lip 27, 2017 1:07 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Cześć wszystkim :)

#1

Post autor: Johanna »

Cześć wszystkim,
potrzebę posiadania akwarium można powiedzieć dostałam razem z pakietem genów po tatusiu i jakkolwiek mgliście pamiętam dzieciństwo to akwarium tam było, a okresami nawet kilka :)
potem zniknęły, ale to już okoliczności życiowe nieistotne dla tej historii. W każdym razie, jako dorosły już człowiek geny zwyciężyły i na któreś z kolei urodziny sprezentowałam sobie akwarium - 60l. Plan był piękny, wszystko wydawało się proste. Niestety nastąpiło zderzenie się z rzeczywistością/ścianą/nadjeżdżającą ciężarówką(niepotrzebne skreślić) i popełniłam prawdopodobnie wszystkie albo prawie wszystkie możliwe błędy przy zakładaniu akwarium, jakie można popełnić. Nastąpił przyśpieszony kurs akwarystyki, żeby uratować co się da.
Potem było już lepiej, ja już coś wiedziałam, zbiornik zaczął funkcjonować i pojawiła się ta powracająca myśl, że fajnie byłoby mieć jeszcze większe... Niestety mieszkanie wynajmowane, przeprowadzki co dwa lata, rozsądek zwyciężał przez długi czas, ale myśl powracała i powracała :) W końcu nastał ten dzień, kiedy została podjęta decyzja: muszę mieć własne mieszkanie, żeby mieć większe akwarium! Może nie był to jedyny argument za pakowaniem się w długoletni kredyt, ale jeden z argumentów dość istotnych (i coś czuję, że w tym miejscu mogę się do tego przyznawać i nawet znaleźć zrozumienie :) )

Powiększanie litrażu jest teraz na etapie oczekiwania na szafkę od stolarza, a ściana czeka, aż stanie na niej upragnione nowe akwarium. I im dłużej ściana czeka tym zmienia się wielkość. Początkowo miało być ok 120l, ale w sumie skoro cała ściana tylko na akwarium to może 200l, a w zasadzie to czemu nie... itd itp Ostatecznie stanęło na tym, że szerokość ma być 120 cm i taka szafka już jest zamówiona, a czy to będzie 120x40, czy 120x50 to jeszcze się okaże (czytaj: jeszcze się oszukuję, że uda mi się samą siebie przekonać, że większe wcale nie jest lepsze). Tymczasem ja się dokształcam dalej, żeby ograniczyć liczbę błędów popełnionych tym razem i z góry za nie wszystkie przepraszam i za wszystkie głupie pytania, które po drodze mogę zadać :)

Pozdrawiam,
Aśka
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Cześć wszystkim :)

#2

Post autor: Lech-u »

Witaj na FAWA.
Pytaj, śmiało.

Wojtekxxx9

Cześć wszystkim :)

#3

Post autor: Wojtekxxx9 »

Część Asia.
Witam Cie i spiesze poinformować ze jeszcze nikt bez pomocy nie został.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Cześć wszystkim :)

#4

Post autor: marcinzabki29 »

Witaj na forum.
Kate_Frei pisze: sob wrz 09, 2017 10:04 pma czy to będzie 120x40, czy 120x50
Im większe tym łatwiej, więc wybierz tą drugą wersję.
Tylko nie wiem, czy dylemat dotyczy wysokości, czy głębokości?
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
Johanna
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: czw lip 27, 2017 1:07 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Cześć wszystkim :)

#5

Post autor: Johanna »

dylemat dotyczy wymiarów podstawy, bo o ile różnica na długości czy jest to 80, 100 czy 120 cm poza efektem wizualnym pozwala na większy wybór gatunków, tak szerokość i wysokość już nie są tak oczywiste dla mnie. Oczywiście odrzucając jakieś dziwne wynalazki typu 120x20x30 o ile ktokolwiek przy zdrowych zmysłach by coś takiego zamówił

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Cześć wszystkim :)

#6

Post autor: krasnal »

Witaj :hug:
Kate_Frei pisze: sob wrz 09, 2017 10:04 pmprzepraszam i za wszystkie głupie pytania,
Podobno takich nie ma - są g. odpowiedzi :x

Wojtekxxx9

Cześć wszystkim :)

#7

Post autor: Wojtekxxx9 »

"szerokość" 40 a 50 to tez ma wpływ na aranżację bo powierzchnia dna się zwiększa. Tak jak i wysokości ma wpływ.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Cześć wszystkim :)

#8

Post autor: marcinzabki29 »

Kate_Frei pisze: ndz wrz 10, 2017 12:21 amOczywiście odrzucając jakieś dziwne wynalazki typu 120x20x30
Są i takie akwaria, zależy co się hoduje.
Proponuje wysokość przynajmniej 50 cm,
szerokość Masz już ustaloną - 120.
Pozostaje jeszcze odległość od przedniej szyby do tylnej, czyli głębokość.
Tak jak Wojtek napisał, chodzi o aranżację, im głębsze, tym większe pole do popisu.
Pozdrawiam Marcin

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Cześć wszystkim :)

#9

Post autor: krasnal »

marcinzabki29 pisze: ndz wrz 10, 2017 10:45 amim głębsze, tym większe pole do popisu.
Jak ma się długie ręce :-P
1.41421356237x50 =70.7106781187 cm 8)
Awatar użytkownika

Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Cześć wszystkim :)

#10

Post autor: Lena_Ned »

Hej! Mi tutaj pomagają niestrudzenie, chociaż rozmemłana jestem w temacie, zadaję dużo niepowiązanych ze sobą pytań i zadręczam przydługimi postami. Możesz tu liczyć na wyprostowanie swoich wszelkich skrzywień i wątpliwości :D
Awatar użytkownika

Autor
Johanna
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: czw lip 27, 2017 1:07 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Cześć wszystkim :)

#11

Post autor: Johanna »

Lena_Ned pisze: ndz wrz 10, 2017 11:12 amMi tutaj pomagają niestrudzenie, chociaż rozmemłana jestem w temacie

akurat Twój temat "pytań kilka" bardzo dokładnie przeczytałam. Dużo przydatnych informacji :)
Awatar użytkownika

Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Cześć wszystkim :)

#12

Post autor: Lena_Ned »

O kurdę, to miło mi :). Zakładałam że większość nie przeczyta takiego długiego felietonu z milionem pobocznych problemów pierwszego świata ;D.
ODPOWIEDZ