Witam wszystkich

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
SHARK
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 9:39 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Borys
Płeć:

Witam wszystkich

#1

Post autor: SHARK »

Cześć z tej strony Borys,

na wstępie pragnę wszystkich powitać i powiedzieć coś o swoim akwa.

Posiadam akwarium 60x30x35 (zestaw startowy z pokrywą 1x15W, kupiłem używany) wystartowało w połowie września, który chwilę temu zmieniłem na nowy zbiornik (na zamówienie) 70x40x40, kupione w zasadzie dla syna bo nie chciało mi się jeździć ciągle do galerii handlowych oglądać rybki :D, ale chyba bardziej mnie się ta przygoda podoba (syn przychodzi się tylko przywiać z rybkami i czasami da im jeść).

W akwarium kilka roślinek między innymi: Cryptocoryne Wendtii Brown, Staurogyne Repens, Echinodorus Tenellus, Ludwiga Repens Mesakana i kilka innych (zdobytych z "przycinki" od kogoś ale nie znam nazw) oraz korzeń.

Akwarium oczywiście na żwirku + kulki z lini Blue Line. Dodatkowo bimbrownia + micro, macro, carbo też z lini Blue Line

Sprzęt:
Grzałka 100W
Filtr Aquael Versamax FZN-2 Kaskada
Filtr Aquael Micro Plus + deszczownica jako dodatkowe napowietrzenie
Belka led (własna konstrukcja) 48W (48x 1W PowerLed, 6 driverów, zasilacz 19V 4.3A) + w drodze sterownik TC420
Stały test CO2 JBL`a

Co do obsady to:
11x Neon Czerwony
7x Danio chyba Choprae (takie pomarańczowe)
3x Molinezje Czarne
5x Kiris Sterby
4x Gupik (1x Endlera Male, 1x Female, 2x małe nie wiadomo co :) ), niestety zaraz po przesiadce 3 padły :/ (co gorsze nie wiem czemu - nie było widać żadnych konkretnych objawów)
1x Kosiarka
2x Otoski niestety zaraz po przesiadce 3 padły :/ (co gorsze nie wiem czemu - nie było widać żadnych konkretnych objawów)

Pozdrawiam
Borys
Ostatnio zmieniony wt gru 05, 2017 1:02 pm przez SHARK, łącznie zmieniany 1 raz.

revers
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: czw gru 08, 2016 2:53 pm
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Michał
Płeć:

Witam wszystkich

#2

Post autor: revers »

Czołem!
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Witam wszystkich

#3

Post autor: Lech-u »

Cześć.
Akwarium wstaw do Galerii.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Witam wszystkich

#4

Post autor: Miro »

Witam.
Uwarzaj na karmienie ryb przez syna, żeby nie wsypał jedzenoia za dużo bo mogą być problemy.
Ryby nie zdychają bez powodu.
Pewnie zdechły ze stresu spowodowanego np. wodą
Awatar użytkownika

Autor
SHARK
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 9:39 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Borys
Płeć:

Witam wszystkich

#5

Post autor: SHARK »

miro pisze: wt gru 05, 2017 1:30 pmUwarzaj na karmienie ryb przez syna, żeby nie wsypał jedzenoia za dużo bo mogą być problemy.
Ryby nie zdychają bez powodu.
Pewnie zdechły ze stresu spowodowanego np. wodą
Na szczęście wsypuje to co ja mu dam (wysypie na dłoń) dla rybek.

Co do tych zdechniętych to też mi się wydaje, że to może być przez wodę, to mój brak wiedzy... Niby filtr ze starego przełożyłem, 50l wody z już dojrzałego przelałem ale chyba za szybko uzupełniłem pozostałe 50l i parametry poleciały... Mam już sporo testów i staram się codziennie weryfikować. Na razie walczę z obniżeniem pH, KH i GH.
ODPOWIEDZ