Cześć

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ

Autor
wkropce
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: sob sty 13, 2018 5:02 pm
Lokalizacja: Maciejowice
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Cześć

#1

Post autor: wkropce »

Po sześciu latach wracam do przygody z rybkami. Wcześniej dość długo cieszyłem się widokiem podwodnego świata. Moje akwarium to 126 L wody, w której pływają: dwie kosiarki, zbrojnik, bojownik, dwa czarne skalary welony, i cierniooczek kuhla. Zamówione jeszcze dwa skalary złote wellony. :papa:
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Cześć

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Cześć.
Witam na Fawa.
Jeżeli chodzi o dobór rybek, ........to może później.
Pozdrawiam Marcin

Psyho

Cześć

#3

Post autor: Psyho »

Cześć. Będę jednak mniej hrzeczny i powiem że twoja obsada to jakaś pomyłka. Poczytaj o rybach które masz.

DanielP
Moderator
Posty: 1920
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Cześć

#4

Post autor: DanielP »

Twoje ryby to mieszanka biotopów. Zbiornik jest przede wszystkim za mały dla skalarów.

Autor
wkropce
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: sob sty 13, 2018 5:02 pm
Lokalizacja: Maciejowice
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Cześć

#5

Post autor: wkropce »

Zdaję sobie sprawę,że to różne biotopy. Brałem pod uwagę takie preferencje ryb jak, temp. wody, PH, twardość wody. Sądziłem, że to pozwoli rybom wspólnie mieszkać. To błąd?
Awatar użytkownika

Johanna
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: czw lip 27, 2017 1:07 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Cześć

#6

Post autor: Johanna »

Jednym z problemów może być wielkość zbiornika. Pierwsza z brzegu - kosiarka i pierwsza z brzegu strona mówi o minimum 200l:
http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/ ... -kosiarki/
Nie ma takich błędów, których nie da się naprawić (no prawie nie ma). Tutaj na pewno ktoś Ci pomoże. Witaj na forum :)
Ostatnio zmieniony ndz sty 14, 2018 12:26 am przez Johanna, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
wkropce
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: sob sty 13, 2018 5:02 pm
Lokalizacja: Maciejowice
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Cześć

#7

Post autor: wkropce »

Wielkość zbiornika jest tymczasowa, docelowo to 120×45×45. Za jakieś dwa miesiące. Resztę mam nadzieję wyczytam z forum, a dużo wiedzy tu jest.
Ostatnio zmieniony ndz sty 14, 2018 7:54 am przez wkropce, łącznie zmieniany 1 raz.

DanielP
Moderator
Posty: 1920
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Cześć

#8

Post autor: DanielP »

Dla mnie zbiornik minimalny jeśli chodzi o wysokość dla skalarów to 50 cm ale to bardzo dobrze,że w planach masz większy zbiornik i ryby w nim będą czuły się zdecydowanie lepiej niż w obecnym:-)Jaki planujesz wystrój akwarium i jakie masz parametry wody?
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Cześć

#9

Post autor: marcinzabki29 »

wkropce, proponuję żebyś założył wątek w dziale ogólnym i tam napiszesz o planach, a My spróbujemy Ci pomóc.
Chyba, że jednak Masz ochotę pokazać Swoje obecne szkiełko, to zapraszam do działu galeria.
Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ