Cześć wszystkim!

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ

Autor
Misza
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 20, 2022 9:58 pm
Lokalizacja: EŁK

Cześć wszystkim!

#1

Post autor: Misza »

Cześć!
Po 25 latach powrót do akwarystyki. Pod pretekstem zachcianki dziecka :) Specjalnie nie broniłem się.
Na start poszedł zestaw Diversa Startup 80LED. Udało się w miarę bezproblemowo wystartować, akwarium chodzi od miesiąca.
W zbiorniku W tej chwili mamy rotalę, ludwigię, róźdżycę, kryptokorynę, nadwódkę, żabienicę.
Z ryb: 7 gupików, 8 brzanek titteya, 6 gurami mozaikowych, 5 glonojadów i bliżej nieokreśloną ilość krewetek (6-10 sztuk, nie mogę doliczyć się)
Dzisiaj przyszedł Aquael Ultra Filter 900 :) Na razie (kilka dni) pochodzi z Claro1000 który był w zestawie.
Wstępnie wygląda, to tak, w przyszły weekend będę miał szafkę, więc będę musiał wszystko wywalić ze zbiornika, więc będzie okazja na zaaranżowanie wszystkiego od nowa.
Obrazek
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Cześć wszystkim!

#2

Post autor: Dzik »

Czesc. Fajny zbiorniczek . Ta zabienice lepiej przesadz , bo to roslina sporych rozmiarow , potrzebujaca przestrzeni .
Awatar użytkownika

marioelcamino
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 29, 2022 9:51 pm
Telefon: 606670562
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Gerard
Płeć:

Cześć wszystkim!

#3

Post autor: marioelcamino »

Cześć, fajnie wygląda. Będziesz nawoził, bomblował, coś dosadzisz?
Grupa wsparcia https://www.facebook.com/groups/baniak

1260 - puste, czeka na pomysł
900 - Pawiookie
300 - Gupikolandia
140 - Pożywienie dla Pawiookich

Autor
Misza
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 20, 2022 9:58 pm
Lokalizacja: EŁK

Cześć wszystkim!

#4

Post autor: Misza »

Dzik pisze: sob maja 21, 2022 9:51 am Ta zabienice lepiej przesadz , bo to roslina sporych rozmiarow , potrzebujaca przestrzeni
Tak jak pisałem, będzie możliwość przearanżowania zbiornika, bo w przyszłym tygodniu będę miał szafkę. Żeby przenieść będę musiał wszystko z niego wyciągnąć. Wodę mam gdzie spuścić - myślę, że 50-60 litrów będę miał. Przepłuczę delikatnie podłoże (myślę, że z połowę wyciągnę). Różdżycę upchnę chyba na prawej ściance, tam mam wylot deszczownicy pod powierzchnią i zasys wody, ładnie wszystko zamaskuje. Pogostemon (zapomniałem o nim) powędruje na lewo. Żabienica chyba też pójdzie na lewo. Z nią mam problem, bo kiepsko rośnie. Muszę doedukować się.
marioelcamino pisze: sob maja 21, 2022 11:31 am Będziesz nawoził, bomblował, coś dosadzisz?
Na razie nie nie przewiduję jakichś specjalnych zabiegów. W pierwszych dwóch tygodniach miałem problem, bo bledły liście roślin. Zaopatrzyłem się w żelazo, carbo, AquaPlant, w podłoże w okolice korzeni upchnąłem po kilka kulek glinianych. Z dodatkami delikatnie, bo stosuję połowę dawki zalecanej przez producenta ale widzę pozytywne skutki - rośliny nabrały intensywniejszej zieleni, zaczęły rosnąć. Pewnie na początku było za jałowo.
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Cześć wszystkim!

#5

Post autor: Dzik »

Zabienice ze wzgledu na swe rozmiary i szybkie tempo wzrostu potrzebuja zyznego i wysokiego podloza .

Autor
Misza
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 20, 2022 9:58 pm
Lokalizacja: EŁK

Cześć wszystkim!

#6

Post autor: Misza »

Dzik pewnie dlatego jest u mnie taka marna. Dużo liści robi się brązowych. Przytnę liście i dam jej jeszcze szansę, jak nie da rady to pójdzie out.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2383
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Cześć wszystkim!

#7

Post autor: Ziemiojad »

To akwarium będzie za małe na gurami.

Autor
Misza
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 20, 2022 9:58 pm
Lokalizacja: EŁK

Cześć wszystkim!

#8

Post autor: Misza »

Ziemiojad
Trochę mnie zmartwiłeś, bo Młody bardzo napalił się na mozaikowego. Niby sprawdzał, że może być do takiego zbiornika. Sytuacja w akwa jest dynamiczna, więc może z czasem pójdą na wymianę.

Tymczasem przyniósł kolejny zbiornik, 14 litrów i stwierdził, że będzie na bojownika :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Cześć wszystkim!

#9

Post autor: Dzik »

Z wiekszymi rybami robi sie tak . Kupujesz male w wiekszej ilosci i w miare wzrostu likwidujesz pozostawiajac jedna pare . Ponadto samce gurami i nie tylko lubia zaszalec i stawac sie agresywnymi .
ODPOWIEDZ