Użytkownik jasio3105

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Użytkownik jasio3105

#1

Post autor: lovelas1988 »

Użytkownik jasio3105 zamówił rybki za ok 40 zł, kiedy wysłałem wiadomość o tym, że są już do odbioru, użytkownik przestał się pokazywać na forum...

Po otrzymaniu mojego numeru tel. przez PW nie potrafił zadzwonić oraz odwołać swojego zamówienia.

Niepoważny forumowicz "jasio3105", nie polecam robienia z nim interesów.





lovelas1988


Ps. proszę o zrobienie osobnego subforum aby znajdowaly się tam komentarze o sprzedajacych jak i kupujących, ponieważ taka sytuacja pojawia się już nie pierwszy raz na forum ale niestety moderatorzy zamykają takie wątki i przenoszą do archiwum, mówiąc:

"coś z tym zrobimy, bo to nie pierwsza taka sytuacja jeśli chodzi o użytkownika XXX"

Tak być nie powinno! Kupowanie od drugiej osoby z forum powinno być pewnego rodzaju zobowiązaniem, a nie zawracaniem komuś głowy.
Obrazek
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Użytkownik jasio3105

#2

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Przede wszystkim takie wątki nie są przenoszone do archiwum.

Druga sprawa to właśnie na powyższym przykładzie widać skutki żywiołowej niechęci użytkowników do wszelkiego rodzaju regulaminów i programowego wręcz ignorowania ich.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Autor
lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Użytkownik jasio3105

#3

Post autor: lovelas1988 »

Zgadzam się z Tobą w 100 %. Niestety niektórzy uzytkownicy podchodzą do kupna lekkomyślnie i niepoważnie. Mam nadzieję, że coś w tym kierunku zacznie się dziać.
Obrazek

abdesign

Re: Użytkownik jasio3105

#4

Post autor: abdesign »

lovelas1988, może warto zauważyć nadrzędna funkcję forum akwarystycznego nad giełdą? pewną specyfikę takiego miejsca, to że ludzie są różni, że czasem mają 12 lat a czasem 50 i inne priorytety inne podejście? chcesz mieć komentarze i umowy kupna sprzedaży - doskonale wiesz gdzie to znajdziesz :) - mam nadzieję że tu nigdy, to jest troche inne miejsce - naprawde chciałbyś mieć na forum akwarystycznym dział z OCENĄ forumowicza? chociaż z drugiej strony doskonale rozumiem, że sie wkurzyłeś

matka siedzi z tyłu, ludzie tak maja i mieć będą, że obejdą regulaminy które ida za daleko... i de facto których pomimo szczerych chęci nie da się często dotrzymać.
Ostatnio zmieniony ndz sie 15, 2010 5:11 pm przez abdesign, łącznie zmieniany 1 raz.

Martin
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: pn cze 29, 2009 3:30 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Użytkownik jasio3105

#5

Post autor: Martin »

Generalnie, na wielu forach funkcjonuje coś takiego jak dział feedback. Gdzie opisuje się z kim można się dogadać, a do kogo podejść nieco ostrożniej. I nie jest to żadne oczernianie, tylko działa motywująco dla tych, którzy mają na bakier z podejściem do handlu czy wymiany. IMO taki wątek jest przydatny.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Użytkownik jasio3105

#6

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Wszystko to rozumiem, ale nie widzę powodu, żeby na forum wyciągać jakiekolwiek konsekwencje, czy nawet oceniać osoby, które się umawiają poza forum.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

ROMEK
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:14 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Użytkownik jasio3105

#7

Post autor: ROMEK »

to forum czy giełda?
Awatar użytkownika

admin
Admin
Posty: 370
Rejestracja: czw lis 17, 2005 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Użytkownik jasio3105

#8

Post autor: admin »

wg mnie zazwyczaj ci niepoważni userzy to małolaty :)
ale i tak jakos trzeba się przed tym bronić ..
nie wiem jak technicznie to rozwiązać bo przeszukiwanie forum w celu znalezienia opinii to tez bez sensu
FAWA Admin wita Cię na Naszym forum :)

Forum miłośników zbrojników - http://forumzbrojnikowe.pl
Internetowy sklep komputerowy - http://www.agapo.pl
Internetowy sklep zoologiczny - http://www.akwamaniak.pl
Awatar użytkownika

Autor
lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Użytkownik jasio3105

#9

Post autor: lovelas1988 »

Artur gdyby spotkało mnie to pierwszy raz na forum to olałbym sprawę... Jakby nie było dzial giełda na forum jest także to też pewnego rodzaju nasze mała fawa-allegro. Ocena to faktycznie może przesadnie ale nie wiem jaki sposób na takich delikwentów byłby dobry.

Romek forum akwarystyczne jest razem z giełdą ( tak ten dział się nazywa i nie ma się co oszukiwać)
Wszystko to rozumiem, ale nie widzę powodu, żeby na forum wyciągać jakiekolwiek konsekwencje, czy nawet oceniać osoby, które się umawiają poza forum.
Umawialiśmy się przez forum :)
Ostatnio zmieniony ndz sie 15, 2010 9:28 pm przez lovelas1988, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Użytkownik jasio3105

#10

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Jakoś tego nie widziałam. Jedyne posty jasio3105 na forum są w tym wątku sprzed pół roku.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Autor
lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Użytkownik jasio3105

#11

Post autor: lovelas1988 »

matka siedzi z tyłu pisze:Jakoś tego nie widziałam. Jedyne posty jasio3105 na forum są w tym wątku sprzed pół roku.
Wiadomości Pw to tez usługa forum fawa.
Obrazek
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Użytkownik jasio3105

#12

Post autor: ziabak »

lovelas1988 pisze:Artur gdyby spotkało mnie to pierwszy raz na forum to olałbym sprawę... Jakby nie było dzial giełda na forum jest także to też pewnego rodzaju nasze mała fawa-allegro.
mnie również niejednokrotnie przytrafiło się niezrealizowane umawianie, jednak uważam, że dział poświęcony ocenianiu użytkowników pod kątem ich rzetelności i słowności byłby przesadą. Zawsze w treści ogłoszenia jakie się wystawia powinna znaleźć się informacja kto zainteresowany jest obiektem kupna / sprzedaży / wymiany i dodatkowo po zakończeniu transakcji informacja spełniająca funkcję recenzji całokształtu - to jest odpowiednie miejsce również aby napisać, że umawiający się wcześniej forumowicz niepoważnie się zachował - przynajmniej od razu są podane okoliczności, czas, widać o co chodziło.

Ty jesteś bardzo aktywnym użytkownikiem działu Giełda - stąd masz większą częstotliwość takich wpadek... warto więc pisać komentarze w postach giełdowych - one i tak zostają na wieki i trafiają w całości do archiwum, potem można wszystko sprawdzić jak ktoś chce.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

ROMEK
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: śr cze 09, 2010 9:14 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Użytkownik jasio3105

#13

Post autor: ROMEK »

Jeśli handlujesz skorzystaj z allegro, świstaka, ebay. To są portale aukcyjne które dają ci więcej bezpieczeństwa. Jeśli ci się one nie podobają zakładaj swój sklep internetowy.

To forum trzeba by było skasować i na nowo zarejestrować wszystkich użytkowników sprawdzając jednocześnie ich adresy przez wysłanie do nich listów z kodem. Adres IP nic nie mówi. Ja mogę zmienić IP w 5 minut. Wystarczy że zrestartuję modem i jestem nie do wykrycia chyba ze ktoś z was ma dostęp do "neostradowej bazy danych"...

Nie da się oceniać użytkownika jeśli nie wiesz kim on jest i w zasadzie na 1500% znajdzie się kilku takich którzy będą mieli po kilka kont a ty będziesz ich oceniał oddzielnie...

Jeśli wprowadzicie chore zaostrzenia regulaminu to ja zrezygnuję z użytkowania tego forum. Są inne fora z chorymi regulaminami i chamskimi moderatorami ale jeśli tu będzie tak samo to w zasadzie tamte będą lepsze a to dlatego ze można na nich dużo więcej się dowiedzieć no i dużo więcej kupić...
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Użytkownik jasio3105

#14

Post autor: Bożena »

admin pisze:wg mnie zazwyczaj ci niepoważni userzy to małolaty :)
ale i tak jakos trzeba się przed tym bronić ..
nie wiem jak technicznie to rozwiązać bo przeszukiwanie forum w celu znalezienia opinii to tez bez sensu
przypuszczam, ze nie da się przed tym obronić , ale nie widzę też powodu do tworzenia jakichś wydzielonych wątków z opiniami :razz: i co policzymy punktację a potem chłosta?

lovelas1988 najczesciej masz nieprzyjemne sytuacje, ale skoro chcesz tu prowadzić swój mini sklepik to sam powinieneś sie zatroszczyć o to z kim sie umawiasz.
Zamawiasz dla kogos za 40 zł rybek i nie wiesz nawet jak się nazywa, nie masz nr telefonu tej osoby???
Zresztą ja też kupowałam od Ciebie za trochę wiecej i wtedy mialeś szczęscie :)
Przykro że człowiek cię wystawił, ale przyznaj , że lekceważysz swoje bezpieczenstwo. :sad:

Ludzie sa rózni ale moim zdaniem umawianie się w otwartych postach daje szansę wglądu wszystkim użytkownikom i można sie zorientować z kim nie należy się umawiać.
I to zdecydowanie wystarczy jako ostrzeżenie dla wszystkich.
Ostatnio zmieniony pn sie 16, 2010 10:09 am przez Bożena, łącznie zmieniany 2 razy.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
ODPOWIEDZ