Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.

Autor
Milka11g
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 21, 2011 2:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#1

Post autor: Milka11g »

jw.
Awatar użytkownika

tompoz
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 11:21 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#2

Post autor: tompoz »

Polecam.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika

SunFireX
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#3

Post autor: SunFireX »

Jest całkiem spory temat na forum dot. tego sklepu: --> http://fawa.pl/topics31/6226.htm?sid=6c ... 49e48f29a8


Szczerze mogę polecic ten sklep, ze Slawkiem zawsze mozna sie porozumiec i dogadac, posiada spora wiedze nt. akwarystyki, nie wciska nic na sile, kompetenty gosc.
Co do cen nie jest zbyt wygorowanie jesli chodzi o zwierzeta i rosliny, ze sprzetem (np. ikoli) bywa juz roznie. Ryby trafiaja do niego z Łodzi, te ktore sprzedaje sa zdrowe i nie przynosza zadnych chorobsk. Polecam, czasem lepiej sie przejechac dalej niz isc do sklepu pod nosem by nie miec pozniej problemu.
Awatar użytkownika

Yorinarou
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 03, 2011 9:12 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#4

Post autor: Yorinarou »

Ja znam ten sklep od lat 80tych. Nigdy się nie zawiodłem i już jako dzieciak cieszyłem się jak ojciec mówił: "zbieraj się młody jedziemy do Ziarki".
Jakiś czas temu jak przerabiałem oświetlenie w akwa pojechałem z głupia frant do nich i kupiłem statecznik do 2x24W T5 za 30pln :D.
Niedrogo, profesjonalna obsługa. Znam tylko dwa takkie miejsca w Warszawie. Na solidarności i na Nowogrodzkiej za dawnym hotelem Forum(teraz Novotel). Co ważniejsze do obu mam niedaleko i mogę się kopnąć "z buta" "D
Proszę nie dzielić moich postów przy odpisywaniu. Odnieś się do całości a nie wyrywaj cokolwiek bez sensu z kontekstu.

Dein

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#5

Post autor: Dein »

Yorinarou pisze:i na Nowogrodzkiej za dawnym hotelem Forum(teraz Novotel). Co ważniejsze do obu mam niedaleko i mogę się kopnąć "z buta" "D
Przez ostatnie 10 lat przechodziłem obok tego sklepu ze 100 razy i go nie zauważyłem. Nie zdawałem sobie sprawy z istnienia takiego przybytku w polu mojego rażenia. Wczorajszy Twój post mnie natchnął, więc odszukałem to sklepiszcze w drodze powrotnej z pracy. Kończyłem o 14, a pocałowałem klamkię. Kuriozalne godziny otwarcia mają :D Wg karteluszki naklejonej na drzwiach otwierają o 15, jakby się ktoś wybierał.
Awatar użytkownika

SunFireX
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#6

Post autor: SunFireX »

Z tego co się orientuję, czwartek-piątek właściciel jest na weselu brata, więc z przyczyn z tego wynikających go nie ma :roll:

Dein

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#7

Post autor: Dein »

Czwartek-piątek to mnóstwo ludzi gdzieś jest. Natomiast cały tydzień był rozpisany bez konkretnych dat i wynikało z tego, że od poniedziałku do piątku otwierają o 15.
Awatar użytkownika

Yorinarou
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 03, 2011 9:12 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#8

Post autor: Yorinarou »

Dein,

ten sklepik otwarty jest pn-pt bodaj 10(lub 11) do 17 a w piątki do chyba 14tej.
Może niema szaleństwa jeśli chodzi o wybór, ale rośliny stamtąd zawsze ładnie mi rosną, ryby nie przytargały chorób. A kultura i wiedza właściciela jest na bardzo wysokim poziomie. Zawsze można wejść, pogadać, poradzić się. Po prostu idziesz jak do dobrego znajomego.

A dodatkowo jak czegoś niema to zostanie zamówione.

Dein, jak masz tak blisko może jakieś piwo kiedyś. Ja mieszkam Poznańska/Wspólna.
Proszę nie dzielić moich postów przy odpisywaniu. Odnieś się do całości a nie wyrywaj cokolwiek bez sensu z kontekstu.

Dein

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#9

Post autor: Dein »

No ja sobie przez szybę tylko mogłem popatrzeć póki co i rozumiem, że grafik na dźwiach jest przejściowy. To co sobie przez szybę zobaczyłem, podobało się. Czasami w tych małych sklepach panuje syf i mizeria, a tu na widoku coś reprezentacyjnego.
A orientujesz się, czy Pan ma żywy pokarm?

Ja nie mieszkam w okolicy, za to pracuję na Brackiej w PAP-ie. Więc czasami na przełaj biegnę Nowogrodzką do metra czy tramwaju, jak wracam na Mokotów do domu. Przydałby mi się na trasie dobry sklep z pokarmem i drobiazgami, żebym nie musiał zbaczać do Złotych Sedesów. Zmartwiłem się tymi godzinami otwarcia nietypowymi, bo ja albo wracam o 14 do domu albo biegnę na 14 do pracy. No i naprawdę biegnę, bo psina w domu czeka z pęcherzem na supeł. Na żadne piwa po drodze sobie pozwolić nie mogę.
Awatar użytkownika

Yorinarou
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 03, 2011 9:12 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#10

Post autor: Yorinarou »

No właśnie pytałem o żarcie niedawno ale Pan mówi że nie miewa. Kiedyś pamiętam za dobrych czasów miał wagę taką starą, ciężarki i ważył na gazetkę tubifex, ochotkę :D same pyszności.

Teraz w okolicy to nie wiem czy ochotkę luzem gdzieś się kupi. Jak ktoś ma czas i kupi więcej to niech da znać to współfinansuję zakup, postawię piwko i odbiorę gdzieś w ludzkich godzinach w okolicy centrum swoją część. Słyszałem że kupujecie gdzieś na giełdzie i można tam ilości takie raczej większe. Mnie pozostaje póki co mrożona z Katrinexu, którą mogę kupić w sklepie obok zoologicznym.
Ostatnio zmieniony czw cze 23, 2011 3:07 pm przez Yorinarou, łącznie zmieniany 1 raz.
Proszę nie dzielić moich postów przy odpisywaniu. Odnieś się do całości a nie wyrywaj cokolwiek bez sensu z kontekstu.

Zielony
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pt lut 04, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#11

Post autor: Zielony »

U mnie na woli gość sprzedaje ochotkę na kieliszki ;)
Warszawa ja tu nie przyjechałem,ja się tu urodziłem.
Awatar użytkownika

Yorinarou
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 03, 2011 9:12 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#12

Post autor: Yorinarou »

Haha nieeźle, no takie właśnie smaczki, które pamiętam z dzieciństwa z ojcem jak szukało się rzeczy, o których teraz jak się mówi to śmiech ogarnia. Powiem Wam że kiedyś, to trzeba było się nalatać, teraz sadzasz dupę przed monitor i masz wszystko. Trochę szkoda, nie mówię że sam nie korzystam ale jednak staram się wracać do przeszłości troszeczkę. W tedy te hobby było jakieś takie bardziej "tajemnicze" i wychuchane.

A pytanie za 1.000.000 punktów. Kto pamięta serwis pompek "skalar" na ul. Hożej???
Gość miał taką fajną szklaną rurę do testowania - cylinder 20cm średnicy i z 1,5m wysoki. Jako szczyl pamiętam że jak testował te pompki i byłem u niego to takie "łaaaaaał" zawsze że to leci do góry i takie "faaajowe" :D.
Ostatnio zmieniony czw cze 23, 2011 6:16 pm przez Yorinarou, łącznie zmieniany 1 raz.
Proszę nie dzielić moich postów przy odpisywaniu. Odnieś się do całości a nie wyrywaj cokolwiek bez sensu z kontekstu.

Dein

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#13

Post autor: Dein »

Ej, muszę napisać, że jestem rozczarowany jednak tym na Nowogrodzkiej. Sklep jest w starym stylu, co samo w sobie nie przeszkadza, ale brud też jest w starym stylu. Od dzieciństwa nie widziałem w sklepie takich zaglonionych szyb. Rośliny tez pomarnowane. I teraz się zastanawiam, czy to się tak porobiło przez długi weekend i mam po prostu pecha, czy tak jest zawsze, a ja się głupio czepiam i mam oczekiwania z kosmosu.
Chciałem sobie sprawić pare krewetek amano, ale po pierwsze - nie było na sprzedaż. po drugie - jakieś drogocenne. Widywałem je w sklepach w Warszawie i po 5 złotych, a tu - prawie 9. Jak dla mnie - drogo.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#14

Post autor: krasnal »

Dein pisze: muszę napisać, że jestem rozczarowany jednak tym na Nowogrodzkiej.
To temat o sklepiku przy SĄDACH :razz:

Dein

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#15

Post autor: Dein »

Nie zauważyłem. Myślałem, że tytuł tematu brzmi "Co sądzicie o sklepie akwarystyczny za hotelem Novotel".
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#16

Post autor: Kidzio »

Polecam jeszcze raz polecam !!

supercena na żywe żarcie, bez ściemniania i nachalności.
54 L krewetkowy raj

picia136
Uzależniony
Posty: 678
Rejestracja: pn mar 23, 2009 1:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#17

Post autor: picia136 »

Polecam
100x40x50 =200l
I rodzinka się powiększy:)
Awatar użytkownika

sylwia235
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 1:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci

#18

Post autor: sylwia235 »

Witam.
Ja ostatnio pozwoliłam sobie zahaczyć o ten sklep i mam mieszane uczucia. Nie jest tam na pewno czysto. Na drzwiach jest zielony nalot, nawet na klamce. Ale pomijając to, to zaopatrzenie niezbyt duże, chyba, że pan ma na zapleczu jakiś asortyment. Nie pytałam się o nic konkretnego, tak sobie weszłam popatrzeć. Rybek faktycznie sporo,wyglądają na zdrowe.
Z całym szacunkiem, ale nie rozumiem osób, które tak bardzo polecają ten sklep :-) na wielu forach czytałam na ten temat.
Pozdrawiam,
Sylwia
Co Cię nie zabije, to na pewno wzmocni!
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci

#19

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Widzisz jest wiele sklepów które się poleca nie koniecznie z powodu ogromnego wyboru towaru , czy sterylnej wręcz czystości, albo ogromu centrum handlowego. W niektórych można trafić różne ciekawostki, w innych posłuchać fachowej wiedzy, jeszcze inne zdobyły sobie zaufanie klientów ze względu na jakość sprzedawanego żywego towaru, i możliwość zamówienia po przystępnych cenach. Osobiście nigdy nie byłem w tym sklepie, ale sam znam kilka ukrytych wręcz przed wzrokiem przechodniów, z drzwiami które odstraszają ,o rozmiarze schowka na szczotki w których panuje ciasnota i specyficzny klimat , ale mam do nich zaufanie , w nich kupuję i je polecam.
Awatar użytkownika

exhumed
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: wt cze 21, 2011 8:51 pm
Lokalizacja: somewhere in time
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci

#20

Post autor: exhumed »

kilka razy byłem i:
1. wiedza sprzedajacego moim zdaniem bardzo duża - dowiedziałem sie kilku teoretycznych i praktycznych rzeczy - żadne z moich pytań nie pozostało bez konkretnej odpowiedzi
2. wszystkie rybki jakie tam widziałem wyglądają na zdrowe, zresztą trzy razy tam kupowałem i jak do tej pory (po kilku miesiącach) mają się super a niektóre nawet bardzo super :)
3. nie uważam żeby sklep był brudny - sklepik ma po prostu stare wnętrze i specyficzny zapach - jak dla mnie "sklep z duszą" - jeżeli ktoś woli "czystość" Kakadu czy Discusa to jego wybór
4. z minusów - słabiutkie rośliny i ich mały wybór ale to jest problem większości sklepów akwa (np Discus - duży wybór roślin ale syf kompletny) - jak uczy moje doświadczenie najlepsze rośliny kupuje się lub dostaje od uczestników Forum ;)

podsumowując mój punkt widzenia: bardzo dobry sklep
BEFORE CREATION OF TIME...

dano
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 01, 2010 6:19 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci

#21

Post autor: dano »

Witam po ile skalarki "pasiaki" dostane?:)

Zielony
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pt lut 04, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci

#22

Post autor: Zielony »

dano pisze:Witam po ile skalarki "pasiaki" dostane?:)
A my cennik mamy w głowach :?: Najlepiej zadzwoń i się zapytaj.
Warszawa ja tu nie przyjechałem,ja się tu urodziłem.

choq
Zapaleniec
Posty: 225
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci

#23

Post autor: choq »

SunFireX pisze:Jest całkiem spory temat na forum dot. tego sklepu: --> http://fawa.pl/topics31/6226.htm?sid=6c" onclick="window.open(this.href);return false; ... 49e48f29a8
Link nie działa a chyba tam był podany numer telefonu do Sławka.
Mógłby ktoś wrzucić?
Pozdrawiam,
Grzegorz
180L towarzyskie, 30L krewetki
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#24

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Akwarium Hobby. Sklep akwarystyczny
01-926
Warszawa,
al. Solidarności 125b
woj. Mazowieckie, pow. Warszawa, gm. Warszawa
Zoologiczne Sklepy
Kom.: 602 790 790

akwariumhobby@o2.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt 11:00 - 19:00
Sob 11:00 - 14:00
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci

#25

Post autor: Kidzio »

i życie staje się proste ;)
54 L krewetkowy raj

picia136
Uzależniony
Posty: 678
Rejestracja: pn mar 23, 2009 1:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci

#26

Post autor: picia136 »

Sklep jest chyba w likwidaci bo dziś widziałem baner wynajmę
100x40x50 =200l
I rodzinka się powiększy:)
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci

#27

Post autor: Kidzio »

No nie gadaj.....
54 L krewetkowy raj
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#28

Post autor: mimag »

Potwierdzam na sklepie wisi duza plansza "wynajme lokal" wiec juz moze nie dzialac lub zakanczac dzialalnosc.
100x40x50 JUWEL RIO 180

choq
Zapaleniec
Posty: 225
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci

#29

Post autor: choq »

mimag pisze:Potwierdzam na sklepie wisi duza plansza "wynajme lokal" wiec juz moze nie dzialac lub zakanczac dzialalnosc.
Na szczęście ani jedno, ani drugie. Po prostu sklep jest... za mały. To dobrze, że to nie "pseudo kryzys" powoduje zamknięcie sklepu z tradycją, a chęć rozbudowy. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam,
Grzegorz
180L towarzyskie, 30L krewetki
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Co sądzicie o sklepie akwarystyczny na al. solidarnosci 125b

#30

Post autor: mimag »

choq pisze:oby nowe miejsce nie było na końcu świata.
jesli to był by nasz koniec swiata czyli białołęka to bym nie protestował :)
100x40x50 JUWEL RIO 180
Zablokowany

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”