Flower Fish - bojowniki

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.

vader2
Gaduła
Posty: 128
Rejestracja: pn gru 05, 2011 8:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#61

Post autor: vader2 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Musimy tego pilnować.
vaderjedi
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#62

Post autor: Lech-u »

A jak tego musimy pilnować?

vader2
Gaduła
Posty: 128
Rejestracja: pn gru 05, 2011 8:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#63

Post autor: vader2 »

delikatnie jak się da kontrolować rynek. ;] Lech-u wszystko się da :twisted: ;]
vaderjedi
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Flower Fish - bojowniki

#64

Post autor: JJP2 »

https://www.youtube.com/channel/UC7jtgs ... &flow=grid

A dziś jak sama nazwa sklepu wskazuje są goopki do zamówienia z dostawą na przyszły tydzień.
Tylko ceny mistrzowskie.
Ostatnio zmieniony wt mar 05, 2019 6:45 pm przez Lech-u, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#65

Post autor: Lech-u »

O rany.

Goopik jest droższy niż polędwica wołowa z Japonii.
Za kilogram.
Awatar użytkownika

Autor
Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#66

Post autor: Winter »

Lech-u pisze: wt mar 05, 2019 6:46 pm Goopik jest droższy niż polędwica wołowa z Japonii.
Ale ładne są :)
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#67

Post autor: Lilek »

Winter do twojej 200 to co najmniej 3 pary :biggrin:
Ostatnio zmieniony śr mar 06, 2019 11:00 am przez Lilek, łącznie zmieniany 1 raz.

catatonic
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 01, 2019 1:08 pm
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#68

Post autor: catatonic »

Gupiki faktycznie ładne... choć mam do nich osobistą awersję. Kiedyś mój ojciec prowadził pod Warszawą mały sklep zoologiczny i myślał, że dzięki tym rybom zrobi złoty interes - wtedy nikt inny albo prawie nikt ich nie miał.

Tylko nie przewidział, że na takie pawie oczka niewielu stać - i cały interes popłynął, a my musieliśmy wynieść się z domu do ciasnego mieszkania :/

catatonic
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 01, 2019 1:08 pm
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#69

Post autor: catatonic »

catatonic pisze: śr mar 06, 2019 1:37 pm Gupiki faktycznie ładne... choć mam do nich osobistą awersję. Kiedyś mój ojciec prowadził pod Warszawą mały sklep zoologiczny i myślał, że dzięki tym rybom zrobi złoty interes - wtedy nikt inny albo prawie nikt ich nie miał.

Tylko nie przewidział, że na takie pawie oczka niewielu stać - i cały interes popłynął, a my musieliśmy wynieść się z domu do ciasnego mieszkania :/
Gdybyśmy wtedy mieli takie możliwości, jakie na

!

SPAM
obiecują, to na pewno wyszłoby dużo lepiej. Cóż, internet daje teraz tyle rozmaitych opcji, że aż żal że nie były dostępne 15-20 lat temu :keep:
Ostatnio zmieniony pn kwie 08, 2019 9:05 am przez Komarowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#70

Post autor: Blurp »

Byłem w zeszłym miesiącu zaraz po dostawie. Trochę ciasno. Ryby bardzo ładne, zdrowe i mają dużo lepsze warunki niż przeciętny bojownik w kubeczku. Ceny są tylko teoretycznie w rozpiętości 20-200, pewnie uspokaja to nieco klientów przeglądających stronę internetową. W praktyce najtańsze sztuki są od pięciu dyszek, większość stoi jednak 80-120. Wspominany wcześniej w wątku Pan Darek jest tutaj wyraźnym frontmanem i ma jakieś podejście do ludzi, drugi pracownik to już bardziej geek-piwniczak. Zero wyczucia klienta, do tego podejście jak w kraju muzułmańskim - rozmawia się z mężem bo ma pieniądze, kobieta jest tylko dodatkiem. Wszystkie pytania wprowadzanej w hobby połowicy zostały krótko zbyte lub olane z pobłażliwym uśmieszkiem. Gdybyśmy poszli jeszcze raz, kupiłbym jej burkę dla śmiechu. Ale nie pójdziemy :wink:
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#71

Post autor: PawelWaw »

Jakoś to czytam i nie wieżę. Byłem w tym sklepie wiele razy - i z żoną i z córką - i nigdy nie odniosłem takiego wrażenia, ani żadna z moich dziewczyn.

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3245
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Flower Fish - bojowniki

#72

Post autor: Komarowa »

Byłam również :)..bez burki.
Pan bardzo rozmowny , aż głupio przerywać.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#73

Post autor: Blurp »

No właśnie opowiada i opowiada ^^' Ona zadała pytanie, a on nic, leci dalej. Zrobił pauzę, wykorzystała to więc i zadaje drugie pytanie. Dalej nic, zaczyna opowiadać coś zupełnie innego i patrzy przy tym cały czas na mnie mimo że ona stoi 10cm obok. Wymieniamy zdezorientowane spojrzenia i gość widzi przecież, że robi się niezręcznie... W końcu pada jej trzecie pytanie, jakieś proste, o podstawy - pobłażliwy uśmiech i krótka, zbywająca odpowiedź, po czym podjęcie opowieści dalej... No ja nie wiem, niefajnie. Pierwsze wrażenie się robi tylko raz i nasze było takie.

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#74

Post autor: Wojtekxxx9 »

Niestety ale nie napisze teraz wiele dobrego.
Ryby fakt, ladne. Natomias teorie wlasciciela to jakas porazka. Przyklady:
-10l wystarczy w zupelnosci dla bojownika. Najlepiej z mojego sklepu
-bojownikowi nie przeszkadza twarda woda. Jesli kupi sie moj uzdatniacz.
Filtr i rosliny nie sa niezbedne. Zawsze mozna użyć soli marki FF.
Dla mnie żenada

DanielP
Moderator
Posty: 1920
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#75

Post autor: DanielP »

Nigdy nie odwiedzilem tego sklepu ale wygląda na to,że oprócz braku fundamentalnej wiedzy sprzedawcą kieruje chciwość :x
Ostatnio zmieniony sob maja 11, 2019 7:25 am przez DanielP, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#76

Post autor: Wojtekxxx9 »

DanielP, gosc ma wiedzę. To wiem na pewno. Nie raz z nim rozmawiałem i pewnych rzeczy, co pozniej potwierdzilem empirycznie, nie znalazlem nigdzie. A bojownik to "moja ryba"
Natomiast nagina je do swoich potrzeb.
Choc i babole sie zdarzaja, na przyklad: bojownik nie nadaje sie do dużego zbiornika, najlepiej czuje sie w małych. Nie prawda. Naturalnie bojownik ma rewir 1000l. Mam bojownika w 300l. Co prawda nie z FF i wzialem chorego z kubka. Miesiąc sie aklimatyzowal. Obecnie plywa po calym akwarium.
Nikogo nie chce odstraszac od FF bo rybki przednie. Natomiast jesli ktos szuka wiedzy to nie ten adres.
Awatar użytkownika

MarioM
Zapaleniec
Posty: 301
Rejestracja: czw mar 29, 2012 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Flower Fish - bojowniki

#77

Post autor: MarioM »

Byłem w tym sklepie parę razy na przestrzeni kilku lat i na pewno p.Darek (właściciel) ma wiedzę i to dużą na temat hodowli bojowników. Fakt, że jest nieco "skażony" tajskim podejściem do hodowli ryb, ale tego nie kryje, i dlatego może nas to razić, że np. bojek w 10 litrach. Po prostu to co mówi trzeba przefiltrować przez naszą wrażliwość i wiedzę :-) Wiele rzeczy, o których mówi, ostatecznie się potwierdza. Wg mnie to człowiek bardzo taktowny i uprzejmy. Obecnie jednak najczęściej go nie ma na miejscu, głównie mieszka w Tajlandii gdzie otworzył lokalny sklep z bojownikami.

W warszawskim sklepie jest jego zastępca(?) i muszę przyznać, że chociaż człowiek jest bardzo wygadany, zna się na bojkach i ogólnie jest spoko, to zdarzają mu się szowinistyczne (i mało śmieszne) żarciki rzucane mimochodem.

Czy p.Darek ma olbrzymią wiedzę ogólnie akwarystyczną? Nie bardzo, ale też z tym się nie kryje. To sklep z bojownikami a nie akwarystyczny (innych rybek oprócz bojków i welonków tam nie ma) - niby mała różnica ale istotna. Ja ze swojej strony polecam, chociaż rybki tanie nie są... ale warte, bo naprawdę piękne i zadbane. A że promuje swoje preparaty? Nic w tym złego skoro są dobre i skuteczne.
Ostatnio zmieniony pn lut 03, 2020 3:20 pm przez MarioM, łącznie zmieniany 1 raz.
---------------------------
pozdrawiam
Mariusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”