Giełda akwarystyczna na Kole

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#31

Post autor: ziabak »

Ostatni post z poprzedniej strony:

ja tam kupuję żywe dafnie, zerkam też na ryby - ale to raczej z ciekawości, niż w ramach chęci zakupu, kupiłam natomiast 4 ampularie po 2 zł i są superaśne, rosną jak na drożdżach i nie miały pokancerowanych skorupek, jak te z allegro.

Ostatnio zagadnęłam gościa o cenę krewetek - policzył sztuki, stwierdził że ma 8 w woreczku i chciał za nie 22 zł :razz: w dodatku to był miks, bo mówił, że i czerwone wśród nich bywają i inne :roll: Jak zwróciłam uwagę, że to bardzo drogo to się obruszył, że to nie takie łatwe do rozmnożenia i coś tam jeszcze burczał pod nosem :lol:

Generalnie - Ci ludzie po prostu stawiają na jak największy zarobek i przy pierwszym kontakcie walą ceny z kosmosu, może jak poznają stałych bywalców to już inaczej reagują...
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#32

Post autor: selenewolf »

A właśnie - czy teraz, na mrozach, wciąż sprzedają tam żywe rozwielitki? A jeśli tak, to w jakiej cenie?

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#33

Post autor: krasnal »

:x
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 9:37 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#34

Post autor: JPK »

No chyba, że o 11 już wszystko wykupiono, bo jak byłem to pan stwierdził, że ni ma :razz:
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#35

Post autor: ziabak »

krasnal pisze:
selenewolf pisze:na mrozach, wciąż sprzedają tam żywe rozwielitki? A jeśli tak, to w jakiej cenie?
W ostatni Poniedziałek u Pana Wąsacza była zupka
była? kurcze, ja już od 4 -5 tygodni kupić nie mogę bo nie mają, a w ostatni poniedziałek z kolei mnie nie było... :/ Może jednak nie rozwielitkę miał, tylko oczlika? Nie wiem dokładnie który to "Pan wąsacz" ale wydaje mi się, że to ten co ma też rybole i właśnie oczlika w wiaderku (nie stoi pod wiatą), natomiast ten co miał rozwielitkę czerwoną (stoi pod wiatą) - od miesiaca już nie łowił jak pytałam, za to mial cały czas wodzienia i ochotkę.
Krasnal - który to Pan Wąsacz ma rozwielitkę?
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#36

Post autor: krasnal »

:x
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 9:37 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#37

Post autor: selenewolf »

Takie laickie pytanie: w jaki sposób, w jakich warunkach trzeba je przetrzymać, żeby wyrosły a nie pozdychały? Bo do lodówki to na pewno nie wstawię, już wystarczająco rodzinka narzeka na stojące wszędzie miski z wodą i (czasem) robakami - chyba by mnie z domu wygonili. :mrgreen: A mnie rozwielitki w płaskiej misce z wodą z akwarium i kawałkiem surowej marchewki niedługo się trzymają. Szybko trzeba je wydać rybom, bo zdechną...

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#38

Post autor: krasnal »

:x
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 9:37 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#39

Post autor: selenewolf »

Aha. :) Czyli może w małym sześciolitrowym akwarium z zaglonionymi roślinkami i pompką się udadzą, można spróbować. :)
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#40

Post autor: ziabak »

Ja tego lata usilnie próbowałam, ale szczerze mówiąc - nie było zadawalających sukcesów w utrzymaniu przy życiu rozwielitek... też miałam w zbiorniku z napowietrzaniem i bałaganem, nawet w akcie przypływu inwencji twórczej zaczęłam im produkować pożywkę na bazie nawozu króliczego - ale to porażka w domu jest :/ i tak mi po jakimś czasie zaczęło towarzystwo padać a pożywka śmierdzieć, więc zaprzestałam eksperymentów, jak kupuję to trzymam w lodówce i tydzień spokojnie wytrzymują, a nawet wytrzymałyby więcej - ale zwykle co tydzień jadę po nowe, więc skarmiam w ciągu tygodnia ile mam.
Ostatnio zmieniony pt sty 15, 2010 5:44 pm przez ziabak, łącznie zmieniany 1 raz.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#41

Post autor: Frosch »

Na jakim przystanku trzeba wysiąść, żeby trafić na giełdę? Przejeżdżałem w okolicy ale nikogo nie widziałem (godzina 12.00).

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#42

Post autor: JPK »

Giełda jest w poniedziałki.
Jak się wchodzi głównym wejściem na bazarek na Kole to na wprost widać pawilon i panów z rybkami ;)
To wejście jest między przyst. tramwajowym (i autobusowym) "Dalibora"" a "Koło"
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#43

Post autor: Frosch »

Wielkie dzięki. W przyszły poniedziałek nie pracuję, więc się przejadę zobaczyć, co tam ciekawego mają.
Awatar użytkownika

Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#44

Post autor: Frosch »

Byłem, zobaczyłem. Z rybek właściwie same żyworódki, ale być może zdrowsze niż te z azjatyckich hodowli (wyglądały na żywotne). Rośliny standardowe i dosyć zmaltretowane. Przyjechałem głównie po nurzańca (nikt nie miał) i żywy pokarm na wagę. Niestety, zapytałem o cenę rurecznika, pan zażyczył sobie 5zł. Zapytałem za jaką ilość. Okazało się, że za naparstek do dozowania leków, więc sobie odpuściłem.
To tyle jeśli chodzi o wrażenia z giełdy.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#45

Post autor: JPK »

Żyworódki są na prawdę warte uwagi :)
To co jest w sklepach nawet nie umywa się do żyworódek od akwarysty, własnoręcznie wykarmionych, porządnym pokarmem ;)
Jeśli chodzi o robale, to najdrożej jest w tym pawilonie na wprost wejścia, u panów tam z boku żywy pokarm jest dość tani (1-2zł)
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#46

Post autor: Frosch »

Ja właśnie pytałem pana "z boku"... może źle trafiłem albo uznał, że jestem frajerem i chciał za drożej wcisnąć? :twisted:

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#47

Post autor: JPK »

Całkiem możliwe :mrgreen:
W wakacje jak kupowałem co tydzień żywiec to pierwszy raz zapłaciłem za worek rozwielitki 5, potem 4 a potem już po 3 do końca :mrgreen:
450l + 112l :)

kamil
Gość
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:17 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Giełda akarystyczna na Kole

#48

Post autor: kamil »

Witam. Byłem dzisiaj na giełdzie na kole - tak jakoś mnie naleciało, chociaż nie ukrywam, że miałem cel- kupienie samicy gurami złotego i udało mi się, zapłaciłem 5 zł. Piszę to, bo chciałbym zpytać czy wy też tam czasem zaglądacie? Szkoda mi jest tego miejsca, bo kiedy tam bywam to jest coraz gorzej, mniej osób i boję się, że to upadnie. Myślę, że warto utrzymać to miejsce, bo jest to miejsce naprawdę ciekawe dla miłośników rybek, można pogadać, coś kupić itd. Moim zdaniem powodem braku zainteresowania jest zły dzień - poniedziałek! wiadomo, każy raczej pracuje i nie ma jak tam pojechać. Założe się, że jak by ta giełda odbywała się w niedzielę to by były tłumy!!!! Czemu tal nie może być jak z innymi giełdami?

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#49

Post autor: krasnal »

:x
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 9:36 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#50

Post autor: ziabak »

Ja tam jeżdżę co poniedziałek prawie, bo kupuję żywy pokarm i szczerze mówiąc, to nawet mi odpowiada czas aktywności giełdy, bo po niedzieli jestem w stanie wstać wcześnie rano i podjechać w ramach rozruszania kości ;) W niedzielę, to by mi się nie chciało o 7 czy 8 dygać tam...
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#51

Post autor: saintpaulia »

A poza jedzonkiem coś ciekawego się tam teraz pojawia (zielsko)? Ja niestety bywam raz na jakiś czas, bo w tych godzinach, to niestety w drodze do/lub w pracy.
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#52

Post autor: ORZECHOPCJA »

Ja też byłem wczoraj, sporo mieczyków, molinezji, gupików, danio gurami i innych. Rosin też nawet niezły wybór, podejrzewam że jak będzie cieplej to więcej handlarzy przyjedzie.
Ja jadę za tydzień ze szwagrem po mieczyki (bo obok tam mieszka i handlował rybkami tam i zna sporo ludzi) :)
Myślę że najlepsza godzina na giełdę to 10-12 i wcale o 7czy 8 rano nie trzeba gnać bo to za wcześnie
Ostatnio zmieniony wt kwie 20, 2010 7:46 pm przez ORZECHOPCJA, łącznie zmieniany 1 raz.
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ppaula2

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#53

Post autor: ppaula2 »

A gdzie ona dokładnie się znajduje?
Może się wybiorę któregoś pięknego poniedziałku?!
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#54

Post autor: ziabak »

ORZECHOPCJA pisze:Myślę że najlepsza godzina na giełdę to 10-12
Bardzo możliwe, że więcej się tam dzieje o tej porze, ale ja niestety w tych godzinach jestem w drodze do pracy lub właśnie się szykuję, tak, że wiem tylko co dzieje się tam między 7 a 9 rano są ryby - głównie żyworódki popularne oraz zbrojniki, gurami, skalary, kiryski itp. Zwykle ci sami ludzie mają tez rośliny, czasem jakieś krewetki no i żarełko żywe, ale tez i mrożonki. Jest jeden staly gość co ma jakieś duperele akwarystyczne, ale nigdy się nie wczuwałam co konkretnie ;)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

wiolcia0404
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 08, 2010 8:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#55

Post autor: wiolcia0404 »

a są jeszcze inne giełdy w warszawie, słyszałam że na łazienkach jest??? :?:
Chciałabym zakupić na giełdzie parę roślinek i trochę rybek....
Awatar użytkownika

grab
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 9:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#56

Post autor: grab »

w Łazienkach Królewskich odbywały się giełdy zoologiczne bez nacisku na akwarystykę, o ile wogóle tam były rybki. Teraz nie wiem czy jeszcze istnieje ta giełda.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#57

Post autor: krasnal »

x
Ostatnio zmieniony ndz lis 28, 2010 12:18 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#58

Post autor: matka siedzi z tyłu »

grab pisze:w Łazienkach Królewskich odbywały się giełdy zoologiczne bez nacisku na akwarystykę, o ile wogóle tam były rybki. Teraz nie wiem czy jeszcze istnieje ta giełda.
Teraz już nie istnieje, ale w dawnych czasach rybki owszem bywały
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

wiolcia0404
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 08, 2010 8:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#59

Post autor: wiolcia0404 »

czyli w warszawie jest tylko 1 giełda na kole, tak ??
czy gdzieś jeszcze jest na jakimś Żeraniu czy cuś ??
Awatar użytkownika

grab
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 9:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#60

Post autor: grab »

na żeraniu masz ogolnie giełde zwierzat ale rybek akwariowych poza paroma mieczykami nie uswiadczysz. Za to do oczka wodnego w lato mozna sumy kupic karasie, no i jak ktos ma pierzaste zwierzatko badz gryzonia to ziarna tez mozna nabyc
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Giełda akwarystyczna na Kole

#61

Post autor: sum »

wiolcia0404 pisze:czyli w warszawie jest tylko 1 giełda na kole, tak ??
Tak
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”