galaxias

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.
Awatar użytkownika

Autor
Qazzy
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw sty 29, 2009 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

galaxias

#1

Post autor: Qazzy »

dzisiaj byłem w galaxiasie na bacewiczówny 2 (rzut beretem od metra stokłosy), akurat koleś wrócił z lotniska z czterema kartonami zieleniny z azji więc jest w czym wybierać :>
i ma otoski (często ktoś ich szuka) ;)
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: galaxias

#2

Post autor: Drottnar »

A korzenie ma?
Awatar użytkownika

Autor
Qazzy
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw sty 29, 2009 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: galaxias

#3

Post autor: Qazzy »

parę sztuk widziałem, ale nie wiem czy to dla niego czy na sprzedaż, generalnie wyboru korzeni nie ma, rybek też nie ma za wiele, za to zielska ma dużo i w przystępnych cenach :)

Dein

Re: galaxias

#4

Post autor: Dein »

Tego pana w ogóle trzeba zapytać, kiedy się czegoś potrzebuje, a nie widać w sklepie. Ma sporo rzeczy na zapleczu.
I fajnego piesia.
I dostałem od niego zakamuflowany gratis, kiedy ostatnio u niego kupowałem. Odkryłem wczoraj, że mam w obydwu akwariach bycze świderki, a wcześniej nie miałem :mrgreen:
Awatar użytkownika

Autor
Qazzy
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw sty 29, 2009 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: galaxias

#5

Post autor: Qazzy »

taaa, pies od razu pod drzwi i czeka aż będziesz wychodził żeby wyskoczyć na zewnątrz :P

Dein

Re: galaxias

#6

Post autor: Dein »

Do mnie się przykleił i stawał na mnie łapkami, żeby go głaskać :mrgreen: Ma się ten czar.

Ale to niby tak od czapy o tym psie, ale warto IMO odnotować, że człowiek zwierzęta lubi. Także te, które sprzedaje. Dla mnie to ważna sprawa, bo odpycha mnie od ludzi, którzy traktują zwierzaki jak towar pokroju kartofla na targu.
Akwaria w sklepie nie wyglądają jak na wystawie akwarystycznej, fajerwerków nie ma, człowiekowi przyzwyczajonemu do sterylnych baniaków hipermarketowych wydają się nawet trochę zaniedbane, miliona gatunków ryb też nie ma. Raczej te najpopularniejsze. Ale w porównaniu z dużymi sklepami, w których wszystko musi być na pokaz, ale jest za dużo, żeby ogarnąć, w tym sklepie jest naprawdę dobrze. Martwe zwierzątko widziałem raz, rośliny są tanie, bujne, a co najważniejsze - większość wyciągana z podłoża nie z koszyczków, więc się ładnie przyjmują. I da się od człowieka czegoś na ich temat dowiedzieć.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: galaxias

#7

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Mnie ten sklep lokalizacyjnie nie bardzo podchodzi, ale jednak byłam tam 2 razy też rośliny mi się podobały. Jak napisał Dein - tanie, bujne, a przy tym, przynajmniej jeśli wierzyć właścicielowi, nie pędzone nawozami. Tak mnie przynajmniej zapewniał.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: galaxias

#8

Post autor: Drottnar »

Qazzy pisze:rybek też nie ma za wiele, za to zielska ma dużo i w przystępnych cenach
Bo do niego się głównie po roślinki chodzi :)
Awatar użytkownika

neptun
Uzależniony
Posty: 529
Rejestracja: śr sty 07, 2009 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: galaxias

#9

Post autor: neptun »

Ja rowniez slyszalem wiele pochlebnych opinii o tym sklepie i wlascicielu.
Awatar użytkownika

Zrazik
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt gru 01, 2009 1:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: galaxias

#10

Post autor: Zrazik »

cześć:)
Jutro wybieram się do tego sklepu po kilka roślinek i chciałem zapytać czy ceny roślin są takie same w sklepie jak na allegro - galaxias wystawia tam aukcje ?

pozdro;)

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: galaxias

#11

Post autor: JPK »

Tak, są ceny z allegro,
ale ogólnie to sklepik do najtańszych nie należy, niestety, a szkoda, bo wybór roślin ma duży.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: galaxias

#12

Post autor: grazdar1 »

a ja mam przykre doświadczenia z -galaxias-em ----telefon z alegro ,-emailowe zapytanie o rośliny i ich koszt iii tygodniowa ccccciiiiiiiiiissssszzzzzzzzzzzzzaaaaaaaa -po czym ponowny telefon - kręcenie ,że niby żona nie odpisała a niby listy przeczytane -, ponowny mail z lista roślin i do tej pory ccciszzzzzaaa . może w realu wygłąda to lepiej -, alegro tranzakcja zobowiązuje - na telefon e-mail cisza !! a jak wygląda sprawa z aukcjami galaxiasa na alegro -czy ktoś tą drogą miał z nimi kontakt i jakie ewentualnie wrazenia????
grazdar1
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: galaxias

#13

Post autor: Drottnar »

ja się z nim często kontaktuję telefonicznie i nigdy nie miałem żadnych problemów. Pierwsze zakupy u niego zrobiłem właśnie przez allegro i wszystko przebiegło jak najbardziej prawidłowo.
Awatar użytkownika

Despero
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 24, 2009 2:59 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: galaxias

#14

Post autor: Despero »

Ja u nich kupowalem pierwsze roslinki. Fakt, maja swoje aukcje na ALLEGRO, a z kontaktem telefonicznym nie mialem problemu, bo od razu do nich pojechalem i zrobilem zakupy. Pomogli mi dobrac rosliny do mojego akwa.
DeSpErO

rafkasopel

Re: galaxias

#15

Post autor: rafkasopel »

DARIUSZ GALAXIAS !!!!!!

Bardzo solidny sklep rozmawiałem z Darkiem parę razy staram się jak jestem w pobliżu robić u NIEGO zakupy.

Mimo to JAK NIE PRZESTANIEMY kupować w MARKETACH to GOŚĆ będzie musiał zamknąć i co tu się dziwić NIE MA W ŚRÓD NAS ZA WIELU PATRIOTÓW !!!!!!!!!!!!

Każdy woli iść na taniość niż solidność !!!!

POZDRO GORĄCE DLA GALAXIASA !!!!!!!!!!!!!
JA ZAWSZE CIĘ WESPRĘ JAK A ŻABOJADĄ I GEBELSOM MARKETOWYM....
N I E !!!! N I E !!!! ODDAM !!!!!

POZDRAWIAM
Rafał.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: galaxias

#16

Post autor: Drottnar »

przestań krzyczeć i pisz na temat. Ten jest o Iquitosie a nie o Galaxiasie. Stacje metra Ci się pomyliły.

[ Komentarz dodany przez: matka siedzi z tyłu: Wto Sty 12, 2010 3:52 pm ]
I dlatego posty zostały przeniesione.
mszt
Ostatnio zmieniony wt sty 12, 2010 3:53 pm przez Drottnar, łącznie zmieniany 2 razy.

Dein

Re: galaxias

#17

Post autor: Dein »

rafkasopel pisze:Mimo to JAK NIE PRZESTANIEMY kupować w MARKETACH to GOŚĆ będzie musiał zamknąć i co tu się dziwić NIE MA W ŚRÓD NAS ZA WIELU PATRIOTÓW !!!!!!!!!!!!
Patriota, ale taki tru prawdziwy fulwypas, nie powinien się snuć po zoologikach, gdzie aż roi się od obcych gatunków i produktów, tylko założyć od zera akwarium z biotopem "Pojezierze Wielkopolskie".
Konkurencja jest zdrowa. I ryby i rośliny od p. Darka dopsz się u mnie trzymają, ale po sprzęt, żarcie, krewetki skoczę do Gebelsów i Żabojadów, nie dlatego, że nie popieram rodzimego byznesu, tylko dlatego, że lubię sobie sam poszperać, poprzekładać, poczytać, a 5 złotych więcej za niektóre rzeczy od czasu do czasu mnie nie zrujnuje.
W ostateczności - rośliny nie są w Galaxiasie dużo tańsze niż u pierwszego lepszego Goebbelsa. Wygrywają tym, że mam większą pewność, że się u mnie przyjmą. W przypadku ziela, które rośnie w akwariach, bo i u niego coraz więcej roślin w koszyczkach, tych samych producentów, co u Goebbelsów.
Ciężko utrzymać mały sklep zoologiczny, ale nie mam wyrzutów sumienia. I pan Darek pracował w hipermarkecie zoologicznym, z tego, co kojarzę. A jak się nie opłaca sklepu prowadzić, pojedynczy klienci go nie zbawią niestety.
Ostatnio zmieniony śr sty 13, 2010 4:49 pm przez Dein, łącznie zmieniany 1 raz.

rafkasopel

Re: galaxias

#18

Post autor: rafkasopel »

Spoko tylko że na giełdę do Łodzi bliżej.
No ale jak "5 zł więcej" na paliwo nie zbawi ???
To powodzonka życzę.

Zamów TAHAILANDIE albo SINGAPUR - jak cię 5 zł nie zbawi

Wtedy pogadamy ( dam ci namiar jak chcesz )

POZDRAWIAM.
Rafał.

GrzegorzAkwa
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 12:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: galaxias

#19

Post autor: GrzegorzAkwa »

Galaxias to maim zdaniem jeden z najlepszych sklepów z roślinami w Wawie.
Wybór roślin jest bardzo duży, częste dostawy i dobre ceny.
Oprócz roślin właściciel ma zdrowe i zadbane ryby oraz olbrzymią wiedzę.
Gorąco polecam ten sklep, sam jestem stałym klientem.

Aleksander

Re: galaxias

#20

Post autor: Aleksander »

Bardzo ładne zdjęcia Grzesiu

Życzę sukcesów.

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: galaxias

#21

Post autor: Majszczur »

grazdar1 pisze:a jak wygląda sprawa z aukcjami galaxiasa na alegro
Allegro traktują raczej jak słup ogłoszeniowy, a nie podstawowe źródło transakcji :wink:
Osobiście polecam sklep pana Darka i wcale nie uważam żeby miał wysokie ceny (biorąc pod uwagę jakość towaru). A jak chce się coś czego nie ma aktualnie na stanie to po prostu trzeba zadzwonić, zapytać i zamówić.
M.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: galaxias

#22

Post autor: Drottnar »

u niego też idzie się wymienić na własne zielsko. Kiedyś tak sobie zaopatrzyłem ładnie zbiorniczek.

Krzak
Gość
Posty: 7
Rejestracja: śr mar 17, 2010 4:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: galaxias

#23

Post autor: Krzak »

rafkasopel pisze:DARIUSZ GALAXIAS !!!!!!

Bardzo solidny sklep rozmawiałem z Darkiem parę razy staram się jak jestem w pobliżu robić u NIEGO zakupy.

Mimo to JAK NIE PRZESTANIEMY kupować w MARKETACH to GOŚĆ będzie musiał zamknąć i co tu się dziwić NIE MA W ŚRÓD NAS ZA WIELU PATRIOTÓW !!!!!!!!!!!!

Każdy woli iść na taniość niż solidność !!!!

POZDRO GORĄCE DLA GALAXIASA !!!!!!!!!!!!!
JA ZAWSZE CIĘ WESPRĘ JAK A ŻABOJADĄ I GEBELSOM MARKETOWYM....
N I E !!!! N I E !!!! ODDAM !!!!!

POZDRAWIAM
Rafał.
Obrazek

Gorące podziękowania dla Darka ze sklepu GALAXIAS za pomoc przy zakladaniu zbiornika.
Krzak

Krzak
Gość
Posty: 7
Rejestracja: śr mar 17, 2010 4:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: galaxias

#24

Post autor: Krzak »

Krzak pisze:
rafkasopel pisze:DARIUSZ GALAXIAS !!!!!!

Bardzo solidny sklep rozmawiałem z Darkiem parę razy staram się jak jestem w pobliżu robić u NIEGO zakupy.

Mimo to JAK NIE PRZESTANIEMY kupować w MARKETACH to GOŚĆ będzie musiał zamknąć i co tu się dziwić NIE MA W ŚRÓD NAS ZA WIELU PATRIOTÓW !!!!!!!!!!!!

Każdy woli iść na taniość niż solidność !!!!

POZDRO GORĄCE DLA GALAXIASA !!!!!!!!!!!!!
JA ZAWSZE CIĘ WESPRĘ JAK A ŻABOJADĄ I GEBELSOM MARKETOWYM....
N I E !!!! N I E !!!! ODDAM !!!!!

POZDRAWIAM
Rafał.
[url=http://images43.fotosik.pl/273/dc19e29d353090d8m.jpg]Obrazek[/URL]

Gorące podziękowania dla Darka ze sklepu GALAXIAS za pomoc przy zakladaniu zbiornika.
Krzak
Awatar użytkownika

neptun
Uzależniony
Posty: 529
Rejestracja: śr sty 07, 2009 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: galaxias

#25

Post autor: neptun »

Jeśli to fotka twojego baniaka to dla mnie kosmos! :) :faint:
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: galaxias

#26

Post autor: Władek Pompka »

neptun pisze:Jeśli to fotka twojego baniaka to dla mnie kosmos! :) :faint:

Fakt,

wygląda jak obszar lotniska... :roll:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Krzak
Gość
Posty: 7
Rejestracja: śr mar 17, 2010 4:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: galaxias

#27

Post autor: Krzak »

neptun pisze:Jeśli to fotka twojego baniaka to dla mnie kosmos! :) :faint:
Tak to fotka mojego 500 litrowego zbiornika.

Pozdrawiam
Krzak

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: galaxias

#28

Post autor: JPK »

Krzak,
warto założyć temat w Galerii :smile:
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

agaipiotrek
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: sob lut 14, 2009 2:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: galaxias

#29

Post autor: agaipiotrek »

I ja gorąco polecam ten sklep, chyba mój ulubiony na całym Ursynowie i Mokotowie.
Wybór roślin bardzo duży do tego można je kupować na sztuki już od 1 zł a nie w koszyczkach jak w większości marketów.
Rybki też zdrowe i pięknie wybarwione, cała moja obsada zakupiona została właśnie w Galaxias.
Do tego zawsze można porozmawiać i posłuchać dobrych rad :)

rafkasopel

Re: galaxias

#30

Post autor: rafkasopel »

Drottnar pisze:przestań krzyczeć i pisz na temat. Ten jest o Iquitosie a nie o Galaxiasie. Stacje metra Ci się pomyliły.
przepraszam więcej nie będę .
Drottnar pisze:u niego też idzie się wymienić na własne zielsko. Kiedyś tak sobie zaopatrzyłem ładnie zbiorniczek.
cieszę się że po 2 miesiącach wróciłeś w sensie kuracja pomogła, możesz zająć się znów akwarystyką tylko proszę Cię nie bierz więcej tego GÓWNA !!!

TRZYMAM ZA CIEBIE KCIUKI .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”