Sklepy z Pielęgniczkami

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.

Autor
jerrymagu

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#31

Post autor: jerrymagu »

Ostatni post z poprzedniej strony:

PARYS pisze:Śliczne są:) szkoda że już nie mogę nic dołożyć do Kakadu redfire i ramirezek;/ bo te są świetne:P
sa to agresywne apisto, gdzie często samica dominuje nad samcem. W jakim zbiorniku trzymasz je razem. Te raczej same trzeba trzymac. No chyba ze b.duzy baniak i dod max jedna dodatkowa parka rownie silnych charakterem, Ramirezki by nie daly rady, Kakadu pewnie tak
Awatar użytkownika

PARYS
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: pt gru 18, 2009 12:00 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#32

Post autor: PARYS »

nie ma takiej możliwości żebym mógł je mieć;/
mam 60l a mam parkę kakadu i ramirezów i nie jest źle potrzymam je tak max pół roku i będę musiał którejś parki się pozbyć...

Autor
jerrymagu

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#33

Post autor: jerrymagu »

To zdecydowanie zbyt maly litraż na 2 pary. Ja nawet w 112l nie zdecowalbym się na taką obsadę. Kakadu winny być w układzie 1+2 a nawet 1+3 bo inaczej zamęczy samiec biedną samicę. Powiem więcej że ja bym Kakadu nawet same nie zostawił w takim zbiorniku, weź to pod uwagę bo przerybienie i zbyt mały zbiornik będzie miał wpływ na kodycję Twoich przyjacieli. Jeśli ja miałbym się decydować to zostawiłbym na ţwoim miejscu parkę Ramirezek z odpowiednią ilością kryjówek
Awatar użytkownika

PARYS
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: pt gru 18, 2009 12:00 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#34

Post autor: PARYS »

nie uważam żeby 1+1 było jakimś złym układem, samiec wcale nie gania samiczki:D a co do 2 pary to troszki się przepychają ale ogólnie jest ok, jakby było coś żle to bym ich nie trzymał:)

Autor
jerrymagu

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#35

Post autor: jerrymagu »

nie mówię że musi być źle, ale prawdopodobieństwo jest większy niż przy układzie 1+2. Zresztą zobaczymy jak to będzie gdy osiągną 'dorosłość' bo zrozumiałem iż są to jeszcze podrostki ;) . Jeśli się mylę to mnie popraw. Tak naprawdę ocenisz ich zachowanie w momencie gdy będą podchody pod tarło, wtedy to może być egzamin prawdy dla samiczki.
Trzymam kciuki aby wszystko układało się jak teraz, wszak u Pielęgnic i Pielęgniczek wszystko zależy od charakteru pojedynczych osobników i oczywiście trzeba brać pod uwagę predyspozycję poszczególnych gatunków. I z A. Panduro może tak być że by sobie znalazły miejsce z innymi Apisto w 112l, ale.......ryzyko jest zbyt duże i nie chciałbym być świadiem ofiar :oops: w wyniku mojej pomyłki ;)

Trzym się

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#36

Post autor: JPK »

Yhm, moim zdaniem w akwarystyce nie chodzi o "widzimisię" tylko o zapewnienie jak najlepszych warunków swoim podopiecznym.
Ani układ 1+1 komfortowy dla kakadu nie jest, ani tym bardziej ten litraż.
Widziałeś kiedyś dorosłego samca kakadu ?
Uwierz mi, 7cm nie jest wzięte z kosmosu.
Proponuję poszukać im większego domu, a sobie zostawić ramirezki, które też są bardzo ciekawe w obserwacji a zdecydowanie bardziej odpowiednie do Twojego baniaczka.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

PARYS
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: pt gru 18, 2009 12:00 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#37

Post autor: PARYS »

Czytaj dokładniej:) jak chcesz kogoś pouczać:) szanuję Twoje zdanie i zgadzam się z Tobą...
ale napisałem że max pół roku i kakadu oddam.

Autor
jerrymagu

Apistogramma sp 'Pebas'

#38

Post autor: jerrymagu »

jedź, jedź tam koniecznie na Solidarności 125b. Maja tam wspaniałe Apistogrammy i obsługa lux.
Wczoraj pierwszy raz pojawiłem się w tym sklepie i zapewne będę z niego korzystał zdecydowanie częściej.
Ja koledzy nabyłem tam dzisiaj prawdziwe 'dzikusy' we wspaniałej kondycji i wspaniale wybarwione. Dziś widziałem jak sprzedawca karmił rybki oczyszczoną artemią wraz witaminami.
Hmmm w innych sklepach to co najwyżej tabletkę mogą 'cisnąć' do zbiornika

Oto te zakupione rybki:

Zdjęcia Samca:
1)
Obrazek

2)
Obrazek

3)
Obrazek

Zdjęcia Samiczki:
1)
Obrazek

2)
Obrazek
Awatar użytkownika

neptun
Uzależniony
Posty: 529
Rejestracja: śr sty 07, 2009 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#39

Post autor: neptun »

Też byłem dziś w tym sklepie.No i muszę przyznac,że byłem mile zaskoczony.Trochę pogadałem ze sprzedającym.Rozległa wiedza na temat pielęgniczek i parametrów wody(polecam).Rybcie w dobrej kondycji.

fAtkOs
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 27, 2010 8:13 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#40

Post autor: fAtkOs »

Czy wie ktoś gdzie w Wawie można kupić Thorichthys ellioti ?? - praca nie bardzo pozwala na jeżdzenie po sklepach :/

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#41

Post autor: froster »

fAtkOs pisze:Czy wie ktoś gdzie w Wawie można kupić Thorichthys ellioti ?? - praca nie bardzo pozwala na jeżdzenie po sklepach :/
W Discusie na radzyminskiej maja wieksze sztuki

Autor
jerrymagu

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#42

Post autor: jerrymagu »

fAtkOs pisze:Czy wie ktoś gdzie w Wawie można kupić Thorichthys ellioti ?? - praca nie bardzo pozwala na jeżdzenie po sklepach :/
..... na Al. Solidarności 125b takowe rybki są ;)
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#43

Post autor: Tomacha »

Hmmm... Nie chce byc zlosliwy. Lubie tez bardzo sklepik na Solidarnosci - zeby nie bylo. Ale Ty jerrymagu to nie dostajesz jakiejs prowizji od nich? Co Twoj post widze to wklejasz zdjecia rybek i reklamujesz ten wlasnie sklepik...Obojetnie w zasadzie jaki temat...
W tym temacie nawet sam polecalem Solidarnosci - jesli chodzi o apisto. I chyba kazdy forumowicz juz go zna i wie, ze jest super.
Niedlugo pewnie jak ktos zapyta o babel na odbycie swojego zbrojnika to wkleisz zdjecia jakiegos i napiszesz, ze ten zakupiony w sklepie na Solidarnosci nie ma babli. A nawet gdyby mial to mozna tam nabys super masc na bable dla zbrojnikow....

Mateusz
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 15, 2010 9:15 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#44

Post autor: Mateusz »

Bylem dzisiaj w kilku sklepach i Eliotki widzialem w kakadu na wilenskim (na marginesie: w zandym innym sklepie nie widzialem tylu duzych i bardzo duzych pielegnic i sumow) i chyba tez na Radzyminskiej 2. Wydaje mi sie ze powinny byc w wiekszosci sklepow kakadu.

fAtkOs
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 27, 2010 8:13 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#45

Post autor: fAtkOs »

Kupilem 1.5 tyg temu na Solidarności 6 sztuk ellioti i narazie rosną sobie :)
Ostatnio zmieniony wt mar 16, 2010 9:21 pm przez fAtkOs, łącznie zmieniany 1 raz.

erni
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn gru 06, 2010 8:53 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#46

Post autor: erni »

Polecam aMustela Warszawa Ursynów Leclerc, najlepiej trafić na zmienę jak jest taki łysy Pan który może doradzić. Kiedyś był taki młody chłopak co mylił samice z samcami. Mają spory wybór z pielęgniczek do tego z odłowu. Ze sklepów Kakadu to polecałbym tylko sklep w CH Targówek , jest tam parę osób które mają troszkę pojęcia a w pozostałych co bywałem np. ch arkadia , blue city , ch reduta itp. nie polecam. Odn. pielęgniczek to polecam jeszcze discus zoo przy radzymińskiej - tam również są osoby które mogą dużo doradzić i są fajne rybki. Pozdrawiam :wink:
200 l + 112 l + 50 l / Erni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”