Pabemia - KEN 85

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
sdar
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Pabemia - KEN 85

#1

Post autor: sdar »

Ostatnio przypadkowo trafiłem do sklepu Pabemia przy ulicy KEN 85 (galeria Metro BIS)
Wybór roślin i akcesoriów nie jest powalający ale przyzwoity, chociaż ceny nie są najniższe.
Być może nie jest to nic oryginalnego ale dla mnie jest to akurat pierwszy sklep gdzie liście migdałecznika można kupić na sztuki (2zł).
Ryby (których wybór jest już większy) wyglądają na zadbane a personel dosyć zorientowany w temacie i uprzejmy.
Czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z tym sklepem?

patrycja2207
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: śr maja 13, 2009 2:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pabemia - KEN 85

#2

Post autor: patrycja2207 »

tak, ja akurat 2 razy robiłam w nim zakupy.raz kupiłam rybki, zdrowe i zadbane nie mam z nimi problemów a drugim razem kupowałam pokarm wakacyjny. a co do cen to z moich obserwacji wynika że nie jest to sklep najdroższy, bo pokarm (taki sam) widziałam 2x droższy w sklepie w Leclercu.
co do sprzedawców nie mam zastrzeżenia :wink:
Awatar użytkownika

Autor
sdar
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pabemia - KEN 85

#3

Post autor: sdar »

Dzisiaj ponownie pojawiłem się w tym sklepie z zamiarem zakupu kilku rybek. Jak zwykle miła, cierpliwa i fachowa obsługa zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jednak bezpośrednim powodem napisania tego posta były dwie sytuacje, których byłem dzisiaj świadkiem zastanawiając się na wyborem interesujących mnie rybek.

1. Klient, który jak się okazuje nie ma zbyt dużego doświadczenia w akwarystyce przychodzi do sklepu i chce kupić konkretny środek chemiczny przeciwko glonom. Sprzedawca podczas rozmowy z tym Klientem odradza zakup "chemii" jako pierwszego sposobu walki z glonami. Sugeruje Klientowi żeby ten najpierw spróbował określić i usunąć przyczynę pojawienia się glonów. Nie będę przytaczał tu całej tej rozmowy ale byłem pod dużym wrażeniem, że sprzedawca nie "wciska" sprzedaży tylko doradza rozwiązanie optymalne dla Klienta.

2. Kilka chwil później inny Klient pyta sprzedawcę o konkretną odmianę Platek.
Okazuje się, że tej konkretnej odmiany akurat nie ma ale sprzedawca stwierdza, że w piątek powinna być dostawa między innymi tych właśnie rybek. Sugeruje jednak aby Klient nie przychodził po te rybki w piątek lub sobotę lecz odczekał kilka dni aby rybki spokojnie przeszły kwarantannę w sklepie aby uniknąć ewentualności nabycia "wadliwej rybki".

Jak się okazuje, można połączyć sprzedaż i uczciwe podejście do klienta.

Oświadczam, że nie jestem w żaden sposób związany z tym sklepem a chęć podzielenia się z Wami moimi opiniami na jego temat wynika wyłącznie z faktu, że coraz trudniej znaleźć takie miejsca.
Rób jak uważasz, uważaj jak robisz...

Martin
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: pn cze 29, 2009 3:30 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pabemia - KEN 85

#4

Post autor: Martin »

Hej!
Również mam bardzo miłe wrażenia po wizytach w tym sklepie.
Zaraz po tym, jak kupiłem bojownika, chciałem harem - facet sam stwierdził, że to nie najlepszy pomysł przy 30 litrach. Nie wcisnął mi tych bojowników.

Za każdym razem można z tym Panem porozmawiać i ma na prawdę sporą wiedzę - Lubię tam zaglądać, bo mają fajne rzeczy i ceny też nie z kosmosu :)
Awatar użytkownika

Florex
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: czw sty 14, 2010 9:28 pm
Telefon: 518317468
Lokalizacja: Ochota/Ursynow
Płeć:

Re: Pabemia - KEN 85

#5

Post autor: Florex »

Zgadza się obsługa w tym sklepie jest Idealna :) odwiedzam ten sklep Często i nawet proponowałem jednemu z pracowników żeby dołączył do Fawa.pl i uczęszczał na spotkania nasze abyśmy sie wymienili informacjami no ale niestety nie widać aby się wypowiadał :p Fajny Sklep Zawsze gdy przychodzę dowiaduje sie nowych ciekawych Rzeczy:) Zawsze w nim kupuje pokarmy itp itd :) a na dodatek mam 2 minuty do tego sklepu :) Ocena 6 :)
Początkujący
54L: Ogólne

10L: Krewetkarium

112L: Ogólne

250L: Akary, Skalary, Kirysi Sterby

Remonty Mieszkań!!
ZAPRASZAM PW
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: Pabemia - KEN 85

#6

Post autor: Kidzio »

mimo że nie jestem stałym klientem jestem bardzo zadowolony z wizyty bo było miło, schludnie i czyste :)
54 L krewetkowy raj
Awatar użytkownika

Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Re: Pabemia - KEN 85

#7

Post autor: Frosch »

W sklepie przy KEN85 jest wyprzedaż ryb -20% rabatu, gadów -30% oraz gryzoni -20%.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Pabemia - KEN 85

#8

Post autor: mimag »

hmm jak na Tarchominie zrobili taka wyprzedaz to za tydzien byla likwidacja sklepu. Oby w tym przypadku tak nie było.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Re: Pabemia - KEN 85

#9

Post autor: Frosch »

Ten sklep też likwidują. Działa do Wigilii.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Pabemia - KEN 85

#10

Post autor: mimag »

niestety, nie wiem czemu ale Pabemie padaja jak muchy a zawsze mialem wrazenie ze bylo sporo klientów.
100x40x50 JUWEL RIO 180

GrubyOlo
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 9:44 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pabemia - KEN 85

#11

Post autor: GrubyOlo »

Bo lepiej zarabiają w formule cash and carry niż jako sklep lokalny? jako sklep lokalny masz wyższe czynsze liczną obsługę... i mniejsze obroty... a Pabemia jest hurtownią...cbdu podejrzewam że ogólnie teraz na rynku będzie się obserwowało odejście od 'średnich' sklepów zoologicznych - bedą zostawać maluchy typu działalność jednoosobowa i sieciowe molochy typu kakadu ....
Non omnis moriar... wszy może zostaną:P
Awatar użytkownika

Frosch
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: pn gru 21, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Re: Pabemia - KEN 85

#12

Post autor: Frosch »

Sklep działa jeszcze do Sylwestra.

stephanozz
Uczestnik
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 3:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Pabemia - KEN 85

#13

Post autor: stephanozz »

Wiecie może
mimag pisze:hmm jak na Tarchominie zrobili taka wyprzedaz to za tydzien byla likwidacja sklepu. Oby w tym przypadku tak nie było.
czy chodzi o ten sklep w Galerii pod Dębami ?
MP EHEIM Aquapro 80 - 126l; filtr EHEIM Pick Nudny ten mój wątek... 2210; oświetlenie - 2x18W; grzałka Jager 100W
Krewetkarium 54l.
oba na razie wygaszone... :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”