Krill mrożonka

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
bon007
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 8:47 am
Telefon: 508695570
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Darek
Płeć:

Krill mrożonka

#1

Post autor: bon007 »

Czy to dobra alternatywa dla mrożonej ochotki ?
Wcześniej dawałem szklarkę na przemian z ochotką, czasem też wołowe sumom skrobałem a dla mniejszych jakies suche dawałem - W swoich akwariach mam kilka podrośniętych już sumów [kiryśniki, białowąsy, liniowe], barwniaki, mieczyki, gupiki, proporczykowca, babke tęcz oraz kilka innych gatunków
I jeszcze jedno czy podrośnięte barwniaki czerwonobrzuche ok 15-18 mm karmić nadal cyklopem ?
Nie tworzę naturalnych biotopów ponieważ akwarium samo w sobie nie jest czymś naturalnym
100x40x40=160l Ogólniak
Awatar użytkownika

piotrek78
Zapaleniec
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 19, 2012 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krill mrożonka

#2

Post autor: piotrek78 »

Cześć,
U mnie większe ryby jedzą je niechętnie, chyba że po przegłodzeniu. Problemem są pancerzyki. Ale co innego może być w przypadku sumów. Miałem kiedyś kiryśnki i często podkarmiałem je drobnym czerwonym robakiem. Bardzo dobre są lasonogi ( są mientkie ;) )
Ja się trochę zraziłem do cyklopa , łatwo rozmarza na poszczególnych etapach transportu. Ostatnio kupiłem 10 tabliczek i niestety podśmiardują a ryby niespecjalnie to jedzą. Ja młodzieży wykluwam artemię tak długo jak tylko się da. To jest magiczny pokarm, na niczym innym ryby tak nie rosną.
Ostatnio odkryłem inny dobry pokarm - siekana krewetka koktajlowa. Moje śledzie dostają je 2x w tyg. i nie narzekają.
Follow the rabbit
Posolone ;)
Awatar użytkownika

Autor
bon007
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 8:47 am
Telefon: 508695570
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Darek
Płeć:

Krill mrożonka

#3

Post autor: bon007 »

Ok Artemia dla młodych [jutro kupie bo zależy mi na szybkim dorastaniu barwników czerwonobrzuchych]
Ale te lasonogi to nie wiem czy dostanę, mrożoną ochotkę nadal będę używał jednak chce to dawać gdzieś raz na 3-4 dni dlatego szukam alternatywy bo np mrożona szklarka to
- po pierwsze się nie zatapia
- po drugie ryby jakoś byle jak to jedzą.
Kiedyś "dawno temu" pamiętam jeszcze jak oprócz ochotki kupowało się tubifeks na wagę i czasem nawet pijawka dla suma się trafiała :)
Można gdzieś tubifeks dostać teraz ?
Wszyscy jeszcze mówią o tym solowcu że to takie och i ach dla wszystkich ryb, ja tego nie używałem na prawdę dobre to takie ?
A i jeszcze często na forach przewija mi się jakiś Wzwodzień czy coś w tym rodzaju to chyba też coś dobrego musi być
Nie tworzę naturalnych biotopów ponieważ akwarium samo w sobie nie jest czymś naturalnym
100x40x40=160l Ogólniak

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Krill mrożonka

#4

Post autor: krasnal »

bon007 pisze:często na forach przewija mi się jakiś Wzwodzień czy coś w tym rodzaju
Wodzeń = szklarka :P
bon007 pisze:mówią o tym solowcu że to takie och i ach dla wszystkich ryb
Bo to prawda
piotrek78 pisze:Bardzo dobre są lasonogi
Bardziej czyste od kryla ,który po rozmrożeniu robi
z wody bajoro(może na trefny towar trafiłem)
http://www.ichthyotrophic.pl/frozen_pl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Od tubifeksu (i ochotki) trzymam się z daleka ( ale to moje zdanie)
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Krill mrożonka

#5

Post autor: Christo »

Alternatywa czyli inne opcja, tylko nie wiem czy chodzi o inną mrożonkę czy konkretnie zastąpienie ochotki.

Podobnym pokarmem jest tubifex - nic o nim nie powiem , w rękach go nie miałem.

Sam zastąpiłem ochotkę doniczkowcem. Podobnie można nim sprowokować tarło, podobnie należy nim karmić tylko okazjonalnie. Jest za to w 100% bezpieczny i można hodować samemu.

Wodzień czyli szklarka i artemia czyli solowiec to moim zdaniem 2 najlepsze pokarmy naturalne spośród powszechnie dostępnych.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Krill mrożonka

#6

Post autor: rhino »

Panowie ,

z hodowlanymi robalami już problemów nie ma , całkiem sterylne o ile się ruszają i są przepłukane .
Są ryby które zdecydowanie wolą przed tarłem (stymulacja) bardziej kaloryczne posiłki np. tubifex , wazonkowiec czy też ochotka (ta najmniej tłusta) , innym artemia czy też szklarka zupełnie wystarcza.
Ratel
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Re: Krill mrożonka

#7

Post autor: Christo »

rhino pisze:Panowie ,

z hodowlanymi robalami już problemów nie ma , całkiem sterylne o ile się ruszają i są przepłukane .
Jesteś pewien? :wink:
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Krill mrożonka

#8

Post autor: rhino »

Christo pisze:Jesteś pewien?
nie Christo ale w mniejszym stopniu jestem pewien tego co i w jakim stanie zostało zamrożone , jak i tego ile razy zostało po drodze rozmrożone i zamrożone ponownie .
Wiadomo , trochę ryzyka w tym jest (czy żywy czy mrożony) , jednak jedno jest pewne z żywego mrożonkę zrobię a o ożywieniu mrożonki , nie słyszałem ;)
Ratel
Awatar użytkownika

piotrek78
Zapaleniec
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 19, 2012 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Krill mrożonka

#9

Post autor: piotrek78 »

Podobnym pokarmem jest tubifex - nic o nim nie powiem , w rękach go nie miałem.

Tubifex jest również magicznym pokarmem. Jest to drugi po artemi 'robak' po którym ryby po prostu rosną. Wystarczy , że widziałem jakie ilości tubry kupują hodowcy na giełdzie. Paczki po kilo schodzą jak świeże bułeczki. Mit szkodliwości wynika głównie z tego, że łatwo się psuje i należy pilnować aby był często płukany. Ale moim zdaniem w domowej hodowli można z niego zrezygnować.
Follow the rabbit
Posolone ;)
Awatar użytkownika

Autor
bon007
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 8:47 am
Telefon: 508695570
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Darek
Płeć:

Re: Krill mrożonka

#10

Post autor: bon007 »

Teraz kupiłem tego solowca i zdecydowanie lepiej to rybom podchodzi od Krilla
Tak więc główny pokarm zmienie na solowiec a czasem będę podawał szklarkę i ochotkę
Solowca nawet barwniki czerwonobrzuche narybek ok 2 cm wcina
Nie tworzę naturalnych biotopów ponieważ akwarium samo w sobie nie jest czymś naturalnym
100x40x40=160l Ogólniak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”