Zróżnicowanie diety

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
patryk103
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 02, 2014 10:32 pm
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Na imię mam: Patryk
Płeć:

Zróżnicowanie diety

#1

Post autor: patryk103 »

Mam w akwa mieczyki, molinezje, rarbory klinowe, ampularie i kiryski pstre (dojdą jeszcze może krewetki amano i rc). Wiecie może jak urozmaicić im diete. Jako pokarm dostają na zmiane żywego wodzienia, mrożone larwy komara i artemi (żadziej cyklopa] , płatki tropical supervit. Co jeszcze mogę im podawać zwłaszcza kiryską?
[112l] W kierunku mcharium

pablo
Zapaleniec
Posty: 221
Rejestracja: czw cze 12, 2014 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Zróżnicowanie diety

#2

Post autor: pablo »

Zależy, jak często tymi płatkami, a jak często żywym karmisz. Ja bym nie przesadzał z żywym pokarmem, a i mrożonki też z umiarem podawał. U Ciebie dorzuciłbym jeszcze 1, 2 rodzaje suchego pokarmu... kupuj małe saszetki, zobacz, co im najbardziej smakuje, no i więcej roślinnego - zwłaszcza dla mieczy i molly. Dokup spirulinę. Ja swoje na przykład karmię tak w poszczególne dni:
1 - tetra min płatki
2 - artemia
3 - d-allio plus płatki
4 - spirulina
5 - serca wołowe
6 - tetra min. albo żywy (ja nie w każdym tygodniu podaję żywy)
7 - głodówka albo ciutek czegoś :)

Tak karmię na razie, ale może coś zmienię. Chętnie się podepnę wątek i posłucham rad innych.
---
edit - ja żeby kirysy się najadły nie sypię na powierzchnie, tylko wszystko rozmaczam, żeby opadało. To, co nie zjedzone z toni jest dojadane z dna. Nie tylko przez kirysy. Poza tym ryba powinna być aktywna i szukać pokarmu. Jak masz rośliny, to nie przejmuj się tym, że trochę pokarmu spadnie.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Zróżnicowanie diety

#3

Post autor: Christo »

Patryku. Masz całkiem niezłą dietę, opartą o pokarmy naturalne i na pewno bym tego nie zmieniał. Wodzień zwłaszcza żywy jest moim zdaniem jednym z najlepszych pokarmów. Mrożonki które wymieniłeś o ile były przechowywane poprawnie tez są prawie zupełnie bezpieczne i bardzo wartościowe. Jeśli chcesz możesz dorzucić jakiś granulat. Jako najbardziej uniwersalny i łatwo dostępny przychodzi mi do głowy Hikari Micro Pallets, do tego jakaś spirulina i wafelki czy tabletki dla kirysków możliwości (marek) jest wiele. Jeżeli interesują Cie jeszcze lepsze pokarmy to np Naturefood Premium Kristall XS lub S, ale to już przez net. Robią też pokarmy dla krewetek. Zapytaj w swoim sklepie jakie mają jeszcze pokarmy naturalne lub może moga jakieś sprowadzić. Nie podawałbym tylko ochotki, rurecznika, serca wołowego. Reszta jeśli będzie pasowała wielkością i podpasuje rybom będzie ok. 1-2 dni w tygodniu to powinna być zupełna głodówka (ryby dorosłe).
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…

Autor
patryk103
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 02, 2014 10:32 pm
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Na imię mam: Patryk
Płeć:

Zróżnicowanie diety

#4

Post autor: patryk103 »

Zapomniałem jeszcze dodać że kiryską podaje tropocal welsi gran ale wszystki rybki uwielbiają go ,,cyckać,, dlatego mało dla nich zostaje. Pokarm roślinny mają załatwiony cały czas gdyż całymi dniami przesiadują wśród roślin skubiąc nitki z liści. Głodówki są raz w tygodniu przez 1 dzień choć nienazwał bym tego głodówka gdyż jedzonka mają pod dostadkiem :)
[112l] W kierunku mcharium

pablo
Zapaleniec
Posty: 221
Rejestracja: czw cze 12, 2014 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa, Gocław
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Zróżnicowanie diety

#5

Post autor: pablo »

Serca zacząłem dawać odkąd zobaczyłem, do jakich rozmiarów dorastają mojemu ojcu neony Innesa, inne rybki zresztą też. Wszystkie jak na koksie... pięknie wybarwione. Dochodzę do wniosku, że to taki steryd dla ryb. Możliwe, że trochę skraca życie :) Ale za to jakie życie! ;)

Autor
patryk103
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 02, 2014 10:32 pm
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Na imię mam: Patryk
Płeć:

Zróżnicowanie diety

#6

Post autor: patryk103 »

Moje małe mieczyki wspaniale rosną na żywym wodzieniu. Jak wrzuce wodzienia małe mieczyki ok 0.7 cm gonią go po akwarium, chwytają go w pyszczek i tak powoli przełykają aż zniknie całkie. Bardzo fajnie to wygląda :)

-- Pt sty 02, 2015 2:44 pm --

Mam pytanie, czy trzeba trzymac kazdy rodzaj platków osobno i kazdego dnia dawać inny, czy np. można je wszystkie razem wymieszac i dawać tą samą mieszanke zamiast kazdego radzaju płatków pokolei?
[112l] W kierunku mcharium

robertwawa
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:36 pm
Lokalizacja: Wawa,Bemowo
Na imię mam: Robert
Płeć:

Zróżnicowanie diety

#7

Post autor: robertwawa »

Można mieszać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”