Spirulina z wyższej półki

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
Gaber

Spirulina z wyższej półki

#1

Post autor: Gaber »

Cześć.
Czy to możliwe, żeby po spirulinie z tej firmy :arrow: http://www.oceannutrition.eu/products.a ... ina-flakes
młodym gupikom krzywiły się kręgosłupy :?:

Jakiś czas temu nabyłem ten pokarm i po tygodniu stosowania rybkom zaczęły wyginać się okrutnie ogony.
Po całkowitym odstawieniu tej paszy pozostałym rybom nic nie dolega a zdeformowane osobniki zostały wyeliminowane.
Jaki składnik tego produktu może wpłynąć na deformacje ciała :?:
Ostatnio zmieniony czw kwie 06, 2017 10:25 pm przez Gaber, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Spirulina z wyższej półki

#2

Post autor: rudy1986 »

Watpie w to, predzej wada genetyczna lub kazirodzctwo

telefonotapatalkniete

Autor
Gaber

Spirulina z wyższej półki

#3

Post autor: Gaber »

Po przerwie ponownie zastosowałem ten pokarm i drugiego dnia młodzież zaczęła się wyginać w pałąk a u niektórych kręgosłupy jakby się w połowie długości łamały.
Wywaliłem tą paszę i zostanę przy dotychczasowym Tropicalu.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Spirulina z wyższej półki

#4

Post autor: Lech-u »

Gaber pisze: drugiego dnia młodzież zaczęła się wyginać w pałąk a u niektórych kręgosłupy jakby się w połowie długości łamały.
Wygląda to tak, jakby pokarm był zanieczyszczony jakąś chemią. Tak jakby dochodziło do porażenia rdzenia lub nerwów i dochodziło do jakiegoś napięcia mięśniowego, które deformuje ciało.

Dobrze, że wyrzuciłeś, ale jednocześnie szkoda, że nie złożyłeś oficjalnej reklamacji do producenta (jeśli to faktycznie wyższa półka to powinni zareagować).

Mam nadzieję, ze wyrzuciłeś to w bezpieczny sposób (dla środowiska naturalnego).

Autor
Gaber

Spirulina z wyższej półki

#5

Post autor: Gaber »

Oczywiście, że wyrzuciłem to w bezpieczne miejsce....jak zwykle tam gdzie fruwaki miejskie (gołębie) funkcjonują jak ekologiczne utylizatory odpadków organicznych.
akwarystyczny24.pl pisze:Wg. opisu pokarm jest atrakcyjny pod względem składu:
- Bardzo atrakcyjny pokarm dla ryb słodkowodnych i morskich.
- Wysoka zawartość białka(48%) i bogactwo witamin
- Zawiera naturalne substancje intensyfikujące kolor i system immunologiczny.
- Lekkostrawny, zawiera świeże owoce morza i krewetki.
- Opracowany i przetestowany przez biologów zajmujących się akwakulturą.
- Nie powoduje zmętnienia wody.


Skład:
Dodatki roślinne, spirulina, ryby, całe sardynki, filety z łososia, lecytyna, kryl, algi kelp, drożdże piwne, olej z łososia, premiks mineralny, premiks witamin, zarodki solowca(artemii), dorosły solowiec(artemia), karotenoidy.
Pomimo wyrafinowanego składu pokarm zaszkodził podopiecznym - niestety.
Szukałem bezskutecznie w sieci o podobnych efektach ubocznych lecz opinie są pozytywne i nie ma sensu reklamować na podstawie pojedynczego przypadku bez dokumentacji.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Spirulina z wyższej półki

#6

Post autor: rudy1986 »

Napisz do producenta przy prowadzi ewentualne badania na ten temat i czy np dostawali jakies skargi w tym kierunku

telefonotapatalkniete

Morsuk
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 25, 2017 2:09 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Janina
Płeć:

Spirulina z wyższej półki

#7

Post autor: Morsuk »

Ja używam spiruliny z Tropicalu i nigdy niczego niepokojącego nie zauważyłam :) Tropical to chyba najbardziej sprawdzony producent i jemu ufam najbardziej
Pokaż Uwagi moderatora
Ostatnio zmieniony pt sie 25, 2017 6:10 pm przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”