Tabletki granulat i płatki

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
tomoa
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 22, 2010 9:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Tabletki granulat i płatki

#1

Post autor: tomoa »

Czy ktoś ma doświadczenie jakie zalety i wady ma forma pokarmu w postaci tabletek, granulatu i płatków.

Dostałem ostatnio w sklepie próbki granulatu. Mam teraz trzy platki i trzy mieczyki.

Oto one :)

Pokarm w postaci płatków jedzą chętnie, gdy nasypałem im granulat to zaczęły go wypluwać i nie chciały jeść.

Granulat ogólnie jest twardy. Może musi jakoś nasiąknąć wodą i się rozmiękczyć na dnie.
Ostatnio zmieniony czw sty 20, 2011 2:37 pm przez tomoa, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Tabletki granulat i płatki

#2

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Wydaje mi się, że rybom jest łatwiej zjeść płatki niż granulki. Poza tym oczywiście wiele zależy od składu pokarmu, bo po prostu coś może rybom nie smakować, niezależnie od formy.
No i dodatkowo ryby mogą mieć jakieś swoje indywidualne upodobania; u mnie teraz wszystkie ryby jedzą wszystko, ale kiedyś miałam dwa bojowniki, z których jeden z suchych pokarmów jadł tylko płatki, a drugi tylko granulki i nie było wyjątków od tej reguły.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

padalec007
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: pn gru 13, 2010 6:07 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Tabletki granulat i płatki

#3

Post autor: padalec007 »

Jak kiedys miałem ryby typu gubiki neony i inne takie to płatki i tabletki takie przyklejane do szyby chętnie wsuwały, teraz mam bojowniki to płatki pomlą, zmielą i wypluwają :), za to lubią granulki specjalne dla bojowników, ale jak je odpowiednio wygłodzic to zaczynają doceniac nawet płatki roślinne :) kwestia czasu zeby przyzwyczaic ryby do wszystkiego...
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: Tabletki granulat i płatki

#4

Post autor: fajerka »

u mnie ryby najchętniej pałaszują żywca i mrożonki ;)

Tez mi sie wydaje że rybom łatwiej jest skonsumowac płatki. Kupiłam kiedys jakieś granulki i leżą
Come back :oklaski:
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Tabletki granulat i płatki

#5

Post autor: saintpaulia »

U mnie wygląda to tak - płatki są najchętniej spożywane przez wolniejsze, duże ryby, którym łatwiej zjeść ten wolnoopadający pokarm.
Granulat jedzą bojowniki, kiryski i zborjniki - z dna. W toni wodnej chętnie pożerany przez drobniejsze, szybkie ryby - u nas przez platki.
Pastylki, tabletki - uwielbiają to ampularie, kirysy i zbrojniki. Przyklejanymi do szyby nie pogardzi u nas żadna.

Autor
tomoa
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 22, 2010 9:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Tabletki granulat i płatki

#6

Post autor: tomoa »

Zastosowałem tabletki i .... kompletny niewypał. Z tabletek zrobił się pył w krótkim czasie, który całkowicie zaśmiecił mi akwarium. Nie jestem zadowolony.
Obrazek
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Tabletki granulat i płatki

#7

Post autor: Władek Pompka »

tomoa pisze:Zastosowałem tabletki i .... kompletny niewypał. Z tabletek zrobił się pył w krótkim czasie, który całkowicie zaśmiecił mi akwarium. Nie jestem zadowolony.
Jakie to były tabletki?
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Autor
tomoa
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 22, 2010 9:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Tabletki granulat i płatki

#8

Post autor: tomoa »

Tropical SpiruTabin i SuperTabin.
Obrazek

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Tabletki granulat i płatki

#9

Post autor: JPK »

A ile Ty ich dałeś na raz ? Dla ilu ryb ?
Ja dla obsady bojownikowej w 60l daję dwie ćwiartki, czyli w sumie pół tabletki. I jest to w pełni wystarczająca ilość.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Tabletki granulat i płatki

#10

Post autor: saintpaulia »

U mnie z 3 tabletek podanych na raz nie zdąża się zrobić żaden pył - obsiadają je zbrojniczki, otoski i ampularie - a resztę wyjadają bojowniki i endlery.

Autor
tomoa
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 22, 2010 9:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Tabletki granulat i płatki

#11

Post autor: tomoa »

Dałem jedną tabletkę dla sześciu ryb, trzy duże platki i trzy duże mieczyki. Skubnęły tabletkę kilka razy i dalej nie chciały jej jeść. Tabletka w ciągu minuty cała się rozpuściła i zamieniła w proszek, który spadł na dno, każdy ruch wody rozsiewał ten proszek po akwarium.
Obrazek

Autor
tomoa
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 22, 2010 9:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Tabletki granulat i płatki

#12

Post autor: tomoa »

Jak wrzuciłem tą tabletkę u kolegi, zbrojniki niebieskie wszamały ją w kilka minut.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”