Kokon ampularii na pozarcie

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kokon ampularii na pozarcie

#1

Post autor: Balbinka »

Moje ampularie zaczely sie mnozyc - mam juz 2 kokony i zastanawiam sie czy gdybym wrzucila je do akwa to stalyby sie wysokobialkowym pokarmem dla raczkow i zab oraz reszty plywajacego rybiego towarzystwa. Co o tym myslicie?
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Kokon ampularii na pozarcie

#2

Post autor: saintpaulia »

Niestety na raczkach i żabach się nie znam, ale wiem, że moje ryby spadłych kokonów nie zjadały. Za to same kokony potrafiły się zaśmierdnąć :x

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kokon ampularii na pozarcie

#3

Post autor: Balbinka »

Wiekie dzieki, jeden juz wyrzucilam a z drugiego zobacze co sie wylegnie. Wielu mial racje jak dawal mi ampulki, ze bede z nimi miala klopot - niszcza mi roslinki - swiezo posadzony pogestemon helferi zostal skoszony - moze odrosnie.
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Kokon ampularii na pozarcie

#4

Post autor: saintpaulia »

Ja na początku miałam z ampularkami kłopot, ale teraz już nie objadają roślin. Dostają swoję pastylkę ze spiruliną, czasem kawałek marchewki czy brokuła i jest wszystko ok.

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kokon ampularii na pozarcie

#5

Post autor: Balbinka »

A gotujesz im te marchewke czy surowa wrzucasz? Jak dlugo to lezy w akwa zanim wyjmiesz? Jak nazywaja sie te pastylki ze spirulina?
Ostatnio zmieniony wt gru 21, 2010 4:37 pm przez Balbinka, łącznie zmieniany 1 raz.
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Kokon ampularii na pozarcie

#6

Post autor: saintpaulia »

Marchewkę lekko obgotowuję, podobnie z brokułem, kalafiorem. Podaję nabite na patyczek do szaszłyków, jak widzę, że już mają dość wyciągam, żeby nie brudziło wody. Raczej nie zostawiam na noc.
Nazwe pastylek podam na pw. Ale można stosować różne dla zbrojników i ryb dennych.
Awatar użytkownika

Wielu
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 10:13 am
Lokalizacja: Wawa Bemowo
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Re: Kokon ampularii na pozarcie

#7

Post autor: Wielu »

Praktycznie każda pastylka się nadaje dla ampułek, bo są wszystkożerne, ale skoro zabierają się za rośliny to mogą być
Hikari Tropical ALGAE WAFERS
choć to wyższa półka cenowa, aczkolwiek u mnie te pastylki cieszą się braniem praktycznie u wszystkich roślinożerców (molinezje, mieczyki, bystrzyki ogonopręgie, zbrojniki).

Z tańszych polecam jeszcze TROPICAL GREEN ALGAE WAFERS, naszego rodzimego producenta.
Juwel Rio 180l - Towarzyskie

Profes
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 9:46 pm
Lokalizacja:

Re: Kokon ampularii

#8

Post autor: Profes »

Ja mam 3 potworki żółte i 2 niebieskie. Moje pytanie to czy mogą się one krzyżować bo mam już 3 kokony na pokrywie i tak się zastanawiam co wyjdzie???

[img]file:///C:/Documents%20and%20Settings/Marcin/Desktop/AKWARIUM/Akwarium%20022.jpg[/img]
Cudaki a jak zapitalają po akwa
wystarczy dosłownie na chwile stracić je z oczu i znowu trzeba ich chwile szukać
Nie jestem pewien czy dobrze zdjęcie wstawiłem jeśli nie to proszę o pomoc :D
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Kokon ampularii na pozarcie

#9

Post autor: Władek Pompka »

Najlepsza jest dla ampułek marchewka z zupy. Jak się nażre takiej marchwi z wywaru to odpada na 2 dni.

:lol:

I duża rośnie.
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

Kokon ampularii na pozarcie

#10

Post autor: Martwa_Zagadka »

naturalne ze ampulki sie krzyzuja.. Intsynkt dziala!!! Co do kokonu w akwa to bardzo zly pomysl.. Chyba nigdy jeszcze nie zdechla Ci ampulka i nie wiesz jak smierdzi, to samo dzieje sie z kokonel, malo tego on rozmieka i sluz ktory tam jest wydziela sie do wody co szkodzi zwlaszcza roslina.. Ale ryba tez.. Wiec smacznego :) jak bardzo zydzisz na zwykle bogate w skladniki jedzenie, tylko chcesz truc mieszkancow swojego akwa..
Proponuje:
sama zjedz kokon, jak tobie nic nie bedzie to ryba tez.. :) bedziesz miala odpowiedz czarno na bialym..
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.
Awatar użytkownika

Kamila
Uzależniony
Posty: 521
Rejestracja: pt sty 13, 2012 11:39 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

Kokon ampularii na pozarcie

#11

Post autor: Kamila »

Martwa_Zagadka, co Ty taka zgryźliwa? dziewczyna najzwyczajniej w świecie spytała i już dostała odpowiedzi.

btw: rybOM, roślinOM
crookass
Awatar użytkownika

Martwa_Zagadka
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:22 pm
Lokalizacja: Otwock
Na imię mam: J.
Płeć:

Kokon ampularii na pozarcie

#12

Post autor: Martwa_Zagadka »

no bo ostatnio mam jakies uczulenie na takie glupoty.. Najpuerw pitrujr ryby a potem bedzie pytala co im jest..


Sorry za OT..
Nie ma ZAGADKI - nie ma ryzyka. Nie ma ryzyka - nie ma zabawy.

Dein

Kokon ampularii na pozarcie

#13

Post autor: Dein »

A jak ktoś ma uczulenie na tych, którzy wszystko od urodzenia wiedzą, to co wtedy?

Też sorry za OT, ale uważam, że forum traci, kiedy się ludzi traktuje tak nieprzyjemnie bez powodu właściwie, tylko żeby sobie pogderać i samoocenę podbudować cudzym kosztem.
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Kokon ampularii na pozarcie

#14

Post autor: etna »

Martwa_Zagadka, patrz na daty postów na które odpowiadasz
Adriana

Profes
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 9:46 pm
Lokalizacja:

Kokon ampularii na pozarcie

#15

Post autor: Profes »

Witam wszystkich :)
Od grudnia w moim akwarium pojawili się nowi mieszkańcy: 3 żółte i 2 niebieskie ampulki. Dużo czytałem na ich temat i niestety nie znalazłem czy mogą się one rozmnażać krzyżowo (chciałbym uzyskać odpowiedź od kogoś kompetentnego i kto ma wiedzę praktyczną). Mam 3 kokony i niejedno krotnie widziałem moment jak się ten ten (no wiecie :-) ). Niby dostałem odpowiedz od Martwa_Zagadka ale z doświadczenia wiem że osoby które wszystko wiedzą nie wiedzą tak naprawdę nic :-? a jeszcze jej temperament.
Jeszcze jedno chciałbym się pochwalić swoimi pociechami ale niestety nie mogę załadować zdjęć czy w tym również ktoś mógłby mi pomóc (próbowałem zaimportować zdjęcie na profil ale wysyłanie trwa już z pól godziny i chyba się nie doczekam)
Z góry dziękuje za wszelką pomoc :D
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Kokon ampularii na pozarcie

#16

Post autor: saintpaulia »

Witaj.
Ampularie krzyżują się bardzo chętnie. Chciałam uzyskać ampularie fioletowostope z brązową paskowaną muszlą. Dzięki połączeniu zółtostopej ampulari o skorupce jasnobrązowej w paseczki z fioletowostopą udało się uzyskać fioletowostope sztuki o muszlach dużo ciemniejszych i paskowanych. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”