pierwsze akwarium 25 litrow

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
BlueKatte
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 20, 2011 8:17 pm
Lokalizacja:
Płeć:

pierwsze akwarium 25 litrow

#1

Post autor: BlueKatte »

Od czerwca zmagam się z tematem. Kupiłam akwarium 25 litrów (25x40cm), zrobiłam (męża rekami) oświetlenie - 8w ale myślę żeby dodać jeszcze jedną świetlówkę, tak aby było 16w. Bo jak sobie policzyłam to te 8w wychodzi 0,3w/litr i to chyba ciut za mało. Mam filtr Aquael Fan-mini plus.

Zastanawiałam się nad grzałką. Zrobiłam nawet test i zalałam puste akwarium wodą wsadziłam termometr i zaczęłam mieć wątpliwości. Wlałam zimna wodę i na początku termometr pokazywał coś około 20 stopni po paru godzinach temperatura wzrosła do 24. I zaczęłam się zastanawiać czy termometr który kupiłam nie jest jakiś wadliwy. I ogólnie jaka byłaby najlepsza temperatura w akwarium z krewetkami?

Z innych rzeczy mam szafkę na akwarium. mate pod akwarium, kubełki na wodę, wężyk do przelewania wody, korzonki, kamyczki. Paru rzeczy mi brakuje tylko nie chciałabym kupować wszystkiego co mi w sklepie sprzedawca proponuje, żeby potem nie zostać z masą niepotrzebnych rzeczy.

Chciałam zapytać też o dojrzewanie akwarium. Gdzieś czytałam żeby na początku dosypać odrobinkę karmy dla rybek. Tylko na razie dla mnie to ciemna magia i nawet nie wiem co kupić. I czy potrzebne będą jakieś nawozy i inne chemie? Aha i co dobrze byłoby dać pod żwirek żeby roślinki nie były tylko na jałowym podłożu.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: pierwsze akwarium 25 litrow

#2

Post autor: Władek Pompka »

Czytałaś ?

http://www.fawa.pl/topics38/8694.htm

Kolega kfabisiak sporo się napracował...


:roll:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pierwsze akwarium 25 litrow

#3

Post autor: kfabisiak1 »

Potem odezwij się w Swoim wątku już z konkretnymi pytaniami, wątpliwościami. Będzie nam łatwiej rozmawiać, bo nie będziemy musieli tłumaczyć prostych spraw i wszyscy zaoszczędzimy sporo czasu.
Ostatnio zmieniony sob sie 20, 2011 7:15 pm przez kfabisiak1, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

EpiC
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: wt lut 22, 2011 11:01 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: pierwsze akwarium 25 litrow

#4

Post autor: EpiC »

BlueKatte pisze:Mam filtr Aquael Fan-mini plus
Nie lepiej zainwestować troszkę w zewnętrzny ? Nawet używany AquaClear 20 zewnętrzny będzie świetny i nie będzie zajmował miejsca jak i tak go mało :).

BlueKatte pisze:Zastanawiałam się nad grzałką.
Mam 72l bez grzałki z WP i Filtrującymi. Wszystko ma się świetnie Przedział temp w ciągu roku to 15-26 stopni.
BlueKatte pisze: czy potrzebne będą jakieś nawozy i inne chemie? Aha i co dobrze byłoby dać pod żwirek żeby roślinki nie były tylko na jałowym podłożu.
Jeżeli zrobisz akwarium na ziemi ogrodowej to nie będziesz potrzebowała nawozów no może trochę potasu. Jeżeli robisz na podłożu np. żwirek to musisz uzbroić się w nawozy mikro i makro- elementarne. W zależności czy wystąpią braki można podawać żelazo dodatkowo.

PS. Co do dodania świetlówki obawiam się ,że światła może być ciut za dużo :E, chyba ,że będzie świecone x godzin jedna i y godzin dwie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”