54 litrowe akwarium LT

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Jajnik
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 07, 2012 1:12 pm
Lokalizacja:

54 litrowe akwarium LT

#1

Post autor: Jajnik »

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum... WITAM serdecznie.

Przymierzam się do założenia 54 litrowego akwarium LT.
Warunki - ma być tanio i bezobsługowo
Pierwsze co zrobię to sprawdzę jaką mam wodę (kranówka/głębinowa).

Ja bym widział to tak:
Podłoże - ziemia ogrodowa + drobny bazalt na wierzch
Tło - raczej ciemne
Oświetlenie - raczej standardowe 15W (jaka barwa?)
Filtr wew. - EHEIM PICK-Nudny ten mój wątek... 2010
Grzałka - 2x25W, ale chciałbym używać 1szt. Jeśli 1 okaże się za słaba to zmienię na 50W.
"Chwasty" - podstawowe do LT typu rotala, moczarka, kryptokoryna itp.
Obsada - na 100% 12-15 Neonków Innesa... i teraz zaczyna się problem.
Co do tego? W sumie z ryb nie chciałbym nic więcej. Bardzo mocno zastanawiałem się nad rakiem (a nawet 3szt.) Procambarus Clarki White, ale one chyba potrzebują twardszej wody?
Jeśli nie Clarki White to np. krewetki Crystal Black, ale czy one dadzą radę w akwa LT i czy nie będą zabijać neonków?
Krewetki typu Red Cherry średnio mi się podobają, dlatego ta opcja chyba odpada.
Jeżeli nie będę w stanie dobrać odpowiednich skorupiaków to w ostateczności skończy się na kilku kiryskach panda.
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

54 litrowe akwarium LT

#2

Post autor: kfabisiak1 »

To co chcesz zrobić, to zwykłe akwarium a nazwałeś je LT chyba tylko ze względu na użycie ziemi zamiast innego podłoża. Ten litraż i taka obsada neonów niestety ale nie uchroni Ciebie od normalnych cotygodniowych podmian, więc bezobsługowo nie wyjdzie.
Jajnik pisze:krewetki Crystal Black, ale czy one dadzą radę w akwa LT i czy nie będą zabijać neonków?
A tego nie rozumiem. Delikatna malutka krewetka na zabić wielkiego, no może nie aż tak wielkiego neona?
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?

Gosia
Gaduła
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 11:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 54 litrowe akwarium LT

#3

Post autor: Gosia »

Witaj
Co do roślin kryptokoryny są dobre ale rosną wolno.Może jakieś hygrophilie szybko rosnące dałyby radę na początek przy tym świetleKoniecznie na początek rogatek i moczarka,Ja te rosliny mam cały czas mają sporo zalet .Pomyśl o nurzańcu .Może ktos ci jeszcze podpowie jakieś rośliny.Mi rosnie rotala rotundophila ,blyxa,żabieniece vesuviusz i ocelot,aponogeton,średni heniek,lotos,mikrozoria-nakorzeniu są bliżej światła.Musisz dać bardzo dużo roślin na start-dosłownie nawtykać ile się da.
Jeśli zdecydujesz sie na ziemię ,to w niewysuszonej ziemi jest od razu jakaś ilość bakterii nitryfikacyjnych.Co do ryb.Ja na początek wpuściłam 2 barwniaki na 170l i gdybym wpuściła więcej za dużo by się zrobiło syfu przy jeszcze nie do końca "pracujących roślinach".Ryb w LT o połowę mniej niż normalnie .Chyba że będziesz miał taki gąszcz że ryby będą robiły sobie tunele w roślinach i będziesz je widział raz dziennie.Co do krewetek nie mam żadnej wiedzy. :roll:
Awatar użytkownika

Autor
Jajnik
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 07, 2012 1:12 pm
Lokalizacja:

Re: 54 litrowe akwarium LT

#4

Post autor: Jajnik »

Skasowane
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”