Zestaw JUWEL Rekord 600

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
welonka
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#1

Post autor: welonka »

Witam :-D
Mam do was pytanie czy ktoś posiada u siebie zestaw JUWEL Rekord 600
Bo w sklepie pan go bardzo zachwalał ale chciała bym wiedzieć czy naprawdę jest taki super.
Szukam akwarium/ zestawu 60 litrowego.

Pozdrawiam serdecznie
Ola
Gupiki x 6
Kiryski x4 i Glonojady x 3
Mieczyki x 4
Molinezje x 4

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#2

Post autor: mimag »

Ja mam JUWELA RIO 180. Napisz cos wiecej o tym Rekord 600 na pewno nie jedna osoba zabierze głos

jesli to taki zestawik? http://www.zooplus.pl/shop/rybki/akwari ... iem/145148
to akwarium na pewno bedzie ladnie i solidnie wykonane z dobrych jakosciowo elementów. Za to wszystko oczywiscie placisz co zapewne widac w cenie.
Swiatełka mało wiec jesli chcesz jakies bardziej wymagajace rosliny to trzeba by cos dołozyc. Przy tym co jest to pojda tylko małowymagajace.
Filtry wewnetrzne juwela sa wg mnie niezłe. Mają dobrą przepustowosc i w srodku miejsce na grzalke wiec estetyka wygrywa.
Dzieki podstawce nie musisz dawac maty pod zbiornik.
Sprawdz jaka jest ta swietlowka bo juwel lubi dawac nietypowe i pozniej wymiana tylko na ich swietlowki. Inni producenci tez robią ale mały wybor. Byc moze w tym zestawie jest standardowa.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#3

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Jak dla mnie cena troszkę wysoka, zważywszy że w zestawie nie ma szafki:
standardowe akwa 60/30/30 z pokrywą wromaka można kupić już za 136pln
http://allegro.pl/akwarium-60x30x30-pro ... 75638.html
mata pod skło z 10 zeta
grzałka 50W od 19 zeta
http://allegro.pl/grzalka-do-akwarium-5 ... 27815.html
a filtr wewnętrzny o przepływie ponad 300l/h kupisz za mniej niż 40 dychy
razem= ok 200 zeta + koszty dostawy niech będzie 100, chyba że z odbiorem osobistym, to i tak przy cenie zestawu zaoszczędzisz 99 zl minimum

Oczywiście jak napisano powyżej zestaw JUWEL Rekord 600, na pewno jest bardzo dobrze wykonany i bardzo estetyczny, tylko nie wiem czy warto aż tyle przepłacić, to tylko moje zdanie.

janek144
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:00 pm
Telefon: 698422402
Lokalizacja: warszawa, mokotów
Na imię mam: janek
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#4

Post autor: janek144 »

Jak już Kolega Essspresso_SS wspomniał Juwel dobrze się ceni.
mam na stanie nowy zestaw 54l firmy Divers:
szkło 54l- 60x30x30
pokrywa kolor wiśnia 60x30
cena 218zł
mata pod akwarium 8zł
filtr circulator 500N + gąbka 50zł
Awatar użytkownika

Autor
welonka
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zestaw JUWEL Rekord 600

#5

Post autor: welonka »

Wiecie ja zapytałam o ten zestaw, bo chce coś porządnego i solidnego. Najbardziej martwi mnie ten filtr, który przykleja się na sylikon do ścian akwarium,zastanawia mnie jego demontaż do czyszczenia, bo chodzi o coś prostego i łatwego.
A jeśli chodzi o cenę, to kupiłam zestaw krewetkarium AQUAEL SHRIMP SETS, bo było w przystępnej cenie i co musiałam wymienić blat szafki(150 złotych) dobrze, że była taka możliwość, cała szafka (500 złotych), bo okazało się, że akwarium przecieka od góry.
Więc cena w tym przypadku nie jest najważniejsza.
Jeśli macie jeszcze jakieś inne sprawdzone zestawy to piszcie proszę.
Gupiki x 6
Kiryski x4 i Glonojady x 3
Mieczyki x 4
Molinezje x 4

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra

janek144
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:00 pm
Telefon: 698422402
Lokalizacja: warszawa, mokotów
Na imię mam: janek
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#6

Post autor: janek144 »

Filtry w juwelach tak są przyklejane na silikon, przy czyszczeniu wyjmujesz wkłady, wyciągając do góry.:)
Awatar użytkownika

Autor
welonka
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zestaw JUWEL Rekord 600

#7

Post autor: welonka »

Czyli bez większych problemów, nie mam się czego bać :wink:
Gupiki x 6
Kiryski x4 i Glonojady x 3
Mieczyki x 4
Molinezje x 4

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#8

Post autor: Drottnar »

Jeżeli chcesz kupić zestaw za określoną kwotę, to powiedz, ile chcesz wydać i tutaj będziemy mogli Ci pomóc skompletować zestaw. Niekoniecznie w jednym sklepie, ale na pewno będzie taniej i równie dobrze, a może i lepiej.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#9

Post autor: mimag »

Zauwazcie ze w tym filtrze juwela sa media filtracyjne choc nie wymienione jakie.
Cena to kwestia dyskusyjna dla kazdego, dlatego warto zobaczyc na zywo zestaw porownac z innymi tanszymi i podjac decyzje. Jesli zbiornik ma stac w salonie i cieszyc oko nie tylko Twoje to warto zainwestowac wieksza kwote niz jak za pokrywe wromak. Nie twierdze ze ten zestaw jest wart tych pieniedzy bo jak napisalem kazdy ma inny budzet i co innego ceni. Na pewno nie jest zły i na pewno jest dobry jakosciowo. Z drugiej strony forumowicze w tej cenie wyszukają cos rownie dobrego a nawet lepszego choc bedzie to zbior a nie jeden zestaw jednego producenta. Ja jako "first" martwił bym sie o ilosc swiatla.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#10

Post autor: Drottnar »

Ze światłem zawsze jest problem w gotowcach i zawsze trzeba dorabiać.
Ostatnio wszedłem w posiadanie pokrywy alu Diversy... Myślałem, że jak alu, to i naprawdę pro. I co? Lipa. Nawet nie da się wsadzić dwóch ich oryginalnych belek.
Więc w tej kwestii raczej bym obstawiał tylko tyle, żeby to było akwarium proste, bo w takim łatwiej dodać oświetlenie.
Awatar użytkownika

Autor
welonka
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zestaw JUWEL Rekord 600

#11

Post autor: welonka »

Wiecie myślę, że tak 400-500 złotych chciała bym przeznaczyć. Co do kompletowania to nie mam pojęcia, bo to będzie moje drugie akwarium na pewno rośliny będą mało wymagające, zależy mi bardziej na rybach. Filtr ma być cichy i łatwy w czyszczeniu.
Pokrywa ładna, solidna i lekka przy zdejmowaniu.
To chyba tyle jeśli chodzi o moje wymagania.
Gupiki x 6
Kiryski x4 i Glonojady x 3
Mieczyki x 4
Molinezje x 4

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#12

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Ja podałem tylko przykładowe ceny, pierwszych z brzegu zbliżonych produktów, chodziło tylko o pokazanie że można cały zestaw skompletować taniej niż proponują w sklepie ,oczywiście że są lepsze pokrywy niż wromaka, sam mam samoróbkę 120/40 w kolorze mebli, z otwieraną niemal całą pokrywą, 2x30W (wiem że mało) i możliwość podłączenia jeszcze co najmniej 4, ale kosztowało mnie to ok 100 zeta.
W innym szkiełku 70l ,testuje właśnie od 2 tygodni oświetlenie LED 2x30W (szkło otwarte)
można też zastosować belkę oświetleniową.
A co do filtra to jakoś nie przepadam za wewnętrznymi bo zajmują przestrzeń zwłaszcza w takim niedużym szkiełku jak to ,niecałe 70l, ale jak napisałeś każdy zwraca uwagę na coś innego, dla jednego jest to wygląd i komfort zakupu wszystkiego za jednym razem, dla innego zmniejszenie kosztów na zakup sprzętu. Decyzje podejmuje ten kto musi wyłożyć pieniążki.
Awatar użytkownika

Autor
welonka
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zestaw JUWEL Rekord 600

#13

Post autor: welonka »

Ja rozumiem, ale u mnie musi być pokrywa i filtr wewnętrzny (na zewnętrzny nie ma miejsca) i musi ładnie to wszystko wyglądać i być praktyczne. Co do oświetlenia, to mi na tym nie zależy. Nie przywiązuje wagi do roślin w akwarium, mech jest dla mnie najlepszym rozważaniem i tego typu rośliny.

-- 29 lis 2012, o 18:44 --

No i znów mam dylemat co wybrać :sad:
Jeden pan mówi JUWEL Rekord 600,
http://www.zooplus.pl/shop/rybki/akwari ... iem/145148" onclick="window.open(this.href);return false;
drugi mówi Akwarium Tetra AquaArt 60 l
http://www.zooplus.pl/shop/rybki/akwari ... %2030%20cm" onclick="window.open(this.href);return false;
A trzeci mówi złożyć zestaw z firmy AQUAEL
I już zupełnie nie wiem na co się mam zdecydować podpowiedzcie mi coś proszę :sad:
Gupiki x 6
Kiryski x4 i Glonojady x 3
Mieczyki x 4
Molinezje x 4

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra

sevek
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 2:45 am
Lokalizacja:

Re: Zestaw JUWEL Rekord 600

#14

Post autor: sevek »

Ja proponowałbym zestaw Aquael brillux 72 litry, proste, o wymiarach 60x30x40. Fakt, nie należy do najtańszych, ale ma naprawdę porządne oświetlenie 2x 24waty T5. Ramka pod akwa, grzałka 75 wat comfort zone w zestawie.Ładny wygląd, estetyczna pokrywa. Jedynie filtr wewnętrzny to jakaś porażka. Można go zamienić na jakąś przyzwoitą kaskadę. Sam takie kupiłem, używane w dobrej cenie, ale z kubełkiem JBL.
Do sukcesu nie ma windy, trzeba zasuwać schodami
Awatar użytkownika

Autor
welonka
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#15

Post autor: welonka »

Wybacz, ale 72 litry nie wchodzą w grę i tak jak wcześniej pisałam, nie chce żadnej kaskady ani kubełka, tylko ma być filtr wewnętrzny :)
Gupiki x 6
Kiryski x4 i Glonojady x 3
Mieczyki x 4
Molinezje x 4

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra

sevek
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 2:45 am
Lokalizacja:

Re: Zestaw JUWEL Rekord 600

#16

Post autor: sevek »

Wymiary dna przy 72 litrach są takie same jak przy 54 i 60 litrach- 60x30 cm. Różni je tylko wysokość. Chyba że masz bardzo mało miejsca i te 10 cm wysokości robi różnicę. A poza tym filtr wewnętrzny zajmuje miejsce i przy małych zbiornikach jest to procentowo dosyć dużo. Na rynku jest na szczęście dosyć duży wybór filtrów wewnętrznych, coś można dopasować. Nic nie polecam, bo tego typu filtrów nie używam.
PS. Może poszukaj też w dziale giełda. Ludzie sprzedają dobry sprzęt, nieraz całe zestawy za rozsądne pieniądze. Zamiast kupować gotowy zestaw, który jest nieraz kompletowany na zasadzie nadwyżek magazynowych i tego co jest pod ręką, możesz nabyć coś co jest już jakoś konkretnie zebrane do kupy i ewentualnie zmodernizowane, przeważnie oświetlenie, przez użytkownika. Też miałem kupować gotowca 60 litrów, rozważałem jaki zestaw i wyposażenie, ale znalazłem okazję 72l ( sprzęt za połowę ceny, jeszcze na gwarancji), plus gratis nowe podłoże, cała roślinność, rybki i krewetki. Gdybym miał miejsce szukałbym czegoś powyżej 100 l. To , które mam, po dwóch miesiącach już mi strasznie zmalało.
Do sukcesu nie ma windy, trzeba zasuwać schodami
Awatar użytkownika

Autor
welonka
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#17

Post autor: welonka »

Wiesz u mnie jest inny problem nie chodzi o wymiary tylko o ciezar, moja komoda maksymalnie wytrzyma 60 litrow a na razie nie mam szans na wymiane komody. A co do filtra tez nie moge miec zewnetrznego niestety. Zastanawiam sie jeszcze nad zestawem AQUAEL LED tym nowym, ale musze najpierw sprawdzic jego cene.

PS. Pisze tak bo, nie mam dostepu do poklskich liter.
Gupiki x 6
Kiryski x4 i Glonojady x 3
Mieczyki x 4
Molinezje x 4

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#18

Post autor: ESSPRESSO_SS »

tylko o ciezar, moja komoda maksymalnie wytrzyma 60 litrow a na razie nie mam szans na wymiane komody.

- czyli rozumiem że to jakaś komoda meblowa, skąd wiesz że wytrzyma ciężar 60l, wzmacniałaś ją w jakiś sposób np. poprzez dodanie pleców z grubszej płyty?, jeśli nie, zrób zdjęcia i podaj wymiary, postaramy się podpowiedzieć jak wzmocnić szafkę, żeby wytrzymała nawet 100l
Awatar użytkownika

Autor
welonka
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#19

Post autor: welonka »

Jeśli chodzi o komodę to jest to dokładnie ta komoda
http://www.brw.com.pl/pl/produkt/1156-k ... ny/v/12933" onclick="window.open(this.href);return false;
Więc nie wiem czy da się ją jakoś wzmocnić, ale mój wujek który, sam robi meble i ma akwaria, stwierdził po dokładnym obejrzeniu, że 60 litrów to maksymalne obciążenie dla tej komody.
Ale ja tam się na tym nie znam :)
Gupiki x 6
Kiryski x4 i Glonojady x 3
Mieczyki x 4
Molinezje x 4

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#20

Post autor: ESSPRESSO_SS »

żeby wzmocnić taki mebelek ,zazwyczaj wstawia się z tyłu plecy z płyty meblowej, co już powoduje zwiększenie wytrzymałości.Można też wewnątrz wzmocnić kątownikami i dołożyć dodatkową płytę na wierzch . Ale zakładam że twój wujek stwierdził że 60l to max ,ze względu na nóżki które są w tej komodzie,plastikowe mogą nie wytrzymać i zostać zgniecione, najlepiej było by zakupić drewniane gotowe, lub wykonać własnoręcznie. Jeśli wstawiła byś plecy i zmieniła nóżki myślę że szafka wytrzymała by spokojnie 100kg.

Ale nawet jeśli nie będzie ci się chciało nic zmieniać w szafce to i tak powinna wytrzymać 70l,u mnie 72l stoi n podobnej szafce od 1,5 roku, tyle że zamiast szuflad mam półki. Jedyne co dodałem to dodatkowa płyta na wierzch, pleców nie wzmacniałem gdyż jest ustawiona pomiędzy innymi meblami i nie ma możliwości bujania się na boki.
Awatar użytkownika

Autor
welonka
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zestaw JUWEL Rekord 600

#21

Post autor: welonka »

Dzięki za informacje, niestety nie mogę zmienić nóżek, bo komoda nie jest moja, może kiedyś kupie sobie taką szafkę specjalną pod akwarium i wtedy będę mogła mieć nawet 200 litrów.
Gupiki x 6
Kiryski x4 i Glonojady x 3
Mieczyki x 4
Molinezje x 4

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra

choq
Zapaleniec
Posty: 225
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zestaw JUWEL Rekord 600

#22

Post autor: choq »

Co do zbiornika:
miałem kiedyś Juwela, którego chcesz kupić
http://www.zooplus.pl/shop/rybki/akwari" onclick="window.open(this.href);return false; ... 45148#more
akwarium porządne, szkło jak każde inne ale pokrywa ładniejsza i bardziej praktyczna od zwykłych plastików.
Spokojnie przy otwartej klapce możesz grzebać w akwarium i jednocześnie coś widzieć nie zdejmując lub unosząc pokrywy. Filtr miałem zwykły wewnętrzny Hydora (nie Juweloski, ten zajmuje sporo miejsca).
Co do przyklejonego filtra to jest to moim zdaniem kiepskie rozwiązanie. Wkłady wyjmujesz od środka ale trzeba się nieźle namęczyć aby wyczyścić syfek jaki się gromadzi między filtrem a szybą. Proponuję abyś (o ile go zastosujesz), przykleiła go od strony mniej obserwowanej. Ten filtr mam obecnie w RIO 180 i sprawdza się. Widziałem również, że ktoś przerobił ten filtr na przyssawki.
Druga propozycja
http://www.zooplus.pl/shop/rybki/akwari" onclick="window.open(this.href);return false; ... %2030%20cm
przynajmniej na zdjęciach wydaje się bardziej praktyczna i... ładniejsza (ale to rzecz gustu).
Co do kwoty, jedno drogie i drugie nie tanie ale to zależy co dla kogo. Osobiście szukałbym używanych. Ale trzeba uważać, bo czasami "bez porysowań" to fikcja.
Pozdrawiam,
Grzegorz
180L towarzyskie, 30L krewetki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”