Krewetkarium5l

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
Florek87
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 07, 2012 6:07 pm
Telefon: 509193212
Lokalizacja:

Krewetkarium5l

#1

Post autor: Florek87 »

Witajcie mam pytanko co do akwarium na same krewetki ewentualnie dla jakiejs parki gupijow. Co takie krewetkarium.muso miec : CZY FILTR JEST POTRZEBNY ? Czy by nie wystarczyl.sam napowietrzacz? To jest maly zbiorniczek i zastanawiam sii czy wejdzie jakis filtr wogole tam jak.wysokoac bez podloza jeat 17cm ? Jakie tam dac oswietlenie ? Jest to bezpokrywy tylo jest szybka . Czekam na jakies propozycje co do.filtra i oswietlenia.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Krewetkarium5l

#2

Post autor: pkucaba »

Uważam, że to stanowczo za mało dla rybek. Dla krewetek też... Może nawet nie chodzi o ilość miejsca, raczej o trudność utrzymania parametrów wody w takiej szklance.
Ale jeśli się jednak zdecydujesz, to filtr koniecznie, regularne podmiany wody!
Oświetlenie do 5l trudno dobrać trzeba eksperymentować, bo nawet lampki aquaela są za silne...

Prawdę mówiąc więcej przeciw niż za...
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetkarium5l

#3

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Pkucaba dobrze prawi, 5L to raczej kotnik i utrzymanie parametrów będzie ciężkie ,a jak wiesz niektóre krewecie są bardzo wrażliwe, ale nie jest to niemożliwe. Filtr na pewno będzie ci potrzebny, jakaś kaskada zewnętrzna typu hailea sl-106 (minikaskada), oświetlenie ,żarówka energooszczędna 5-10W, tylko nie wiem co z temperaturą bo taki zbiornik będzie wrażliwy na zmiany temp. otoczenia, póki zima to zakładam że w domu masz te 22stopne w górę, ale w lato może być ci ciężko utrzymać niską temp. poniżej 27

Autor
Florek87
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 07, 2012 6:07 pm
Telefon: 509193212
Lokalizacja:

Krewetkarium5l

#4

Post autor: Florek87 »

Dziekuje za podpowiedz :) rozmyslilem sie i postanowilem ze sobie kupie caly sprzecik specjalnie dla Krewetek :) jakies 20L kOSTKE SOBIE KUPIE I PO Problemie dziekuje za rady :) :D

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Krewetkarium5l

#5

Post autor: don_Vall »

Można spróbować zrobić takiego mini lowtecha ale nie wiem czy w takim maleństwie się to uda. Oczywiście praktycznie każda obsada to będzie za dużo... Idziesz w dobrą stronę. Kostka nie jest konieczna lae standardowe 25 litrów i owszem... chyba, że bakcyla złapiesz ale zawsze można mieć 2 akwaria....
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

Przemo_K
Uzależniony
Posty: 500
Rejestracja: pn lut 11, 2013 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetkarium5l

#6

Post autor: Przemo_K »

W takim zbiorniku można ewentualnie pokusić się na kompozycję "wabikusa"
182l, 27l
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”