Nowe akwarium od A do Z

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
Awatar użytkownika

Kiti
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Na imię mam: Ela
Płeć:

Nowe akwarium od A do Z

#31

Post autor: Kiti »

Ostatni post z poprzedniej strony:

kyo pisze:-bocja wspaniała
-skalar
-labeo grubowarg dwugarbny
-grubowarg zielony
Te wszystkie odpadają w przedbiegach, za małe akwarium.

Z pozostałych, z tego co się orientuję (aczkolwiek mogę się mylić) możesz wybrać jeden gatunek na haremik i uzupełnić rybkami spoza twojej listy o podobnych wymaganiach środowiskowych i nie terytorialnymi.

Alix
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 3:55 pm
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Płeć:

Re: Nowe akwarium od A do Z

#32

Post autor: Alix »

Drottnar pisze:Ale ich produkty są mega drogie. Możesz rozważyć akwarium otwarte i wtedy belkę oświetleniową. Ja miałem kiedyś pokrywę plastikową, potem aluminiową. Teraz mam belkę i jest to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Aczkolwiek ogranicza jeśli chodzi o wybór ryb, bo skaczące odpadają.
zawsze można szybę założyć :x no ale jeśli chce się ciągle grzebać w baniaku to fakt musi być odkryty. Mam pokrywę plastikową w akwarium z bojownikiem i jest to droga przez mękę ;(
64 litrowy zakamarek
20 litrowy słoik z bojownikiem
105 litrowe czarne wody
10 litrowe ślimakarium
30 litrowe krewetkarium
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Nowe akwarium od A do Z

#33

Post autor: rhino »

kyo pisze:-pyszczak yellow-pyszczak saulosa
kyo ,

to są endemity z Jeziora Malawi w Afryce , bardzo specyficzny biotop i absolutnie nie pasują (z różnych względów) do innych , przez Ciebie podanych .
kyo pisze:Wybieram ryby ale od razu patrzę na twardośc wody i pH jakie dany gatunek lubi.


z jakich źródeł korzystasz i jakimi kryteriami się kierujesz ?
Ratel

Autor
kyo
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 14, 2014 12:26 pm
Lokalizacja: Skorosze /W-Wa
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Nowe akwarium od A do Z

#34

Post autor: kyo »

Zdecydowałem się na biotop Ameryki Południowej, głownie dlatego, że mam stosunkowo wysokie akwarium 80x35x50 (140L) i fajnie by wyglądały Skalary.
Samych ryb jeszcze nie mam i mam zamiar się z nimi trochę wstrzymać. Wczoraj wieczorem zalałem baniak wodą, wsadziłem dwie roślinki, włączyłem grzałkę i tutaj mam problem: nie mogę wystartować filtra kubełkowego.

Filtr JBL e901. Robiłem wszystko wg instrukcji. Media filtracyjne włożone, filtr zalałem wodą, Podłączyłem złączki, koniec ssący do wody, deszczownia nad wodą i jest napisane aby kilkukrotnie wcisnąć przycisk start aby woda się zassała. Otóż wciskam ten przycisk start, pompowałem ze 2 minuty, a wody w wężyku nie ma. Filtr stoi pod akwarium, ale na pewno nie za nisko (sprawdzone z instrukcją). Jak zdjąłem wężyk i ustami próbowałem pociągnąć wodę to bez najmniejszego problemu zaczęła lecieć.
Co może być przyczyną, że jak pompuje "STARTEM" to nie mogę zassać wody?

Filtr nowy, z dużego sklepu na allegro, przyszedł w stanie nienaruszonym.
Awatar użytkownika

Miro500
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: wt lis 06, 2012 4:26 pm
Lokalizacja: WE - Dolny Mokotów
Płeć:

Nowe akwarium od A do Z

#35

Post autor: Miro500 »

Spróbuj zalewać filtr z zanurzoną deszczownicą.

Autor
kyo
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 14, 2014 12:26 pm
Lokalizacja: Skorosze /W-Wa
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Re: Nowe akwarium od A do Z

#36

Post autor: kyo »

Ok, problem rozwiązany.

Jak? Napiszę dla potomnych. Otóż ktoś kiedyś napisał, aby przed uruchomieniem filtra zalać, go wodą, ponieważ to ułatwi jego start. Tak też zrobiłem już na początku. Jednak wlałem zbyt dużo wody (prawie całość) i pompka wytwarzająca podciśnienie po naciskaniu na przycisk "START" miała za dużo wody i za mało powietrza aby funkcjonować poprawnie. Po odlaniu 1/3 wody z kubełka wszystko od razu ruszyło.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nowe akwarium od A do Z

#37

Post autor: Lech-u »

kyo pisze:Jednak wlałem zbyt dużo wody (prawie całość) i pompka wytwarzająca podciśnienie po naciskaniu na przycisk "START" miała za dużo wody i za mało powietrza aby funkcjonować poprawnie. Po odlaniu 1/3 wody z kubełka wszystko od razu ruszyło.
To ciekawe. U mnie doświadczenia są całkiem odmienne. Jak zaleję tylko trochę, to nie działa filtr. Muszę zalać do samiutkiego końca.

A może źle Ciebie zrozumiałem?

Z użyciem pompki to już w ogóle słabo (nawet u producenta na "E"). Wolę zalewać przez "zasys" ustami na wylocie filtra. Szybko i sprawnie i zalewa w 100%. Podłączam wszystko (filtr, węże), zasysam ustami na wylocie, czekam kilka chwil, aż filtr się wypełni i do prądu!
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

Nowe akwarium od A do Z

#38

Post autor: Filippoinzagi »

Kyo, mogę nieskromnie zapytać gdzie kupowałeś ów "pancerną" komodę pod akwarium?
Jestem w stanie przysiąść, iż taki sam mebel widziałem w Black Red White.
To było tego dnia kiedy wybrałem się na poszukiwania mebla pod swój zbiornik 100x40x50 (150l).
Okazało się, że komoda, mimo, iż wygląda stabilnie, maksymalne obciążenie ma na tyle absurdalnie małe, że ostatnią rzeczą jaką powinno się na niej postawić jest wielolitrażowe akwarium.
Rozmawiałem na miejscu ze specjalistą, dzwoniłem na infolinię firmy a nawet ,po uzyskaniu dokładnych wymiarów oraz materiału z jakiego wykonywane są takie meble, potwierdzałem ryzyko zawalenia się komody pod ciężarem ze lokalnym, zaprzyjaźnionym stolarzem.
Wszyscy w.w. odradzali mi wykorzystanie tego mebla z przeznaczeniem pod akwarium...
Ryzyko jest bardzo duże.

pzdr.

ClariasPL
Uczestnik
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 30, 2013 7:45 am
Lokalizacja: Warszawa

Nowe akwarium od A do Z

#39

Post autor: ClariasPL »

Moderator ma rację w kwestii filtra,tzn nie wczytując się w szczegóły nie wiem jaki model posiadasz ale wątpliwe aby załączał kiedy wody będzie po prostu za mało,to akurat jest logiczną kwestią.
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1459
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Nowe akwarium od A do Z

#40

Post autor: Winter »

Lech-u pisze:Z użyciem pompki to już w ogóle słabo (nawet u producenta na "E"). Wolę zalewać przez "zasys" ustami na wylocie filtra. Szybko i sprawnie i zalewa w 100%. Podłączam wszystko (filtr, węże), zasysam ustami na wylocie, czekam kilka chwil, aż filtr się wypełni i do prądu!
Czy my mówimy o tym samym filtrze JBL e-900???
Przecież jak jest pusty to wystarczy ze dwa razy nacisnąć przycisk (fakt, ciężko chodzi), żeby woda zaczęła zalewać filtr. Wystarczy poczekać. A potem kolejne 4 przyciśnięcia, woda dochodzi do deszczowni i można włączyć wtyczkę do kontaktu. I gotowe.
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nowe akwarium od A do Z

#41

Post autor: Lech-u »

winter pisze:Przecież jak jest pusty to wystarczy ze dwa razy nacisnąć przycisk (fakt, ciężko chodzi), żeby woda zaczęła zalewać filtr. Wystarczy poczekać. A potem kolejne 4 przyciśnięcia, woda dochodzi do deszczowni i można włączyć wtyczkę do kontaktu. I gotowe.
No cóż, możliwe, że mam z tym problem, bo moje filtry stoją na poziomie dna akwarium. Różnica poziomów wody w filtrze i akwarium jest niewielka. Możliwe, że to dlatego ciężko mi się zalewa, nawet filtry na E
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”