Pomoc w wyborze akwarium

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:

czaroslaw25
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 10, 2015 12:39 pm
Telefon: 726820659
Lokalizacja: marki
Na imię mam: cezary

Re: Pomoc w wyborze akwarium

#121

Post autor: czaroslaw25 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Lech-u pisze:
Behemot pisze:Pytanie z innej beczki: czy 300-litrowy zbiornik wymaga jakiś wzmocnień stropu?
Czy pięciu ludzi może stanąć obok siebie i czy nie wpadną do sąsiada na dole? 300 litrów to zaledwie około 400 kilogramów (razem ze szkłem i ozdobami w akwarium). Nie powinno być problemu ze stropem.
Ale szafkę zmajstruj dedykowaną do takiego akwarium. Zwykle szafki akwarystyczne mają wzmocnienia lub odpowiednią konstrukcję.

-- 2 sty 2015, o 10:37 --
Behemot pisze:Boje sie ze kupie coś co nie bedzie pasować do reszty
Kup wszystko z jednej firmy. Koszt większy, ale i pewność, że będzie pasowało.
pytanie tylko czy to strop w bloku czy w domku na poddaszu robiony przez nieuczciwego dewelopera który oszczedzał na materiałach

Autor
Behemot
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: wt gru 30, 2014 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Bartek
Płeć:

Pomoc w wyborze akwarium

#122

Post autor: Behemot »

Nie wiecie czy taka szafka ma z tylu płytę w kolorze całości czy zwykła dyktę jak szafki z Ikei?

http://allegro.pl/szafka-pod-akwarium-1 ... 49664.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21847
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pomoc w wyborze akwarium

#123

Post autor: Lech-u »

Zadzwoń do nich albo napisz na Alleg.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4942
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Pomoc w wyborze akwarium

#124

Post autor: Miro »

Behemot pisze:Budżet na akwarium: do 8.000 złotych
Jeżeli naprawdę [ :D ] dysponujesz taką kasą to zadzwoń do peha a na pewno za taką kasę Panowie przyjadą i przywiozą Ci wszystko co potrzeba !!! :D


http://peha68.pl/oferta/projektowanie-i ... -akwarium/" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
Behemot
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: wt gru 30, 2014 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Bartek
Płeć:

Pomoc w wyborze akwarium

#125

Post autor: Behemot »

Widzisz Miro - ja chcę to zrobić samemu. Kupowanie gotowego, zaaranżowanego akwarium to nie jest to samo
To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata. (…)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Rrrrogaty

Pomoc w wyborze akwarium

#126

Post autor: Rrrrogaty »

Łączenie roślin cieniolubnych (bolbitis i anubias) ze światłolubnymi (henio) - to będzie... ambitne akwarium ;).

Autor
Behemot
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: wt gru 30, 2014 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Bartek
Płeć:

Pomoc w wyborze akwarium

#127

Post autor: Behemot »

Rogatek: dlatego proszę o pomoc, bo się nie znam.

Parametry roślin przepisywałem ze strony akwarystycznej - jak tam były błędy to nie jestem w stanie ich wychwycić oraz zweryfikować...
To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata. (…)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Rrrrogaty

Pomoc w wyborze akwarium

#128

Post autor: Rrrrogaty »

W sumie ja też się nie znam, ja jestem praktykiem. :P Anubiasy to rośliny cienia, które zazwyczaj się trzyma w zbiornikach 0,3-0,5W/L. Jak się je daje do mocno oświetlonych baniaków to mają tendencję do pokrywania się brzydkim glonem, który jest ciężko usunąć. Może są akwaryści, którzy potrafią temu jakoś zapobiegać, ale dla mnie osobiście byłoby to trudne do ogarnięcia.

W tak mocno oświetlonym baniaku musiałbyś je posadzić w zacienionych obszarach, by uniknąć glonienia.
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Pomoc w wyborze akwarium

#129

Post autor: sylwekw »

Rogatek ... nie ma co mieć pretensji do Behemota, Niestety początkującemu (siebie też do takich zaliczam) trudno jednoznacznie rozstrzygnąć na której stronie informacje są bardziej wiarygodne a na której mniej, dotyczy to zarówno info o warunkach dla ryb ale również a może nawet bardziej informacji o warunkach dla roślin.

Rrrrogaty

Pomoc w wyborze akwarium

#130

Post autor: Rrrrogaty »

Ależ ja żadnych pretensji do Behemota nie mam. Po prostu sygnalizuje potencjalny problem.

Autor
Behemot
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: wt gru 30, 2014 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Bartek
Płeć:

Pomoc w wyborze akwarium

#131

Post autor: Behemot »

Witam ponownie :)

Projekt nie upadł - właśnie będę zamawiał akwarium i oprzyrządowanie

Mam do Was pytanie o obsadę: przygotowałem 2 opcje (oczywiście nie wszystko musi się łapać) - jedną dla wody miękkiej, drugą dla wody twardej.

Czy tak zaplanowane obsady byłyby ok czy ryby by się męczyły razem?

Obrazek

Obrazek

Oczywiście nie ma problemu ze zmianami - zarówno co do gatunków jak i ilości ryb - wszystko na razie jest tylko w Excelu :)

pozdrawiam

Behemot
To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata. (…)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Pomoc w wyborze akwarium

#132

Post autor: sylwekw »

Przykro mi, że nie mogę pomóc i nie wypowiem się co do doboru poszczególnych ryb ale muszę powiedzieć, że podoba mi się twoje rzeczowe i rzetelne podejście do tematu. Takie przygotowane tabele to od razu widać, że traktujesz to poważnie.

Od siebie jedynie mogę dodać, ale nie traktuj tego jako opinii fachowca, to, że jakoś mało mi się widzi trzymanie krewetek Crystal Red z wieloma z tych ryb.
Poza tym w obu przypadkach planujesz dwa gatunki ławicowe - ja jestem zwolennikiem tylko jednej ławicy w zbiorniku (oczywiście pomijając kiryski które może nie tyle do ławicowych co do stadnych trzeba zaliczyć).
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Pomoc w wyborze akwarium

#133

Post autor: radmac »

Jeśli chodzi o krewetki - na dzień dobry zapomnij o crystalach - wiem, że ładne itd, ale wymagają innych parametrów niż podajesz w tabeli. Są trudne w hodowli i przeważnie hoduje się je w dedykowanych dla nich baniakach. są w dodatku drogie, więc szkoda kasy.

Koziol
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 6:19 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Rafal

Pomoc w wyborze akwarium

#134

Post autor: Koziol »

Też jestem zdania że CR powinieneś sobie odpuścić w akwarium ogólnym...

Autor
Behemot
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: wt gru 30, 2014 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Bartek
Płeć:

Pomoc w wyborze akwarium

#135

Post autor: Behemot »

A jakieś inne krewetki oprócz RC dałoby radę w tych warunkach? Strasznie mi się te małe "robale" podobają :)

może te żółte albo niebieskie?
To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata. (…)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Pomoc w wyborze akwarium

#136

Post autor: radmac »

żółte czy niebieskie (pewnie chodzi o yellow i blue perl) są pochodnymi RC i z reguły są trochę trudniejsze w hodowli. i krzyżują się ze sobą (jak i z RC) produkując tak zwane kundelki. A jeśli chodzi o np. blue bolt, blue tiger itp to też zapomnij - są spowinowacone z crystalami ergo trudne w utrzymaniu. Możesz się próbować szarpnąć na markowe babaulti (markowe bo często wcześniej wspomniane kundelki są sprzedawane jako babaulti) czyli np green czy stripes. jednakże one też są oczko czy dwa wyżej od zwykłych redek w drabince trudności.
Anyhow - co do trzymania krewetek w ogólnym baniaku - nie należy inwestować za dużo bo szkoda kasy - ryby wcinają wszystko co się mieści w pysku. albo przez pół roku trzymać same krewetki - namnożą się w setki (przy założeniu że wszytko jest ok). i potem wpuszczenie ryb nie będzie wpływało na stan populacji (tzn. zeżrą nadwyżkę :) ) a i zbiornik będzie miał szanse być super stabilny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”