100l i padające neonki.

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

100l i padające neonki.

#31

Post autor: lila »

Ostatni post z poprzedniej strony:

W akwarystyce nie można się poddawać! To, że ma problem z neonami nie jest żadnym wyjściem by zmienić rybki na mniej wrażliwe. Skoro jest tu jakaś przyczyna trzeba ją znaleźć! Testy tak! ale zmiękczenie wody i obniżenie ph to podstawa przy hodowli neonów tak jak wyżej napisałam woda twarda nie jest odpowiednia dla tych ryb one potrzebują wody miękkiej do średnio twardej, lekko kwaśnej o ph 5-7! Zrób testy: ph, Gh, KH, NO3 i wtedy będzie łatwiej znaleźć przyczynę.

Autor
Neonek13
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 17, 2015 8:35 am
Lokalizacja: Skierniewice
Na imię mam: Monika

100l i padające neonki.

#32

Post autor: Neonek13 »

Ok. Bardzo dziękuj Wam wszystkim za porady. Teraz czas na testy...zobaczymy co wykażą. Zastanawiam się...może uda mi się zbadać sama kranówkę... Pozdrawiam i odezwę się, jak już coś ustalę.

Takie mam jeszcze jedno pytanie- czy ewentualnie na wszelki wypadek zastosować do podmiany wodę destylowaną?
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

100l i padające neonki.

#33

Post autor: fivb77 »

Jak w testach wyjdzie coś co można poprawić wodą destylowaną to się o tym dowiesz od nas ;)
Nie kupuj testów "paskowych".
Awatar użytkownika

czupurny
Gaduła
Posty: 128
Rejestracja: wt sty 31, 2012 11:19 am
Lokalizacja: Kabaty
Na imię mam: Czupur
Płeć:

100l i padające neonki.

#34

Post autor: czupurny »

Wg mnie twardość wody nie ma wpływa na problemy w Twoim baniaku.
Od kilku lat mam neony na kh8 gh 20 (kran), trzymane były w temp pokojowej i nie miałem żadnych problemów. IMHO dla takiej obsady pakowanie pieniędzy w RO czy tym bardziej w wodę destylowaną nie ma sensu. Neon Inessa jest rybką bardzo tolerancyjną na parametry wody.
Jeżeli mogę coś doradzić to na Twoim miejscu przede wszystkim zrobiłbym testy NH3/NO2 i wymienił zeolit na ceramikę - zeolit wyjaławia wodę a tym samym zabija bakterie nitryfikacyjne. Jeżeli jednak widać znaczne zmiany w zachowaniu ryb po podmianach to jak słusznie zostało wskazane: ważna jest temperatura podmienianej i ilość wody by ryby nie doznawały szoku.
Woda w kranie obecnie jest dobrej jakości (chyba że masz inne źródełko niż mpwik). W swoich baniakach podmieniam (do 50%) lejąc powoli prosto z kranu i dobieram temperaturę zbliżoną do tej w baniaku. Ryby i krewetki mają się świetnie.
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

100l i padające neonki.

#35

Post autor: bory »

Skoro rybki mają zaczerwienione skrzela to znaczy, że w wodzie jest coś, co je drażni. Stawiam na NO2 lub dużo za duże NO3. Może być tak, że Twoja kranówa już sama w sobie jest bogata w te związki. Skąd czerpiesz wodę (tzn. jakie ujęcie)?
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

Wladek
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: wt lis 24, 2015 10:59 pm
Lokalizacja: Warszawa

100l i padające neonki.

#36

Post autor: Wladek »

Też zamierzam w moim akwarium mieć Neonki, od doświadczonego akwarysty słyszałem że są to bardzo czułe rybki jeżeli podczas transportu ze sklepu do domu nie zapewni się odpowiedniej temperatury to ospa murowana.
Czyli jeżeli podczas transportu odpowiednio nie zadbaliście o temperaturę to mogliście kupić zdrowe ryby a przyczynić się transportem do ich choroby.

Aquaprofi
Gość
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 02, 2015 1:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

100l i padające neonki.

#37

Post autor: Aquaprofi »

To prawda,Neonki są niezwykle czułe,dlatego musisz uważać nie tylko podczas samego transportu ze sklepu do domu,ale i również zwróć uwagę na odpowiedni skład wody,od którego również zależy ich stan,kondycja zdrowia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”