Start 54 l

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Start 54 l

#31

Post autor: marcinzabki29 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

lila pisze:W 45l powinieneś robić co tydzień
:faint:
Pozdrawiam Marcin

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Start 54 l

#32

Post autor: lila »

Padłeś z własnej niewiedzy rozumiem :D
Dla zainteresowanych :
http://nano-reef.pl/topic/46422-jak-cze ... i-ankieta/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Start 54 l

#33

Post autor: marcinzabki29 »

Podsumowując.
Etam pisze:Czy podmieniać i w jakim celu?
Podmieniać.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Start 54 l

#34

Post autor: bory »

Już dawno jedziemy tu po offtopie, ale trudno, dorzucę swoją cegiełkę. Ta ankieta, wg mnie, jest o kant d. potłuc bo do jednego wora wrzucono akwarystów, którzy mają kompletnie różne zbiorniki. Jedyne co ta ankieta obrazuje to jak wygląda rozkład podmian wody przez użytkowników tamtejszego forum, ale nijak się ma do próby odpowiedzi na pytanie "jak często powinno się podmieniać wodę?". Jedyną właściwą odpowiedzią na to pytanie jest "rozsądnie" a to oznacza, że należy samemu dostosować to do potrzeb zbiornika. Na próżno szukać jakiejś sztywnej reguły. Takie jest moje zdanie i nie śmiećmy już może tego wątku koledze Etam.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Start 54 l

#35

Post autor: lila »

Bory to miało tylko zobrazować jak często akwaryści robią podmianki bez wnikania w szczegóły :) Do modów proszę o usunięcie postów nie mających związku z tematem Etam. :)
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Start 54 l

#36

Post autor: marcinzabki29 »

bory pisze:nie śmiećmy już może tego wątku koledze Etam.
Zgadzam się z Tobą, dlatego pozwoliłem sobie na podsumowanie.
Przy świeżych akwariach powinno się podmieniać co tydzień.
Pozdrawiam Marcin

Dein

Re: Start 54 l

#37

Post autor: Dein »

lila pisze:Bory ale Dein musiał się na mnie wyżyć najwidoczniej serenada mu nie wyszła :cool:
Ponieważ uważam, że robisz sporo szkody, udając eksperta od chorób i higieny zbiornika.
Potem znikasz na pół roku, a trza pomagać ofiarom różnych mitów, nakładzionych do głów kategorycznie i bez racjonalnej analizy.

Prowadziłem już zbiorniki różnie, natomiast ludziom, którzy zaczynają, rzeczywiście najczęściej polecam schemat "raz na tydzień". Z kilku przyczyn. Łatwiej o systematyczność, która początkującym pomaga zaobserwować podstawowe zależności. Nawet część problemów niewykrytych da się naprawić całkiem nieświadomie, robiąc często i regularnie częściową podmianę wody. Kilka dni w pogarszających się warunkach większość ryb wytrzyma i doczeka swojej kolejnej podmiany. Człowiek, który kupę się zna, a liczy na to, że wyłapie pierwsze objawy i wtedy zareaguje, budzi się z ręką w nocniku i potem trzeba ratować jego ryby, bo zaległa podmiana niczego nie naprawi.

Na eksperymenty jest czas później. Kiedy ma się już trochę pojęcia. I też nie dla wszystkich. Nie dla tych, którzy wkuwają regułkę na pamięć i nie potrafią sobie poradzić, kiedy coś odbiega od schematu,
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Start 54 l

#38

Post autor: bory »

Dein pisze:Prowadziłem już zbiorniki różnie, natomiast ludziom, którzy zaczynają, rzeczywiście najczęściej polecam schemat "raz na tydzień". (...) Na eksperymenty jest czas później. Kiedy ma się już trochę pojęcia.
Racja i też się z tym zgadzam. Ja robiłem podmianki cotygodniowe przez pół roku i dopiero po tym czasie jak już zacząłem ogarniać jak to działa zdecydowałem na przejście na cykl dwutygodniowy z pełną świadomością ewentualnych konsekwencji. I przez długi czas skrupulatnie obserwowałem zachowanie zbiornika i parametrów aby mieć pewność, że nie szkodzę. Pamiętajmy też, że częstotliwość zależy też od ilości podmienianej wody. I nie tłuczmy tu już dłużej tego tematu bo to nie ma sensu. Niech Etam podmienia teraz raz w tygodniu i będzie dobrze bo na pewno nie zaszkodzi to w żaden sposób.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Start 54 l

#39

Post autor: lila »

Dein pisze:
lila pisze:Bory ale Dein musiał się na mnie wyżyć najwidoczniej serenada mu nie wyszła :cool:
Ponieważ uważam, że robisz sporo szkody, udając eksperta od chorób i higieny zbiornika.
Potem znikasz na pół roku, a trza pomagać ofiarom różnych mitów, nakładzionych do głów kategorycznie i bez racjonalnej analizy.

Prowadziłem już zbiorniki różnie, natomiast ludziom, którzy zaczynają, rzeczywiście najczęściej polecam schemat "raz na tydzień". Z kilku przyczyn. Łatwiej o systematyczność, która początkującym pomaga zaobserwować podstawowe zależności. Nawet część problemów niewykrytych da się naprawić całkiem nieświadomie, robiąc często i regularnie częściową podmianę wody. Kilka dni w pogarszających się warunkach większość ryb wytrzyma i doczeka swojej kolejnej podmiany. Człowiek, który kupę się zna, a liczy na to, że wyłapie pierwsze objawy i wtedy zareaguje, budzi się z ręką w nocniku i potem trzeba ratować jego ryby, bo zaległa podmiana niczego nie naprawi.

Na eksperymenty jest czas później. Kiedy ma się już trochę pojęcia. I też nie dla wszystkich. Nie dla tych, którzy wkuwają regułkę na pamięć i nie potrafią sobie poradzić, kiedy coś odbiega od schematu,
Czy ktoś Cię pytał Dein o zdanie na mój temat? To czy jestem ekspertem od chorób i higieny zbiornika nie leży w twoich kompetencjach i gdybyś posiadał choć trochę dobrych manier potrafiłbyś rozmawiać normalnie z kobietami bez wystawiania nieuzasadnionych etykiet. Najwidoczniej potrafisz tylko oczerniać kobiety. Rozmawiamy tu o różnych sposobach podmian wody niektórzy robią to raz w tygodniu inni co 2 tygodnie a jeszcze inni raz w miesiącu wszystko zależy od właściciela. Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem i czytał od samego początku ten post to byś nie wprowadzał dygresji w tym temacie. To, że znikam na pół roku czy rok to nie jest twoja sprawa i nie utożsamiaj mnie z tym, że inni mają problemy z rybkami z tego powodu. Gratuluję górnolotności i pomysłu ale to nie jest watek do takich zabaw.

Dein

Start 54 l

#40

Post autor: Dein »

Och, och. Dyskryminacja kobiet.

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Start 54 l

#41

Post autor: lila »

Dein pisze:Och, och. Dyskryminacja kobiet.
Nie trudno tego nie zauważyć w twoim przypadku :cool:

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Start 54 l

#42

Post autor: Etam »

Szanowni, dyskusja jest mocno żywiołowa i niesie ze sobą wiele cennej wiedzy.
Doceniam wasze rady i każda jest przydatna.
Każdy ma inne podejście i inaczej prowadzi swój baniak, jedni według schematów zasłyszanych i zalecanych inni na nos, inni po inżyniersku na pomiary :mrgreen:
lilu pytała czemu o to pytam skoro już mam akwarium ... dlatego że zacząłem czytać forum :P
W moim akwarium podmieniam wodę raz na miesiąc jest to typowy LT (dostany) funkcjonujący ponad dwa lata (teraz myślę nad restartem bo już się znudził).
Pytanie dotyczyło konkretnie mojej sytuacji przy starcie baniaka.
Czyli nowy baniak w fazie dojrzewania, nadal utrzymuje się metność wody.
Wyczytałem że podmiana powinna pomóc.
Ktoś napisał że cierpliwość pomaga :)
Może ankieta ;]

Czy wogóle robić podmiany w dojrzewającym akwarium?
Jaki ma to wpływ na opóźnienie dojrzewania baniaka?
Czy te podmiany robić odstaną kranówką, czy jak w moim przypadku (mam możliwość) użyć starej wody?
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Start 54 l

#43

Post autor: marcinzabki29 »

Etam pisze:zy te podmiany robić odstaną kranówką, czy jak w moim przypadku (mam możliwość) użyć starej wody?
Podmiany rób odstaną kranówką.
Etam pisze:Czy wogóle robić podmiany w dojrzewającym akwarium?
Robić.
Etam pisze:Jaki ma to wpływ na opóźnienie dojrzewania baniaka?
NIe ma.
Etam pisze:Ktoś napisał że cierpliwość pomaga
W akwarystyce to podstawa - chociaż czasami jest ciężko.
Skoro masz drugie akwarium to może namieszaj coś z filtrem z dojrzałego.
Najlepiej jak byś mógł przełożyć filtr, ale pewnie tak się nie da.
Może masz tam też kaskadę, to przełoż zawartość, a przynajmniej część.
Coś pisałeś o bakteriach - jeśli dobrze zrozumiałem - na pewno nie zaszkodzą.
Pozdrawiam Marcin

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Start 54 l

#44

Post autor: lila »

Mam pytanie: dlaczego od razu nie zalałeś 54l wodą z dojrzałego akwarium ? Nie miałbyś teraz problemu typu : jaką wodą robić podmianę.

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Start 54 l

#45

Post autor: Etam »

lila pisze:Mam pytanie: dlaczego od razu nie zalałeś 54l wodą z dojrzałego akwarium ? Nie miałbyś teraz problemu typu : jaką wodą robić podmianę.
Hehe, właściwie nie zastanawiałem się wtedy, miało zadziałać i w zasadzie zadziałało. .. tylko przez tę mętność zacząłem marudzić, jak po tygodniu dalej było mętno zacząłem kombinować czy gdzieś popełniłem błąd i czytać forum.
Na tym etapie najbardziej mnie cieszy że roślinki, nowe listki puszczają, holender to nie będzie, ale trochę zieleni fajnie wygląda.
Dawniej jak nie było internetu nikt o takich cudach nie mówił, gąbkę z filtra myło się pod kranem i wszystko było ok wtedy to był Low Tech :mrgreen: .

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Start 54 l

#46

Post autor: lila »

Naprawdę uwierz mętna woda zawsze jest na początku potem będzie jak kryształ :-D Ja tam bym zrobiła podmiankę ta wodą ze starego akwarium z dodatkiem świeżej odstanej.
Awatar użytkownika

czupurny
Gaduła
Posty: 128
Rejestracja: wt sty 31, 2012 11:19 am
Lokalizacja: Kabaty
Na imię mam: Czupur
Płeć:

Re: Start 54 l

#47

Post autor: czupurny »

Etam jeżeli nie masz wiedzy/doświadczenia to nie kombinuj tylko zrób jak Pan Bóg przekazał a raczej jak chłopaki radzą :)
IMNHO pomysł z podmianą częściowo wody ze starego baniaka nie jest najlepszym rozwiązaniem gdyż:
1) tam też nie zmieniasz za często wody co jest raczej niekorzystne z uwagi na możliwość dostarczenia szkodliwych substancji których Twój niedojrzały filtr nie przerobi
2) w starej wodzie może brakować niezbędnych substancji które znajdują się w wodzie świeżej.

Jak pisałem kilka postów wyżej kolorem wody się nie przejmuj. Filtr dojrzeje i problem zniknie.
Do tego czasu również zalecam systematyczne podmiany wody.

Polecam przeczytać art link
Pamiętaj, że rośliny do życia potrzebuja N, który pobierają z NO3, za to nawet nie wysoki poziom NO2 jest toksyczny dla ryb.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Start 54 l

#48

Post autor: lila »

Nie widzę nic złego w dodaniu wody z dojrzałego akwarium z dodatkiem świeżej odstanej ;] W dojrzałym akwarium i jej wodzie są przecież bakterie nitryfikacyjne przyspieszające cykl dojrzewania i na pewno w tej wodzie ze starego akwarium nie ma NO2 ani innych szkodliwości. A po za tym jestem dziewczyną a nie chłopakiem :D

-- Cz lis 26, 2015 2:26 pm --
czupurny pisze:Etam jeżeli nie masz wiedzy/doświadczenia to nie kombinuj tylko zrób jak Pan Bóg przekazał a raczej jak chłopaki radzą :)
IMNHO pomysł z podmianą częściowo wody ze starego baniaka nie jest najlepszym rozwiązaniem gdyż:
1) tam też nie zmieniasz za często wody co jest raczej niekorzystne z uwagi na możliwość dostarczenia szkodliwych substancji których Twój niedojrzały filtr nie przerobi
2) w starej wodzie może brakować niezbędnych substancji które znajdują się w wodzie świeżej.

Jak pisałem kilka postów wyżej kolorem wody się nie przejmuj. Filtr dojrzeje i problem zniknie.
Do tego czasu również zalecam systematyczne podmiany wody.

Polecam przeczytać art link
Pamiętaj, że rośliny do życia potrzebuja N, który pobierają z NO3, za to nawet nie wysoki poziom NO2 jest toksyczny dla ryb.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Awatar użytkownika

czupurny
Gaduła
Posty: 128
Rejestracja: wt sty 31, 2012 11:19 am
Lokalizacja: Kabaty
Na imię mam: Czupur
Płeć:

Re: Start 54 l

#49

Post autor: czupurny »

lila pisze:Nie widzę nic złego w dodaniu wody z dojrzałego akwarium z dodatkiem świeżej odstanej ;] W dojrzałym akwarium i jej wodzie są przecież bakterie nitryfikacyjne przyspieszające cykl dojrzewania i na pewno w tej wodzie ze starego akwarium nie ma NO2 ani innych szkodliwości. A po za tym jestem dziewczyną a nie chłopakiem :D
Pisząc chłopaki miałem na myśli panów którzy się wypowiedzieli :P

Opisywany zbiornik Etam ma już tyle dni że bakterie zaczęły się już wytwarzać i wg mnie podmianą na wodę że starego baniaka nie ma sensu.
Bakterie nitryfikacyjne prowadzą osiadły tryb życia i pod wpływem światła giną zatem najlepszym rozwiązaniem byłoby podebranie ich z mediów filtracyjnych ale jak pisałem wyżej teraz już chyba nie ma sensu na takie zabiegi :D

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly ... arium.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Etam jak nie baniak sprawuje? Dalej woda jest mętna

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Start 54 l

#50

Post autor: lila »

Czupurny pisze:

"Bakterie nitryfikacyjne prowadzą osiadły tryb życia i pod wpływem światła giną zatem najlepszym rozwiązaniem byłoby podebranie ich z mediów filtracyjnych ale jak pisałem wyżej teraz już chyba nie ma sensu na takie zabiegi :D ".



czupurny dla Ciebie : Bakterie nitryfikacyjne, występują zarówno w toni wodnej jak i na przedmiotach zanurzonych w wodzie, na roślinności wodnej i w powierzchniowej warstwie podłoża (tam gdzie dociera tlen). W wielu badaniach ekosystemów wodnych największe skupiska bakterii nitryfikacyjnych stwierdzano na podłożu.
żródło: http://www.tropical.pl/porady/woda/chemia-wody/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

czupurny
Gaduła
Posty: 128
Rejestracja: wt sty 31, 2012 11:19 am
Lokalizacja: Kabaty
Na imię mam: Czupur
Płeć:

Re: Start 54 l

#51

Post autor: czupurny »

Tak, właśnie to wysłałem w linku.
Dziękuję, że to potwierdzasz.

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Start 54 l

#52

Post autor: lila »

Potwierdzam ale i podaję Ci na dłoni, że bakterie nitryfikacyjne są również w wodzie :-D

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Start 54 l

#53

Post autor: Etam »

Witam,
Dzisiaj zrobiłem podmianę wody w proporcjach 5 litrów z kranu odstaną i 5 litrów ze starego akwarium.
Zdecydowałem się pomieszać. Po przeczytaniu tych artykułów polecaych przez Szacowne gremium forumowe doszedłem do wniosków:
- cały ten proces dojrzewania ma na celu osiągnięcie porządnej ilości bakterii w filtrze.
- bakterie potrzebują pożywki produktów przemiany materii zwierząt, 8 krewetek rc dużo produktów raczej nie zapewni.
- dlatego dostarczyłem ze starego akwarium starą wode.
Myślę że równie dobrze mogłem całość pojechać z kranu :mrgreen:

Klarowność wody jest lepsza niestety do ideału brakuje jeszcze koloru, niestety mangrowce swoje robią i woda jest jeszcze mocno brązowa, z czasem będzie lepiej.
W tym miejscu widzę błąd w aranżacji i powinienem był jakiś korzeń japoński dać one chyba nie barwią wody.
Za tydzień kolejna podmiana odstaną kranówką i partia kolonistów kilka neonkow inesa.
Jak będzie ok to reszta towarzystwa.
Na kamieniu pod lampką na białym kolorze widać glony zielone, takie bez nitek, mam nadzieje że otoski dadzą rade.
Jak temat pójdzie do przodu to dam jakieś foto, teraz nuda :/
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Start 54 l

#54

Post autor: bory »

Doszedłeś do właściwych wniosków :)
Etam pisze:Na kamieniu pod lampką na białym kolorze widać glony zielone, takie bez nitek
Normalka w świeżym akwarium. Powinno przejść z czasem.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

czupurny
Gaduła
Posty: 128
Rejestracja: wt sty 31, 2012 11:19 am
Lokalizacja: Kabaty
Na imię mam: Czupur
Płeć:

Re: Start 54 l

#55

Post autor: czupurny »

Etam pisze: Klarowność wody jest lepsza niestety do ideału brakuje jeszcze koloru, niestety mangrowce swoje robią i woda jest jeszcze mocno brązowa, z czasem będzie lepiej.
W tym miejscu widzę błąd w aranżacji i powinienem był jakiś korzeń japoński dać one chyba nie barwią wody.
U mnie w ostatnim baniaku było podobnie. Najpierw mętna woda a potem brązowa. Korzeni nie mam więc podejrzewam że to od podłoża. Z każdą kolejną podmianą było lepiej. Obecnie mija miesiąc od startu i problemu juz nie ma.

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Start 54 l

#56

Post autor: Etam »

Kolejny odcinek,
W weekend podmiana wody odstaną kranówką 5l i źródlana 5l - taki eksperyment, woda już czystsza ale brązowa. Dołożone roślinki od koleżanki (podziękować saintpaulia :pada: ) jedna hygrophilia i dwie mi nieznane. Hygrophilia chyba się przyjęła i rozrasta się, bakopa udaje pistie i wypływa (już nie mam zdrowia jej sadzić :( ). W sobotę kolejni kolonizatorzy 4 neony inesa i 3 czerwone, niestety jeden inesa się załamał i wyskoczył więc jest 6, ciekawe czy woda mu nie pasiła czy od tej czerni deprechy dostał :?
Wczoraj przyjechały otoski 6 sztuk i juz sobie pływają, mam nadzieje ze glony na kamieniu pod lampką załatwią.
Jutro pewnie pójdą bystrzyki blehera 7 sztuk.
Foto z wczoraj
Obrazek

Jeśli ktoś zna te roślinkę przed kamieniem po lewej to proszę o identyfikację.
Generalnie rośliny nie szaleją, może światła trzeba dołożyć, ale z drugiej strony nie ma glonów, oprócz tych pod lampką.
Jak coś nowego się wydarzy to dam fotki. ;]
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Start 54 l

#57

Post autor: bory »

Etam pisze:źródlana 5l - taki eksperyment
Odważny eksperyment... skąd ta woda źródlana? Chyba nie oligoceńska?
Etam pisze:niestety jeden inesa się załamał i wyskoczył więc jest 6, ciekawe czy woda mu nie pasiła
Prawdopodobnie w ten sposób zaprotestował na powyższy eksperyment
Etam pisze:przyjechały otoski 6 sztuk i juz sobie pływają, mam nadzieje ze glony na kamieniu pod lampką załatwią
Na glony najlepsze są krewetki Amano :)
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Psyho

Re: Start 54 l

#58

Post autor: Psyho »

Fajny kolor wody. Szkoda ,że neonki wymieszałeś. Ja bym dał 1 gatunek. Całość wygląda obiecująco.

Autor
Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Start 54 l

#59

Post autor: Etam »

Woda kupiona w sklepie carefour w 5l baniaczku, więc raczej bezpieczna, a na pewno nie gorzej niż kranowa.
Kolor wody zabarwiony korzeniami mangrowcadobry do ramirezek :mrgreen: ale za bardzo, foto woda zlana z akwa masakra ... jak w Amazonce :mrgreen:

Obrazek

Neonki życie wymieszało, te inesa jakieś trefne były z 30 sztuk przez dwa lata zostały 4, teraz 3, chyba były niestabilne emocjonalnie :mrgreen: . Teraz będę dokupował czerwone, kiedyś córcia mi kupiła na urodziny 3 i są do tej pory, widać jakieś normalne.
No właśnie się zastanawiam nad wpuszczeniem amano zamiast red chery, teraz mam je w starym baniaczku. Teraz nie wiem, dopiero jak będzie pomysł na reset starego, zastanawiam się co tam zrobić.
Czy ktoś wie co to za roślinka, może saintpaulia będzie wiedziała czym się podzieliła ;] ?

Obrazek
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Start 54 l

#60

Post autor: marcinzabki29 »

Rotala Wallichi :?: ;]
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

czupurny
Gaduła
Posty: 128
Rejestracja: wt sty 31, 2012 11:19 am
Lokalizacja: Kabaty
Na imię mam: Czupur
Płeć:

Re: Start 54 l

#61

Post autor: czupurny »

Bardziej mi to wygląda na "Didiplis diandra"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”