Trawnik, podłoże - jakie?? Prośba o pomoc w wyborze.

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:

Autor
nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Trawnik, podłoże - jakie?? Prośba o pomoc w wyborze.

#31

Post autor: nevermindi »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Jak zwykle CTRL+C + niewiedza..

miało być : Jak będzie lepiej:
1- zmiana światła na 0,5 w/l -ADA + piach- do tego Eleocharis parvula, Blyksa

2- zmiana światła na 0,5 w/l -ziemia+ piach do tego Eleocharis parvula, Blyksa

3- zmiana światła na 0,5 w/l -ADA + żwirek drobny- do tego Eleocharis -

skoro ADY się nie zasypuje to już wiele wyjaśnia -odpada 1 i 3 (- wydawało mi się , że to się przykrywa.)

Więc pod kątem Eleocharis parvula lepsza ADA czy ziemia+ piach?? Czy jakaś inna "posypka" pod piach??

Rrrrogaty

Trawnik, podłoże - jakie?? Prośba o pomoc w wyborze.

#32

Post autor: Rrrrogaty »

Przykrywa się, ale tylko w celach estetycznych jak się komuś ada nie podoba.

Na jednym i drugim parvula Ci urośnie. Ziemia i piach wymaga ostrożniejszeo obchodzenia, może Ci podbarwić wodę trochę, ale będzie 10x tańsza niż ADA.

Pod piach możez wsypać deponit, floran lub każde inne podłoże podżwirowe w sumie.

Autor
nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Trawnik, podłoże - jakie?? Prośba o pomoc w wyborze.

#33

Post autor: nevermindi »

Chodzi o floran z aquaela?? Bo jak tak to już mi się podoba ten pomysł (ze względu na cenę) :)

Rrrrogaty

Trawnik, podłoże - jakie?? Prośba o pomoc w wyborze.

#34

Post autor: Rrrrogaty »

Floran akurat robi Filtus. Ale chyba coś tam Aquael od nich podkupuje i nakleja swoje naklejki.

Autor
nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Re: Trawnik, podłoże - jakie?? Prośba o pomoc w wyborze.

#35

Post autor: nevermindi »

ROGATEK pisze:Floran akurat robi Filtus. Ale chyba coś tam Aquael od nich podkupuje i nakleja swoje naklejki.

właśnie dlatego pytam, bo widziałam z obu firm.
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Trawnik, podłoże - jakie?? Prośba o pomoc w wyborze.

#36

Post autor: rupert »

Z góry przepraszam, że pytam w tym temacie ale może odpowiedź przyda się także autorowi.
Otóż mam u siebie ten Filtus Floran Start dokładnie od roku. Roślinki moje nie są jakieś wymagające. Rosną jak wściekłe Na opakowaniu jest napisane ze ww substrat działa do 6 miesięcy. I teraz pytanie co po tych 6 miesiącach? Wymiana raczej równa się restartowi którego nie zamierzam robić. Bo jak na razie nie widzę, żeby roślinki przystopowały. A w razie czego wystarczyłoby trochę kulek GT. Wiec jak to jest naprawdę? Dodam tylko, że u mnie jest przykryty żwirkiem a podobno (tak mówili w sklepie) nie potrzeba niczym go przykrywać.

Autor
nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Trawnik, podłoże - jakie?? Prośba o pomoc w wyborze.

#37

Post autor: nevermindi »

Hm... Rupert... To po tym co napisałeś zaczynam się naprawdę zastanawiać czy "to" kupić.
Ok. Rosną po roku- dobrze.. Ale to info na opakowaniu ze 6 m-cy??
Ktoś ma to podłoże?
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Trawnik, podłoże - jakie?? Prośba o pomoc w wyborze.

#38

Post autor: rupert »

W ogóle to są dwa rodzaje: Filtus Floran Start i Filtus Floran. Na tym drugim nie widzę takiej informacji. Natomiast jest opis, że Floran Start Należy przykryć warstwą żwirku a Floran niekoniecznie. Już sam nie wiem. Ostatnio jak wyrywałem kilka krypci to niestety sporo tego Floranu wyszło mi na wierzch jednak wygląda to nawet fajnie taka nieciągłość i zróżnicowane dno.

Rrrrogaty

Trawnik, podłoże - jakie?? Prośba o pomoc w wyborze.

#39

Post autor: Rrrrogaty »

Floran start to podłoże podżwirowe czyli wzbogacone nawozami dla roślin. Zwykły floran to zwykłe podłoże mechaniczne i nie zawiera żadnych substancji czyli nie ma co sie w nim zużyć. To tak naprawdę miks piachu i drobnego żwirku o stałych parametrach (jak przypuszczam).

Wydaje mi się, że okres 6 miesięcy przy floranie start należy liczyć w akwariach hightechowych, gdzie rośłiny ciągną duże ilości substancji odżywczych. W inny przypadkach żywotność podłoża powinna ulec znacznemu wydłużeniu. A co po wyjałowieniu? To co z każdym innym podłożem - kulki/kapsułki nawozowe + odpowiednio większe nawożenie słupa wody.
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Trawnik, podłoże - jakie?? Prośba o pomoc w wyborze.

#40

Post autor: rupert »

A czy w przypadku Floranu Start odsłonięcie a zasadzie wyciągnięcie go na wierzch poprzez wyrwanie roślinki może jakoś znacząco zmienić parametry wody? Opieram się tylko na danych z MPWIKu. Teraz tak sobie kojarzę fakty i wydaje mi się, ze od czasu usunięcia tych roślin pojawił się kożuch bakteryjny mimo, że wylot z filtra cały czas jest na taflę. Niedługo założę deszczownię zobaczymy czy zniknie.

Rrrrogaty

Trawnik, podłoże - jakie?? Prośba o pomoc w wyborze.

#41

Post autor: Rrrrogaty »

Wszystko zależy ile go wyciągniesz. Jeśli wyrwałeś rotalkę albo ludwigie to ilosc podłoża, która wyjdzie na wierzch jest minimalna. Jak wyszarpiesz amazonkę to może być już zupełnie inaczej. Ja akurat jakoś nie przesadzałbym z tym wpływem.

Kożuch bakteryjny to raczej nie od tego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”