Akwa-żłobek

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
AniaW
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 31, 2015 11:16 pm
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

Akwa-żłobek

#1

Post autor: AniaW »

Witałam się w innym wątku, ale wygląda na to, że weszłam nie do swojej grupy żłobkowej. Tam pani mówiła jak układać zdania '"To dom Ali" a ja ledwo ogarniam litery!
Więc chciałam rozpocząć wątek akwa-żłobkowy, żeby było wiadomo, że prawie nic nie wiem i jak zadam pytanie to nie będzie idiotyczne :shock:
Mam mały słoik (jak ktoś pisał) w którym pływają danio i pstrążenice myersa. To, że żyją to zasługa mojego ODA ale mam nadzieję, że dużo się tu nauczę i ja też będę kiedyś pisać tak, że początkujący będą rozumieć tylko spójniki!
I mam pierwsze pytanie: jak rozpoznać chłopców od dziewczynek? Chodzi mi o małe "cioły" (tak mówię na moje pstrążenice których wyraz twarzy wzrusza mnie do łez). U danio to wiem, że jest odwrotnie niż u nas; nie wiedzieć czemu samce są dużo piękniejsze, ale patrzę na te pstrążenice i nie widzę różnic! Chyba że niezgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa mam 11 jednej płci ( drużna piłkarska ?!)
Dzięki jak będzie chciało się komuś ruszyć palcami żeby odpowiedzieć :oops:
Awatar użytkownika

Radek
Gaduła
Posty: 156
Rejestracja: czw sty 07, 2010 1:07 am
Lokalizacja:
Płeć:

Akwa-żłobek

#2

Post autor: Radek »

AniaW pisze:jak rozpoznać chłopców od dziewczynek?
google nie boli: http://www.akwarium.info.pl/index.php/k ... ica-myersa" onclick="window.open(this.href);return false;
AniaW pisze:Chyba że niezgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa mam 11 jednej płci
Częsta praktyka eksporterów ryb to rozdzielanie w/g płci na osobne worki (o ile w rodzaju carnegiella ktoś by się w to bawił, bo przy apistogramma tak robią).
Obrazek

Autor
AniaW
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 31, 2015 11:16 pm
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

Akwa-żłobek

#3

Post autor: AniaW »

Radek pisze:google nie boli
Czyli w tłumaczeniu "babo co tu robisz skoro jest google!"
Ale z linka skorzystałam, panie z góry pełniejsze, panowie smuklejsi... Ha, ha czyli jak w naszym swiecie ;]
Popatrzę jutro jak wstaną.
Bardzo dziękuję!
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Akwa-żłobek

#4

Post autor: Lech-u »

Cytat z Wielkiego Atlasu Ryb Akwariowych:
Rozróżnienie płci jest u tego gatunku niezmiernie trudne. Samice, zwłaszcza bezpośrednio przed tarłem, są nieco pełniejsze niż samce. Bardziej widoczne jest to z góry, niemniej poprawne określenie płci wymaga dużej wprawy.
A więc raczej zdaj się na "los" niż na próby prawidłowego rozróżnienia płci.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Akwa-żłobek

#5

Post autor: Miro »

AniaW pisze: panie z góry pełniejsze, panowie smuklejsi... Ha, ha czyli jak w naszym swiecie
i jeszcze jeden ważny szczegół, "jak w naszym świecie", facet jest ładniejszy . :viva:

Dein

Akwa-żłobek

#6

Post autor: Dein »

I ma włosy na plecach, jak się dobrze przyjrzeć.

Autor
AniaW
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 31, 2015 11:16 pm
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

Re: Akwa-żłobek

#7

Post autor: AniaW »

Chciałam dziś przerzedzić mój słoiczek. Zaczęłam od zeskrobania glonów, potem wzięłam się za spuszczanie wody. Lekcja nr 1 - spuszczamy 1/3. Potem przyszła pora na przycinanie rogatka (w końcu nauczyłam się jego nazwy :o Chciałam przy okazji złożyć OGROMNY SZACUN wszystkim którzy znają te cholerne łacińskie nazwy ryb i roślin!! Ja nie jestem w stanie tego wszystkiego spamiętać!!!). No i nadeszło najgorsze! Przysposobione dzieci poradziły sobie całkiem nieźle po moich działaniach natomiast te naturalne nie za bardzo... Musiałam porzucić porządki i biec do kuchni... Lekcja nr 2 - jak zostawisz rośliny bez wody zaczynają marnieć w oczach. Całe szczęście pomagał mi ODA i nie muszę sadzić nowych od początku i reanimować ryb...
Nie wiem czy nie porywam się z motyką na słońce - odtąd będę mieć dylematy czy ważniejszy obiad dla mojej 5 czy światło dla ponad 30 :twisted: Żartuję oczywiście, aż tak złą matką nie jestem. Ale naprawdę strasznie trudno jest zajmować się akwa przy jednoczesnym "prowadzeniu domu".
Ale mam i pytanie: moim danio w ilości ponad 20 szt.(mają po 3 m-ce) chyba jest już ciasno, muszę przejść lekcję nr 3 pt. zabawa z siatką i przenieść je do bardziej przyjaznego świata (z mojego 37l.). Chciałabym zweryfikować sugestię ODA i spytać ile max mogę zostawić perłowych w towarzystwie drużyny piłkarskiej pstrążenic myersa (2 cm ) żeby towarzystwo się nie pozagryzało?
Pewno moje pytania są idiotyczne ale naprawdę chciałabym się tu nauczyć alfabetu i zdać do następnej grupy ;-). Więc bardzo proszę o wyrozumiałość :cry:
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Akwa-żłobek

#8

Post autor: Miro »

AniaW pisze:ile max mogę zostawić perłowych
A nie możesz przenieść ich wszystkich ? W kupie raźniej !
AniaW pisze:czy ważniejszy obiad dla mojej 5 czy światło dla ponad 30
oczywiście że światło ważniejsze. Brak obiadu to same oszczędności i na zdrowie wszystkim wyjdzie, natomiast brak światła może spowodować ubytki w portfelu !
AniaW pisze: Ale naprawdę strasznie trudno jest zajmować się akwa przy jednoczesnym "prowadzeniu domu".
Podejrzewam że dom jest na tyle "stary" że może prowadzić się sam.
AniaW pisze:i zdać do następnej grupy
Tu mogą być schody ! Ogólnie dostępna wiedza jest na niskim poziomie, tak że bez lekcji prywatnych chyba nie da rady :keep: :viva:

Autor
AniaW
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 31, 2015 11:16 pm
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

Re: Akwa-żłobek

#9

Post autor: AniaW »

Dzięki za odpowiedzi :) . Chyba macie rację, bez korepetycji się nie obędzie. Póki co rybcie w opiekę weźmie mój ODA więc krzywda im się nie stanie. Życzę wszystkim powodzenia w hodowli :papa:
miro pisze:Podejrzewam że dom jest na tyle "stary" że może prowadzić się sam.
Przy okazji moje dzieci mają od 7 do 15 lat, więc chyba nie taki stary....
Aha i dziękuję Ktosiowi, który wsadził mnie na fawawą minę :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”