Zakup akwarium przez Internet

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
fatmouse
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr lut 24, 2016 3:55 pm
Lokalizacja: Włochy
Na imię mam: Łukasz
Płeć:

Zakup akwarium przez Internet

#1

Post autor: fatmouse »

Na początek witam wszystkich akwarystów.

Po ~15 (lub więcej) latach przerwy od akwarium mogę ponownie wrócić "pod wodę". Akwarium o jakim myślę to Juwel Rio 125 bądź Rio 180.

I tu pojawia się pytanie - czy kupić przez Internet czy osobiście?

Przez internet kuszą ceny, odstrasza z kolei wizja kuriera w drzwiach z witrażem zamiast akwarium. Z reguły każdy sklep uwzględni reklamację, jednak akwa wolę kupić raz i raz odebrać. Jakie są Wasze doświadczenia z zakupem akwarium przez Internet?

Osobiście zawsze lepiej, ale z zakupem jestem ograniczony do terenów Warszawy stąd moje rozważania i obawy nad akwarium z sieci.

Rrrrogaty

Zakup akwarium przez Internet

#2

Post autor: Rrrrogaty »

Jako, że temat przerabiam często z rozmowach z klientami to powiem Ci tak - jeśli możesz to kupuj osobiście. Znam przypadki, kiedy akwarium jechało 3x do klienta i za każdym razem dojeżdżało stłuczone. Cała procedura potrafi się wtedy niemiłosiernie przeciągać i tylko w człowieku frustracja narasta.

Dein

Re: Zakup akwarium przez Internet

#3

Post autor: Dein »

fatmouse pisze:Jakie są Wasze doświadczenia z zakupem akwarium przez Internet?
Bardzo dobre.
Awatar użytkownika

joanna50
Uzależniony
Posty: 691
Rejestracja: śr sty 21, 2015 8:35 pm
Lokalizacja: Warszawa -Grochów
Na imię mam: Joanna
Płeć:

Zakup akwarium przez Internet

#4

Post autor: joanna50 »

Przez internet kupowałam 112l i 30l. Doszły bez problemu i w całości.
Wiedźma Joanna :)
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zakup akwarium przez Internet

#5

Post autor: zorbek »

Kupowałem Eheima 240 litrów, przywieźli wnieśli. Szukaj ofert z własnym transportem a jak większe niż 112 litrów to najlepiej dostawa na palecie.
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

Autor
fatmouse
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr lut 24, 2016 3:55 pm
Lokalizacja: Włochy
Na imię mam: Łukasz
Płeć:

Zakup akwarium przez Internet

#6

Post autor: fatmouse »

Dzięki za sugestie. Odnośnie akwariów Juwel serii Rio - oglądając recenzje tych akwariów, wydaje mi się, że komora filtra, czyli de facto cały filtr, zamocowany jest na stałe?? Tak też słyszałem w jednym ze sklepów, ale nie dawałem temu wiary. Gdy patrzę na różne filmy, powoli zmieniam zdanie... Niemniej przydałoby się potwierdzenie
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Zakup akwarium przez Internet

#7

Post autor: PawelWaw »

Z tego co wiem filtr jest na przystawki.

Etam
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: sob lis 14, 2015 8:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Zakup akwarium przez Internet

#8

Post autor: Etam »

Wewnętrzne filtry bioflow są wklejone na chyba takie krążki taśmy dwustronnej czy coś w tym stylu.
Nie jest to na mur beton można zapewne wymontować aczkolwiek nie wiem jak mocno to siedzi.
W moim już od dawna filtr jest odklejony ale taki stan miałem zastany z baniakiem.

Ludek
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: pt lut 13, 2009 12:51 am
Lokalizacja: Kobyłka
Płeć:

Zakup akwarium przez Internet

#9

Post autor: Ludek »

Zamawiałam swoje 220 l przez net. Dowieźli, stoi do dziś, a było to z 15 lat temu.
220 l

kwiatek6324
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: pt lut 27, 2015 10:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno i Okolice
Płeć:

Re: Zakup akwarium przez Internet

#10

Post autor: kwiatek6324 »

fatmouse pisze:Dzięki za sugestie. Odnośnie akwariów Juwel serii Rio - oglądając recenzje tych akwariów, wydaje mi się, że komora filtra, czyli de facto cały filtr, zamocowany jest na stałe?? Tak też słyszałem w jednym ze sklepów, ale nie dawałem temu wiary. Gdy patrzę na różne filmy, powoli zmieniam zdanie... Niemniej przydałoby się potwierdzenie
Filtr jest wklejony na 4 placki silikonu, chyba ze w najnowszych wersjach to sa przyssawki.

To info z juwel.pl (pisalem do nich w sprawie zdjecia filtra):
Przecięcie silikonu nożykiem do tapet z zachowaniem szczególnej ostrożności, tak by nie naruszyć szkła pomoże zdemontować filtr.
pozdrawiamy,
zespół Juwel
Pozdrawiam
AK
Awatar użytkownika

Autor
fatmouse
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr lut 24, 2016 3:55 pm
Lokalizacja: Włochy
Na imię mam: Łukasz
Płeć:

Zakup akwarium przez Internet

#11

Post autor: fatmouse »

A więc stało się :viva: Dziś w jednym z warszawskich sklepów akwarystycznych zakupiłem swój baniak - osobiście :) Wybór ostatecznie padł na Rio 180. zorbek swoim postem spowodował, że myślałem też nad Eheim Vivaline 180, jednak w domu stoi już Juwel.
Jutro czas na ukończenie koncepcji urządzenia akwa, na tygodniu zakupy i zabawa z podłożem, kamieniami, korzonkami itp., a w kolejną sobotę nasadzenie roślin i start akwa. Pierwsi mieszkańcy powinni zawitać w pierwszym tygodniu kwietnia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”