Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Keysi
Uzależniony
Posty: 587
Rejestracja: ndz sty 17, 2016 11:06 pm
Telefon: 695664059
Lokalizacja: Warszawa- Ursus
Na imię mam: Katarzyna
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#1

Post autor: Keysi »

Tak jak w tytule...
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#2

Post autor: Lech-u »

No to napisz coś na początek o swoich spostrzeżeniach...
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

egefege
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt lis 18, 2008 12:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#3

Post autor: egefege »

unimax 250 prostota konstrukcji, cichy, łatwość obsługi, filtruje
multikani mam go krotko ale prawie to samo co unimax - pompa czasami wpada w wibracje

najgorszy to jbl e900 nowy a nie filtrowal, kombinacje z uszczelkami, dedtkami, łaskawie uszczelke dawali w badisie po okazaniu paragonu

Wysłane z Tapatalk
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#4

Post autor: radmac »

Od 5 lat aquaclear 50 w 30l. Raz na rok trzeba wyczyścić pompkę, bo potrafi się zatrzymać, poza tym bez zastrzeżeń.
midikani 120 - sam kubeł ok, ale podłączałem go do pompki aquaszut 750, bo pompka z zestawu to tragedia (silne wibracje).
eheim ecco pro 2034 (200) - super cichy, dosyć wygodnie się zalewa, 3 lata bez zająknięcia. Trzeba tylko wymieniać tą białą watę. No i tylko 5Wat.
obecnie używam eheim prof 3 2075 - ale ciężko go ocenić podpiętego do 112l... przerost formy nad treścią :) Na pewno głośniejszy od ecco pro, ale też ma trochę inny przepływ wody (prawie dwa razy)
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#5

Post autor: marcinzabki29 »

Czyli widzę, że chwalimy co mamy :/
To napiszę o swoich filtrach.
Mam dwa Eheimy 2224, bardzo dobre filtry, nie ma problemu ze startem - posiadam fed pause.
Używałem też 2213 - odstawiłem bo był trochę za mały dla mnie - też bez żadnych zastrzeżeń.
Inny z Eheimów - 2028, w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Poza jedną małą wadą,
po FP czasami terkocze nim "załapie".
JBL 901e - miałem z nim problem na początku, okazało się, że problem leżał po mojej stronie.
Robiłem błąd przy starcie, gdy już posiadłem tę wiedzę - dzięki koledze z Fawy - filtr chodzi bez zarzutu.
Z wewnętrznych - Pat mini - tu chyba nie ma co pisać, co tam może nie działać ;]
Aquel turbo 500 (chyba) - czyszczę co cztery tygodnie, posiada mały pojemnik na media - nie narzekam.
Miałem też Eheimy Aquabal 180, zrezygnowałem na rzecz zewnętrznych, ale podczas użytkowania - bez zastrzeżeń.
To tyle z mojego doświadczenia z filtrami.
Podsumowując - jestem za marką Eheim :)
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#6

Post autor: PawelWaw »

Dla mnie najlepszy Jbl ( dobry stosunek jakości do ceny ) . Posiadam modele e900 i cp120.

nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#7

Post autor: nevermindi »

Aquel turbo 500 -

plusy:
możliwość wymiany modułów lub ich całkowitego zdjęcia i tylko zostawienia jednego.
łatwe czyszczenie,
bezawaryjność,
dobrze działa,
nie zapowietrza się tak łatwo przy wyciąganiu,
cena :-)

minusy-
rozmiary, głośność (ale to subiektywne odczucie)

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#8

Post autor: cinek1916 »

Tylko Eheim Classic! Prosta niezawodna budowa bez żadnych szmerów bajerów. Pracują po 25 lat. Dziecinnie łatwe w obsłudze.

Z wewnętrznych AquaEl Circulator. Można je dowolnie dostosować do swoich potrzeb. Model 650 pracuje u mnie nieprzerwanie od 5 lat.

Edyta: tytuł powinien brzmieć: " Najlepsze filtry- dlaczego Eheim Classic i za co je polecamy" :)
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#9

Post autor: nevermindi »

Tak... tylko Eheim, ADA i inne najdroższe... wątek jak najbardziej odpowiednio zatytułowany nie każdego stać na szarpnięcie się od razu na taki wydatek. Jako początkująca nigdy nie wybrałabym pierwszych sprzętów w takich cenach....później może...może....
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#10

Post autor: marcinzabki29 »

Używanego classica 2217 można kupić za 250 pln. To chyba nie jest dużo jak na taki filtr :wink:
Chodzi o to, że eheimy można śmiało brać używane, bo ich wytrzymałość - bezawaryjność - jest bardzo dobra.
Pozdrawiam Marcin

Ludek
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: pt lut 13, 2009 12:51 am
Lokalizacja: Kobyłka
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#11

Post autor: Ludek »

Zachęcona opiniami postanowiłam kupić używanego Eheima. W ogłoszeniach są zazwyczaj filtry w wieku powyżej 10-15 lat, a są i starsze ponad 20 lat.
I tu rodzą się moje dylematy, czy warto kupić taki używany filtr za ok. 250 zł. Nowy 2217+ kosztuje ok. 530 zł.
Czy to nie będzie skórka za wyprawkę, jeśli będę musiała zaraz zainwestować w części.
220 l
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#12

Post autor: Lech-u »

Ludek pisze:czy warto kupić taki używany filtr za ok. 250 zł.
Warto.
Te filtry są prawie niezniszczalne.

Jeśli jest na chodzie, to kupuj śmiało.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#13

Post autor: marcinzabki29 »

Kupowałem dwa używane 2224, sprzedający podłączył do wanny :hihi: , zadziałał, do domu i działa do dzisiaj.
Jeden kupowałem bez sprawdzenia, ale trafił się nieużywany - chociaż już miał kilka lat, przeleżał.
To tylko na moment do prądu czy wirnik zakręci.
Pozdrawiam Marcin

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#14

Post autor: cinek1916 »

Mój 2313 ma 24 lata, używam go od 10-11 i wymieniałem tylko uszczelkę w dodatku znalazłem zamiennik za 3,5zł :cool:
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#15

Post autor: Zbyszek »

Fluval 304 - pracuje u mnie bez przerwy ( jedna przerwa 2-3 dniowa :) ) od 1998 roku. W tym okresie 2 razy wymieniłem wirnik i 1 raz uszczelkę pod pokrywą, ale są to części które zużywają się podczas eksploatacji w każdym filtrze.

seba8989
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#16

Post autor: seba8989 »

Nie mam może porównania do innych ale używam e900. Cichy, przystępna cena. Chodzi w akwarium 2 lata narazie bez zastrzeżeń.
Z minusów- stosunkowo szybko zmienia się jego przepływowosc po czyszczeniu (słabiej zasysa i oddaje wodę). Takie moje osobiste odczucia. Tez bałem się używki eheima dlatego taki wybór
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#17

Post autor: PawelWaw »

Z pokorą przyznaję , że Eheim to Eheim . Niedawno jeszcze pisałem , że filtry które używam (jbl) są super , ale nie używałem do tej pory Eheima . Od 3 dni używam 2213 z 2012r na wkładach przełożonych z jbl cp120 i klarowność wody poprawiła się znacznie. Filtr jest cichy i w szafce zajmuje mniej miejsca , mimo podobnej pojemności . Teraz widzę , że na dłuższą metę pozorne oszczędności się nie opłacają . Reasumując , będę wymieniał moje "super" filtry na Eheimy :-) .
Awatar użytkownika

tomekmt01
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 18, 2014 7:37 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#18

Post autor: tomekmt01 »

Ja z wewnętrznych gorąco polecam Aquaell Pat Mini. Tani, prosty, posiada regulację przepływu, ma bardzo dużą wydajność, mały, można go rozbudować (deszczownia, lampa uv). Polecam jedynie zmienić gąbkę na ciut gęstszą...
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Najlepsze filtry - dlaczego i za co je polecamy.

#19

Post autor: lovelas1988 »

Z zewnętrznych kubełkowych:

Polecam eheim classic. Jak juz ktoś wspomniał, filtry proste jak budowa cepa i niezawodne.

Z tańszych tetra tex 700 lub np używany fluval 304.

Wewnętrzne

Pat mini aquaela okazuje się niezawodnym malym filtrem do którego mozna podpiąć sobie rożne media. Wg mnie najlepszy do nano akwarii, ew circulatory od aqua szut np model 550 do stosunkowo wiekszych zbiorników.

Kaskady :

Aqua Clear oraz aquael seria fzn. Sprawnie działające kaskadki, które bez problemu podłączymy nawet do akwarii typu nano. Obie firmy stworzyły ciche urzadzenia.

Z tańszych polecę chińskie hbl choć szybko zapychaly się przy prefiltrach ale jak ktoś nie używa to będzie ok. Jakość plastyków pozostawia sporo do zyczenia. Poza tym cena sama w sobie jest niezła jak za nowe urządzenie, które po zdjęciu pokrywki zasłaniającej wklady pracuje bezszelestnie.


Nie polecam :

Tutaj juz wymienię jednym tchem. Kubełków mini kani 120-części są slabej jakości, wszystko bylo dla mnie kruche oprocz pompy, jbl e901-problemy z zapowietrzaniem, zaworami i uszczelką pod glowicą.(największe rozczarowanie)
Wewnętrzne aquael turbofilter 1000 (3 x na gwarancji z powodu nierównomiernego buczenia) oraz te z serii aquael z lampkami UV (kupilem kiedyś z czystej ciekawości, po tym jak UV przestalo dzialać filtr został naprawiony i sprzedany). Chińskie odpowiedniki turbofilterów o zawyżonym przepływie, które nie dość, że są glośne to jeszcze nieenergooszczędne.






Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”