restart akwa funkcjionującego 4 mś

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
Kern08
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: ndz paź 30, 2016 7:24 am
Lokalizacja: Zielonka

restart akwa funkcjionującego 4 mś

#1

Post autor: Kern08 »

Cześć, z początkiem wiosny naszła mnie ochota na zmianę aranżacji w moim akwarium. W zasadzie szkoda mi moich kirysków z tego względu że nie mają piasku dlatego chciałem dokupić trochę piasku kwarcowego i zrobić im plażę. W związku z tym mam pytanie jak najprościej zrobić restart żeby nic nie popsuć. Ja wymyśliłem sobie to tak.
Mam małe akwarium do którego zaleję wodą z funkcjonującego zbiornika i przerzucę tam swoich lokatorów oraz grzałkę i filtr. Resztę wody zleję we wiadra. Wyrzucę żwirek dostanę się do ziemi i no właśnie.. ziemia? czy mogę użyć jej raz jeszcze czy może lepiej jest dać nową?
Mile widziana wszelka pomoc i sugestię :-)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

ahr
Zapaleniec
Posty: 444
Rejestracja: wt mar 15, 2016 6:13 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Piotr
Płeć:

restart akwa funkcjionującego 4 mś

#2

Post autor: ahr »

Chyba najszybciej będzie jak wywalisz wszystko do gołego szkła. Jak poczujesz ziemię to podejmiesz decyzję. Szybko. ;)
"I may be an idiot, but I'm not stupid"
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

restart akwa funkcjionującego 4 mś

#3

Post autor: Miro »

Kern08 pisze: W zasadzie szkoda mi moich kirysków z tego względu że nie mają piasku
Kupując kiryski nie wiedziałeś że lubią piasek ?
Kern08 pisze: jak najprościej zrobić restart żeby nic nie popsuć.
Nie trzeba robić demolki zbiornika.
Ściągnij wężykiem żwir z miejsca w którym ma być piasek, a następnie w to miejsce wsyp piasek za pomocą szklanki lub czymś podobnym.
Awatar użytkownika

ahr
Zapaleniec
Posty: 444
Rejestracja: wt mar 15, 2016 6:13 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Piotr
Płeć:

restart akwa funkcjionującego 4 mś

#4

Post autor: ahr »

miro pisze: Nie trzeba robić demolki zbiornika.
Pod warunkiem, że kolega nie zmienia aranżu: rośliny, przesadzanie, wyciąganie, korzenie, ziemia, armagiedon... Bezpieczniej moim zdaniem wywalić i zrobić od nowa.
Jeśli chodziłoby tylko o dosypanie plaży to ja bym nasypał piachu (chociażby przez butelkę z odciętym dnem), poczekał, aż kirysy zakopią go pod żwir i oddzielą ziemię od wody, wtedy zebrał żwir z wierzchu i ewentualnie dosypał piachu.
"I may be an idiot, but I'm not stupid"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”