Akwarium dla początkującego do 250zł

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
Radek0909
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 22, 2013 12:03 am
Lokalizacja:
Płeć:

Akwarium dla początkującego do 250zł

#1

Post autor: Radek0909 »

Cześć,

Czy da się znaleźć jakiś sensowny nowy zestaw akwariowy do kwoty 250zł? Chodzi o całą "technikę", poza rybami/roślinami/jedzeniem/nawozami.

Jest sens kupować gotowe zestawy np. Aquael Leddy, Classic? Czy lepiej złożyć coś samemu, a jeśli tak, to co byście polecili w takiej kwocie?

Moja wiedza o akwarystyce i cenach zdążyła trochę się zdezaktualizować, liczę na Waszą pomoc :)
Ostatnio zmieniony pt gru 08, 2017 9:16 pm przez Radek0909, łącznie zmieniany 1 raz.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Akwarium dla początkującego do 250zł

#2

Post autor: cinek1916 »

Podstawowe pytanie: co chcesz hodować?
Wszystko od tego zależy, filtracja, oświetlenie, podłoże, dodatkowe wyposażenie, itp.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

przeman40
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: pt sty 06, 2017 2:52 pm
Telefon: 501754534
Lokalizacja: Warszawa,Tarchomin,aluzyj
Na imię mam: przemek
Płeć:

Akwarium dla początkującego do 250zł

#3

Post autor: przeman40 »

Ja bym proponował złożyć samemu,używki moża wychaczyć w bardzo dobrej cenie i jakości,np olx lub fawa :D .Tak na szybko: zbiornik 50-100l ok.50 zł,filtr zewnętrzny do 150zł,grzałka ok 20-40zł,ziemia kilka zetów,tak samo piach lub żwirek (aktywne podłoża to już wyższy koszt),a o roślinki poproś na FAWie na 100% dostaniesz :pada: .Ciężko coś doradzić nie znając oczekiwań(oprócz ceny).
cinek1916 pisze: pt gru 08, 2017 9:24 pmPodstawowe pytanie: co chcesz hodować?
Podaj też ile masz miejsca wtedy będzie można wstępnie dobrać akwa i resztę.
Awatar użytkownika

brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

Akwarium dla początkującego do 250zł

#4

Post autor: brenda »

nie kupuj nowych, gotowych zestawów. Na 80% wylądujesz wtedy z filtrem, który nadaje się tylko do mieszania wody. Kupowanie oddzielnie wychodzi taniej.
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego

Autor
Radek0909
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 22, 2013 12:03 am
Lokalizacja:
Płeć:

Akwarium dla początkującego do 250zł

#5

Post autor: Radek0909 »

Gwoli wyjaśnienia: akwarium nie jest dla mnie, ktoś spytał mnie o radę jako posiadacza akwarium. Tak więc jest ono dla zupełnego nowicjusza, dlatego wiele wymogów nie jest jakoś specjalnie sprecyzowanych. Ma ładnie wyglądać i sprawiać radość z zajmowania się z nim :)

Rozmiar: myślę, że 54L jest sensowne na start biorąc pod uwagę budżet, możliwości obsady itd. Znajomemu odradzam zestawy z 25-30L akwarium, na które wcześniej patrzył - zgodzicie się, że do raczej dobra rada, bo za małe? @przeman40, miejsce raczej nie jest problemem, aż tak wielkiej różnicy między 30 a 54 a nawet 72L nie ma, mogę jeszcze dopytać.
Jaka obsada: musi być możliwie jak najbardziej wytrzymała (biorąc pod uwagę prawdopodobne błędy na początku) i pasować do parametrów wody z kranu (żeby nie było zabawy ze zmiękczaniem wody itd, bo dla nowicjuszy to może być za dużo; tu muszę jeszcze sprawdzić parametry u wodociągów, ale zakładam typowe pH około 7,5 i wysoką twardość). Myślałem nad którymś z typowych zestawów (1) parka czegoś większego + (2) 10 sztuk czegoś stadnego + (3) jakieś krewetki, ale nie zagłębiałem się jeszcze w szczegóły. Dlatego też m.in. odradzam te 25L w zestawie, bo zwykli ludzie (nie-akwaryści :mrgreen: ) raczej oczekują w akwarium czegoś więcej, niż krewetek i dwóch gupików ;)

@brenda, właśnie tego się spodziewam. Mam porównanie do komputerów stacjonarnych, gdzie kupowanie "gotowca" to na 90% pakowanie się w jakieś ukryte cięcia kosztów niewidoczne dla laika, które mogą się potem odbić czkawką. Jednak przy takim budżecie chyba można sobie pozwolić tylko na jakiś filtr wewnętrzny gąbkowy, typu Aquael Pat albo Fan 1, nie? Czy lepiej przeznaczyć większą część budżetu na filtr?
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Akwarium dla początkującego do 250zł

#6

Post autor: rupert »

Radek0909 pisze: sob gru 09, 2017 9:45 am ktoś spytał mnie o radę jako posiadacza akwarium.
Przekaż znajomemu adres naszego forum i niech wbija, pyta i czyta :)
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Akwarium dla początkującego do 250zł

#7

Post autor: marcinzabki29 »

Kolega rupert ma rację.
I Koledze będzie łatwiej jako początkującemu.
Pozdrawiam Marcin

Patyk
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob paź 14, 2017 3:44 pm
Lokalizacja: Patykowo:p

Akwarium dla początkującego do 250zł

#8

Post autor: Patyk »

w akwa najdrozsze jest oswietlenie chyba tak mi sie wydaje jesli chodzi o sam zestaw tak mi sie wydajeu mnie w 54 smigaj dwa pat mini jeden z deszczownica a drugi napowietrza i nie moge narzekac:) calosc wyszla ok 250- 300 zl
akwarium - 50 zl
belka led - 111zl
2x pat mini - 60
grzalka (jakas tam z dolnej polki co by w miare cieplo bylo - ok 20 zl
podloze najpierw bylo Ichthyo Trophic PROH2O ok 30 zl za 15 kg calkiem dobre nie pyli
tak ze tak rybke i rosliny mozna dostac na forum jak wczesniej koledzy pisali:)

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Akwarium dla początkującego do 250zł

#9

Post autor: cinek1916 »

Patyk pisze: sob gru 09, 2017 11:24 amu mnie w 54 smigaj dwa pat mini jeden z deszczownica a drugi napowietrza i nie moge narzekac
Biologiczne działanie filtra jest ważniejsze niż to, że dobrze napowietrza wodę.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Akwarium dla początkującego do 250zł

#10

Post autor: rupert »

Jak miałem 54L to pat min z zestawu nie dawał rady. Dopiero turbo500 dał rade

Patyk
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob paź 14, 2017 3:44 pm
Lokalizacja: Patykowo:p

Akwarium dla początkującego do 250zł

#11

Post autor: Patyk »

ja mam 2 pat mini w 54 nie narzekam co do biologi tez wszystko dobrze jest:)
Dodano do tego postu po 2 minutach 37 sekundach
ale planuje zmiane na aqua szut 750 tylko nie wiem nie moge odnalezc opinni na jego temat
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”