Eheim 2228 problem

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Madzia_85
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 2:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Bielany
Płeć:

Eheim 2228 problem

#1

Post autor: Madzia_85 »

Witam, sytuacja wygląda następująco.
Eheim 2228 grzeje się a mianowicie pokrywa kubła jest ciepała na tyle że podgrzewa wodę do 30 stopni, grzałka wyłączona, upałów brak, przy świetlówkach wiadomo podnosi się o 1 stopień w ciągu dnia ale w nocy spada tylko o ten 1 stopnień i nic więcej, dzwoniłam do gościa z serwisu powiedział, że to normalne przy 2228 że są lekko ciepłe, ale to nie powinno wpływać na ogrzanie wody, czy ktoś miał taki problem z jakimś filtrem kubełkowym?
Dodam że jest to mój pierwszy filtr zewnętrzny, dlatego nie wiem jak się zachować przy tego typu problemie.
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Eheim 2228 problem

#2

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Różne miałem akcje z filtrami, ale jeszcze żaden nie podnosił mi temp do 30 stopni, też mam ehaima tyle że starszy model i nie zaobserwowałem żeby się grzał, jeśli filtr jest na gwarancji, to oddaj i poproś o drugi, lub zwrot kasy (prawdopodobnie są 2 przyczyny, złe spasowanie elementów ruchomych i zwiększone tarcie, lub problem z elektrykom, zwarcie lub grzejące się przewody), ale 1 raz słyszę żeby filtr podnosił temp aż do 30 stopni.

Autor
Madzia_85
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 2:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Bielany
Płeć:

Eheim 2228 problem

#3

Post autor: Madzia_85 »

Dziś mamy go wyłączyć na noc, tak mówił Pan z serwisu i zobaczyć czy mocno spadnie temperatura, na szczęście w tym zbiorniku nie ma ryb, drugi zbiornik obok stoi i ma 25 stopni przy wewnętrznym filtrze.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Eheim 2228 problem

#4

Post autor: jgoluch »

Coś zjadło mój wpis wysłany wcześniej z TapaTalka, więc się powtórzę...
Niestety również się nie spotkałem z czymś podobnym.
Ale rozumując na zdrowy rozsądek...
Nawet w przypadku kiedy wirnik przestanie się obracać, to temperatura głowicy się podniesie jakoś znacznie!
Ponadto, kiedy nie ma przepływu wody, to nie powinno to mieć żadnego wpływu na temperaturę w akwarium.
Dlatego najbardziej prawdopodobne jest, że gdzieś w głowicy występuje zwarcie i nagrzewanie się wewnętrznych elementów.
Wyłączenie go nic mu nie pomoże, nawet jak temperatura wody spadnie (co jest raczej oczywiste), to po powtórnym włączeniu filtra do gniazdka, znów pojawi się problem.
Ahaa.. i rozumiem, że teraz filtr normalnie pompuje wodę, i wszystko (poza nagrzewaniem się) jest OK?
Mam 2 kubełki... jeden z nich pracuje już kilka miesięcy bez przerwy i cała obudowa jest chłodna, a w akwa 24*C.
Dlatego czym prędzej oddaj filtr na gwarancji, niech wymienią Ci na nowy.
A to, że sprzedawca wykręca się i puszcza jakąś bajeczkę, świadczy tylko o jego niekompetencji i ewidentnym oszustwie z jego strony.
Domagaj się wymiany, masz ku temu pełne prawo!
Awatar użytkownika

ewelcia
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 10:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Eheim 2228 problem

#5

Post autor: ewelcia »

Hmmm. Akcja dziwna. Mój kubeł podnosi mi temperaturę wody o 1 do 2 stopni + 1 stopień oświetlenie.
Nigdy nie miałam takiej sytuacji - nawet w samym środku lata.
Ewidentnie jest coś nie tak. Albo filtr, albo termometr :]
Tak jak poprzednik prawi - reklamacja.
Obrazek

Autor
Madzia_85
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 2:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Bielany
Płeć:

Eheim 2228 problem

#6

Post autor: Madzia_85 »

jgoluch pisze:Ahaa.. i rozumiem, że teraz filtr normalnie pompuje wodę, i wszystko (poza nagrzewaniem się) jest OK?
tak wszystko jest dobrze od tej strony
ewelcia pisze:Ewidentnie jest coś nie tak. Albo filtr, albo termometr
też pomyślałam o termometrze, i dołożyłam drugi w drugim końcu akwa ;)

Zrobiliśmy tak, wymieniliśmy wodę 50% wczoraj bo po dniu z oświetleniem miała wieczorem 32 stopnie, zeszliśmy do 28 stopni, zostawiliśmy na noc przy włączonym filtrze było rano 28, dziś wyłączyłam filtr na 6h bez oświetlenia i spadło o 0,5 stopnia, nie wiem już co myśleć... może dalej podmieniać i zejść do 25 wtedy zobaczyć... ehhh
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Eheim 2228 problem

#7

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Masz może jakiś inny filtr który mogła byś podłączyć zamiast kubełka? i wtedy sprawdzić faktyczną temperaturę.
(28 stopni to mam przy włączonej grzałce,moje zdanie znasz, jeśli to możliwe wymień wadliwy filtr)
To że przy podmianie temperatura spadła jest normalne,pytanie czy będziesz robić ją codziennie żeby utrzymać 26 stopni, a jak przyjdą upały to 2x dziennie

A właściwie nie spytałem jaka masz temperaturę w pokoju? bo może masz 28-30stopni

Kolejne pytanie to jakie masz akwarium?Wiem że szukałaś do kupienia 80-112l, a Eheim 2228 wg specyfikacji jest do szkiełek ok 600l, wiec może jeśli masz sporo mniejsze szkiełko to jest powodem. choć i tak temp. nie powinna być wyższa niż 1-2 stopnie od pokojowej

Autor
Madzia_85
Gość
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 2:35 pm
Lokalizacja: Warszawa-Bielany
Płeć:

Eheim 2228 problem

#8

Post autor: Madzia_85 »

W pokoju mamy 24, akwa 112, filtr był kupiony pod 240 która za jakiś czas ruszy dopiero, z tego co się dowiedziałam to że on pracuje na 112 nie powinno mieć związku z grzaniem się.
Jutro zadzwonię do gościa z serwisu i dowiem się co proponuje.

mcten
Zapaleniec
Posty: 205
Rejestracja: pt mar 05, 2010 9:01 am
Lokalizacja:
Płeć:

Eheim 2228 problem

#9

Post autor: mcten »

Wpadnij do mnie do sklepu, mam stale chodzących 6 filtrów 2228 to sobie sprawdzisz czy grzeją się podobnie jak Twój.

W rzeczywistości 2228 to max do 300l. U mnie chodzą jako pojedyncze w akwariach o pojemności 182-243L.
Pozdrawiam,
Marcin
ODPOWIEDZ