Filtr zewnetrzny

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
erni
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn gru 06, 2010 8:53 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Filtr zewnetrzny

#1

Post autor: erni »

Witam.
czy polecacie ten filtr zewnętrzny
http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-aqua- ... 76358.html" onclick="window.open(this.href);return false;

lub

http://allegro.pl/filtr-zewn-hw-304b-20 ... 41731.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeżeli ktoś takie ma w domu to proszę o opinie. czy głośno pracuje, czy przeciekają uszczelki czy wydajność sprawdza się z opisem??? Dzięki
200 l + 112 l + 50 l / Erni

traczu
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: pt maja 24, 2013 6:37 pm
Lokalizacja: gocław

Filtr zewnetrzny

#2

Post autor: traczu »

Ja mam HW-303A to identyczny model ale bez lampy UV
mam go od 6 miesięcy i nie mam z nim problemów może rurki troszkę szpetne ale reszta jest ok
ja swój mam w 240L i dostawiłem sobie gąbeczkę wewnętrzną jeśli ty planujesz większy zbiornik to też taki układ by ci wystarczył.
to że przerabia 2000l/h to bym nie uwierzył u mnie powinno być 1200l/h a wyrabia może 700-800l/h
generalnie wykonanie dość niezłe mimo że można znaleźć wpisy na formach że ludzie strasznie negują ale te wpisy są stare ja kupiłem u dystrybutora i pokazywał mi model z przed 4 lat niebo a ziemia jeśli chodzi o wykonanie.

byłbym zapomniał ciężko wyjmuje sie koszyki ale raz na 6miesięcy to nie tragedia :)
Nowym modelem bym się nie przejmował jeśli usatysfakcjonowała by cie używka to napisz na PW(tak wiem nie ten dział)
Ostatnio zmieniony czw lis 07, 2013 10:25 am przez traczu, łącznie zmieniany 1 raz.

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Filtr zewnetrzny

#3

Post autor: don_Vall »

Ja dopiero będę miał ten z Aqua Nowa ale ze względu na ogromny pobór mocy będzie u mnie funkcjonował jako zbiornik. Pomna oddzielnie od CO.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Filtr zewnetrzny

#4

Post autor: Christo »

Mam tylko hw i to model 302. Jest niesłyszalny - bardziej słychać szum wody w kuble po przystawieniu doń ucha, niż samą pracę silnika. Korzystam prawie 2 lata , 2 razy do niego zaglądałem - szczelność zachowana. Gruba uszczelka główna, moim zdaniem bez szans na wyciek, cienkie uszczelki aquastopu i tu moim zdaniem należy ewentualnie spodziewać się problemów.

Ogólnie zupełnie przyzwoity kubeł, ale ma kilka wad:
1 Wylatujące uchwyty koszyków, ja swoje usunąłem bo robiły za dekorację i wyciągam kombinerkami :-P , na początku jest jescze ok. ,ale z czasem jak np drobina ze złoża dostanie się między śćianę koszyka , a ściane kubła to już trzeba się naszarpać
2 Śmierdzące chemią wężę do tego sztywne - ścianka aż 3mm, ja swoje wymieniłem na variolux :)

Dobrze też sprawdzić czy po złożeniu koszyków nie zostaje przerwa między poszczególnymi fragmentami rurki sprowadzającej wodę na dno kubła. W moim tak jest i jeżeli problem ten występuję szerzej , być może właśnie to jest powodem dlaczego sporo osób jara się tym że z czasem przepływ im nie maleje, jak w markowych kubełkach - woda po prostu omija sobie wkłady (lewy obieg). Samego przepływu nie mierzyłem bo dla biologi jest on mało istotny. Prawdziwa wydajność bierze się z wielkości i jakości złoża. Wydajność pompy filtra, to nie wydajność filtra :wink: Ten filterek ma pojemność, tylko to 55W...
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…

Autor
erni
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pn gru 06, 2010 8:53 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr zewnetrzny

#5

Post autor: erni »

Dzięki za opinie
200 l + 112 l + 50 l / Erni
ODPOWIEDZ