Kubełek - ale jaki??

Sposoby na filtrację akwarium.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#31

Post autor: Christo »

Ostatni post z poprzedniej strony:

He... ja mam jeszcze poprzednika classica czyli w sumie też classica z czasów kiedy był po prostu tylko Eheim - model 1026 z 1986 r., ale nie sprawdzałem czy sprawny, pewnie tak:)

Jeżeli iść w classica, to tylko w używkę. Różnica w cenie do nówki - nawet 4-5-ciokrotna, różnica w eksploatacji - prawie żadna. Na ogół trzeba tylko dokupić orurowanie... a to już nie musi być "Eheim", może być... np "Obi" :-D
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Autor
piotrek78
Zapaleniec
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 19, 2012 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#32

Post autor: piotrek78 »

Piękne dzięki Panowie za powyższą dyskusję :D
Follow the rabbit
Posolone ;)
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#33

Post autor: jgoluch »

Christo pisze:Wziąłbym pod uwagę zakup właśnie 2213 do tego 160l akwarium
Niestety, absolutnie się nie zgodzę.
Mam go właśnie w 120l.
Media (od dołu):
- gąbka (~4cm)
- gąbka (~2cm)
- ceramika
- gąbka (~1cm)
- wata
- gąbka (1cm)
Wartości w cm są orientacyjne i wskazują na przybliżoną grubość gąbki.
Spełniają też rolę oddzielaczy wkładów, gdyż nie mam tych plastikowych przekładek.
W takiej konfiguracji filtr jako tako dawał radę, choć i tak wspomagałem go wewnętrznym.
Ostatnio podpiąłem reaktor CO2 z korpusu filtra 10".
I powiem, że masakra - filtr nie ma siły pompować.
Zanim udało mi się zmusił go, żeby pchał wodę, choćby małym strumyczkiem, to minęło chyba z 10min.
Na dodatek, cały czas mam obawy, że jak będzie przerwa w dostawie prądu, to filtr sam "nie załapie".
W filtrze jest nowa ośka i wirnik, wkłady filtracyjne nie są bardzo zapchane.
Moim zdaniem, ten model (2213) jest max do zbiornika 2213 i to bez modyfikacji na wężach (Reaktor CO2, czy lampa UV).
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#34

Post autor: rhino »

Jacek ,

bardzo istotną sprawą przy okazji wyboru filtra , jest obsada i dodatkowe wyposażenie jakie planujemy .
Ja miałem 2215 w 240l i pewnie dałby radę w mniej zarybionym zbiorniku , przy obsadzie o mniejszej przemianie materii i apetycie , a także bez reaktorów , UV itp. "ograniczaczy" przepływu .
jgoluch pisze:gdyż nie mam tych plastikowych przekładek.
jeśli Ci chodzi o dolny i górny "plastik" to moim zdaniem powinieneś się w nie zaopatrzyć , one nie są po to żeby było ładnie czy brzydko , spełniają określone zadanie a i nie są koszmarnie drogie.

edytowałem model filtra
Ostatnio zmieniony pn gru 02, 2013 3:04 pm przez rhino, łącznie zmieniany 1 raz.
Ratel
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Re: Kubełek - ale jaki??

#35

Post autor: Christo »

jgoluch pisze:
Christo pisze:Wziąłbym pod uwagę zakup właśnie 2213 do tego 160l akwarium
Niestety, absolutnie się nie zgodzę.
Mam go właśnie w 120l.
Media (od dołu):
- gąbka (~4cm)
- gąbka (~2cm)
- ceramika
- gąbka (~1cm)
- wata
- gąbka (1cm)
Wartości w cm są orientacyjne i wskazują na przybliżoną grubość gąbki.
Spełniają też rolę oddzielaczy wkładów, gdyż nie mam tych plastikowych przekładek.
W takiej konfiguracji filtr jako tako dawał radę, choć i tak wspomagałem go wewnętrznym.
Ostatnio podpiąłem reaktor CO2 z korpusu filtra 10".
I powiem, że masakra - filtr nie ma siły pompować.
Zanim udało mi się zmusił go, żeby pchał wodę, choćby małym strumyczkiem, to minęło chyba z 10min.
Na dodatek, cały czas mam obawy, że jak będzie przerwa w dostawie prądu, to filtr sam "nie załapie".
W filtrze jest nowa ośka i wirnik, wkłady filtracyjne nie są bardzo zapchane.
Moim zdaniem, ten model (2213) jest max do zbiornika 2213 i to bez modyfikacji na wężach (Reaktor CO2, czy lampa UV).
Przeczytaj sobie co napisałem w innych postach w tym wątku o wypełnianiu classica, ewentualnie zobacz jak wyglądają firmowe propozycje Eheima. Nie wiem co to za gąbki i wata (włóknina?). Właściwie wypełniony 2213, po zdjęciu deszczowni i właściwym ustawieniu wylotu spokojnie poruszy taflę wody w 120 cm zbiorniku, bez żadnego wewnętrznego wspomagacza i do tego z gęstą gąbką na wlocie (prefiltr).

Może co najwyżej nie dać rady biologicznie przy przerybionym zbiorniku bo ma tylko 3l pojemności. Zresztą Piotrka i tak chyba ta propozycja nie zainteresowała.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#36

Post autor: jgoluch »

Marcin,
rhino pisze:Ja miałem 2213 w 240l
A nie 2215? : )
rhino pisze:jeśli Ci chodzi o dolny i górny "plastik" to moim zdaniem powinieneś się w nie zaopatrzyć , one nie są po to żeby było ładnie czy brzydko , spełniają określone zadanie a i nie są koszmarnie drogie.
Hmmm, u chyba jest nieco starsza konstrukcja, ponieważ nie mam w środku czegoś takiego:
Obrazek
*zdjęcie poglądowe
tylko taki jeszcze jeden koszyczek na same wkłady:
Obrazek
*zdjęcie poglądowe
Chyba, w tym moim przypadku jednak fabrycznie nie ma tych przekładek.

Christo,
Gąbki mam eheimoskie, włóknina (wata perlonowa) też chyba eheimowska.
Na wylocie mam założoną jedną część deszczowni.

Problem u mnie jest raczej z tym, że nie ma on siły podnieść wody na określoną wysokość (standardowy stelaż pod akwa ~80cm).
Ale winy dopatruję się po podłączeniu reaktora CO2, bez niego filtr dawał radę pompować.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#37

Post autor: rhino »

Przepraszam , mój ewidentny błąd ! chodziło mi o 2215 i taki miałem . 2213 nie sądzę żeby dał radę w 240l.
Co do przekładek , to chyba w każdym Eheimie były - kupowałeś nówkę czy używany ? Bo ten kosz na wkłady też taki hmmm... dziwny .
Ratel
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#38

Post autor: jgoluch »

Używka - tylko jak teraz tak patrze, to te przekładki musiałyby wchodzić do tego białego koszyka.
Natomiast aby rozdzielić poszczególne wkłady, właśnie wydaje mi się, że po to są te cieniutkie gąbki.
Ten biały kubełek, ma od dołu takie jakby dystanse, żeby nie stał bezpośrednio na dnie.
Dzięki temu, spełnia to chyba funkcję ten "przekładki z nóżkami'.

Sam filtr jest już baardzo stary - nie pamiętam daty produkcji (wyczytywało się to jakoś z numeru serii).
Wymieniłem tylko winik i ośkę, bo hałasował - teraz trzeba faktycznie podejść blisko, żeby go usłyszeć.
Jednak zupełnie to nie przeszkadza, nawet pomimo tego, że akwarium stoi na stelażu a nie na szafce i to w sypialni.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#39

Post autor: rhino »

Próbowałeś bez białego kosza ? Po co Ci on ? Moim zdaniem kosz wywalić , przekładki kupić i po sprawie - uzyskasz najwyższą możliwą wydajność (przy prawidłowym ułożeniu wkładów) i zamiast wyciągać kosz do płukania , "płukaj" cały filtr . Zresztą nie wiem czy ten kosz to w ogóle Eheimowski jest - nie widziałem takiego oryginału.

Za jakiś czas jadę do Krakowa , tam leży mój stary 2013 jak chcesz wezmę te podkładki i Tobie pożyczę . Sprawdzisz sobie bez zbędnych (?) wydatków.
Ratel
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#40

Post autor: jgoluch »

Kosz jest na pewno oryginalny, nawet chyba widnieje na nim napis firmowy.
Nie próbowałem używać filtra bez tego kosza, ale wydaje mi się, że nie ogranicza on przepływu w żaden sposób.
Zarówno dno jak i wieko tego "kosza" jest wykonane z plastikowej kratownicy, która jest bardzo podobna do przekładek.
Trzeba przypatrzeć się jak to wygląda na zdjęciu (wieczko leży u stup zielonego kubełka na ostatnim zdjęciu).
Jeżeli miałbym się już do czegoś przyczepić, to zmniejszenie (objętościowo) miejsca na wkłady filtracyjne.
Ale to też bez przesady : )
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#41

Post autor: rhino »

Przepraszam ,

były (są ?) takie kosze Eheima (człowiek całe życie się uczy a i tak umiera głupi ;) ) !
Jestem zaskoczony bo zawsze argumentem przemawiającym "za" clasikiem było maksymalne wypełnienie wkładami filtracyjnymi , no i w tych wersjach nie występowały te plastikowe , zielone podkładki .
Dalej się nie wypowiadam bo dla mnie to "dziewiczy" temat :)

We wcześniejszym poście w tym wątku , napisałem że konstrukcja Classica jest unikalna (umożliwia płukanie) niestety tu nie miałem racji , zapomniałem że ADA podrobiła Classica stosując inne materiały (http://www.adana.co.jp/en/products/na_f ... et_filter/" onclick="window.open(this.href);return false; ) - ale to tylko "nędzne" podróbki , świadczące o doskonałości pierwowzoru :D
Ratel
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#42

Post autor: Christo »

Ale z Was znawcy classiców :-P

Ten biały koszyk jest Eheima i występuje w nowszych wersjach, ale tylko modelu 2213, pozostałe modele mają po 2 przekładki jak na zdj, 2217. Starsze 2213 też mają przekładki. Albo stosujesz w 2213 przekładki albo biały "zasobnik". Przekładki nie wejdą do zasobnika. W filtrze ich funkcje są takie same. zasobnik jest wygodniejszy. Ma 3l a jak wypełnisz całą kolumnę filra da Ci to 3,5l więc różnica niewielka. Filterek jest nie duży więc nie wiem czy jest sens go dzielić. Daj na samo dno Eheim mech lub inne mech np widzę że masz biobale (3-5 cm) na to ten plasterek, na to zasadniczą ceramikę bio i wsio.

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... CFcQ9QEwBQ" onclick="window.open(this.href);return false;

To że Eheim produkuje włókninę to nie znaczy że trzeba ją pchać do ich kubłów. Firmowo zalecają tylko 1 cienki palsterek włokninowy na sam wieszch jako zebezpieczenie wirnika (chyba) i 1 węglowy (tymczasowo). Oba można olać. Tak wypełniony 2213 podnosi mi bez problemu na 1m, a pewnie da radę i te swoje 1,5m

Rok produkcji to dwie pierwsze cyfry nr serii. Sądząc po kolorze uszczelki, kubełka i obecności "zasobnika" nie sądzę żeby Twój miał więcej niż 13 lat, chyba że te elementy są od innego filtra, a sama głowica jest starsza.
Ostatnio zmieniony pn gru 02, 2013 11:43 pm przez Christo, łącznie zmieniany 1 raz.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#43

Post autor: rhino »

Christo pisze:Ale z Was znawcy classiców

tak wielu jak Ty to ja na 100% nie "przerobiłem" :D i (głupio siebie cytować ) i wycofałem się ze swojego błędu (po wsparciu googla ;) :
rhino pisze:Przepraszam ,były (są ?) takie kosze Eheima (człowiek całe życie się uczy a i tak umiera głupi ) !
Christo pisze:Ma 3l a jak wypełnisz całą kolumnę filra da Ci to 3,5l więc różnica niewielka

twierdziłbym że znaczna , w zależności od wypełnienia (jeśli Substrat lub np. Matrix to już duża różnica w powierzchni filtracyjnej) , jeśli to biobale to faktycznie żadna.
Ratel
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#44

Post autor: Christo »

Zawsze można nasypać pod zasobnik. Da to jakieś 3,3l - jeżeli kogoś takie drobiazgi interesują :-P

Po coś jednak ta pusta przestrzeń tam jest...ja ją zawsze zostawiam 8)
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#45

Post autor: rhino »

Czy ja wiem czy drobiazgi ?

jeśli wierzyć Niemcom - 1l Eheim Substrat to 450m2/litr czyli 0,5l to 225 m2 dodatkowej powierzchni filtracyjnej

jeśli wierzyć Amerykanom - 1l Seachem Matrix to 700 m2/litr czyli 0,5l to 350 m2 dodatkowej powierzchni filtracyjnej

może i to bełkot marketingowy ale ciężko to zweryfikować i moim zdaniem warto te puste przestrzenie zostawić .
Ratel
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#46

Post autor: Christo »

Jak kogoś stać na takie wypełnienia to kupi sobie 2217 (6 litrów) i nie będzie robił licytacji o pół litra :wink:
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#47

Post autor: rhino »

Spoko , tak tylko sobie policzyłem :)
Ratel

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#48

Post autor: cinek1916 »

Christo pisze: Rok produkcji to dwie pierwsze cyfry nr serii.
Wychodzi na to, że mój 2313 był wyprodukowany w 94r :razz: Prawie 20 lat temu, szok

Nigdy nie maiłem Tert, JBLi i kubełków innych firm a to dlatego, że na początku swojej akwarystycznej ( 9 lat temu, jak ten czas leci...) przygody dostałem właśnie Calssic 2313, używany. Chodzi praktycznie cały czas, nie miał przerwy dłuższej jak 2 miesiące. Najpierw w 112l, teraz w 160. Przez ten cały czas RAZ wymieniłem uszczelkę i ośkę. Nigdy nie przeciekał. Jedyny mankament to to, że z własnej winy połamałem dziubek pod który podłącza się wąż powrotu do akwarium. Zeszlifowałem gwint, wcisnąłem wąż i zabezpieczyłem cybantem.
Nigdy też nie bawiłem się w zawory i oryginalne węże. Używam węży 1/2'' takich do podlewania kwiatków w ogrodzie :)
Na dole używam oryginalnego rusztu, jest on po to żeby całe złoże było równomiernie opłukiwane. Nie mam wewnątrz żadnych gąbek, tylko ceramika. NA wlocie mam prefiltr.
Grzałka też działa bez zarzutu.
W 160l z 6 Apisto i stadkiem neonów sprawdza się doskonale. W 112l z malawi też dawał radę. Niedługo planuję przesiadkę na akwarium 150x50x40/30 i tam też będzie chodził, wspomagany classiciem 2013/2213

Szczerze polecam Classici!



Marcin, dzięki za patent z płukaniem, mimo prefiltru troszkę tego syfu się dostaje do środka.
Ostatnio zmieniony pn gru 02, 2013 9:21 pm przez cinek1916, łącznie zmieniany 1 raz.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#49

Post autor: rhino »

Cinek1916 ,
patent nie mój , podpatrzony "u Szkopa" dawno temu ;) .

tylko nie zaciągaj "z dna" na wstecznym , bo Ci to później wszystko wróci do akwarium i mnie przeklniesz ;) !

-- 5 gru 2013, o 13:58 --

Tutaj jeszcze opis :

" Cylindryczny kształt kubełka jest najbardziej optymalny ze względów hydro-dynamicznych a brak jakichkolwiek pojemników na materiały filtracyjne daje możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni wewnątrz cylindra."

opis , co prawda filtrów ADA ale idealnie do Classic pasuje .
Ratel

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#50

Post autor: cinek1916 »

Może się uda bez takich historii :)

Tak jak wspomniałeś obie konstrukcje są bliźniaczo podobne i działają tak samo. Im prostsze tym lepsze, bo nie ma co się w nich popsuć.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#51

Post autor: rhino »

cinek1916 pisze:Może się uda bez takich historii
cinek1916 ,
poznałem Cię i po tej krótkiej rozmowie jestem pewien że akurat Ty , doskonale wiesz o co w tym chodzi :)
Ratel

SheerG
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: pn kwie 22, 2013 11:49 pm
Lokalizacja: Bródno

Kubełek - ale jaki??

#52

Post autor: SheerG »

To jak na czym skończyliście???;)
Szukam jakiegoś kubła do swojej 112l i nie wiem na co się zdecydować...macie jakąś sprawdzoną opcje???
W miarę cichy i nie prądożerny???
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#53

Post autor: rhino »

No jak na czym ? Na Eheim Classic , jak dla Ciebie to 2213 (pod warunkiem że jakiś tam ekstra brudasów nie hodujesz) , może być używka . Pobór 8W więc nie popadniesz w przesadne koszty .
Ratel

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#54

Post autor: cinek1916 »

Muszę się zgodzić z Marcinem :)
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#55

Post autor: rhino »

Marcinie ,

cieszę się ale jakoś zaskoczony specjalnie nie jestem , że w tym temacie się ze mną zgadzasz :) !
Ratel

SheerG
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: pn kwie 22, 2013 11:49 pm
Lokalizacja: Bródno

Kubełek - ale jaki??

#56

Post autor: SheerG »

TETRA TEC EX-700 podobno wadliwa...a ma też swoich zwolenników ;)
Jak wypadają miedzy sobą w bezpośrednim starciu??? Tetra vs Eheim???
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Kubełek - ale jaki??

#57

Post autor: Drottnar »

Od lat bezproblemowo używam ex 700. W 112l był jedynym filtrem i spisywał się świetnie.

Tapatalktatajtapatalktataj

SheerG
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: pn kwie 22, 2013 11:49 pm
Lokalizacja: Bródno

Kubełek - ale jaki??

#58

Post autor: SheerG »

Jeśli tetra 700 to która???Wypuścili teraz nową wersję ;p

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#59

Post autor: shadowrider »

A jak jest z poziomem głośności różnych filtrów?
W 2213 wymieniłem ośkę na węglową - mruczy trochę głośniej. Spać przy tym raczej nieprzyjemnie.
Eheim pickup musiałem sprawdzać w nocy przy zapalonym świetle czy chodzi bo trzeba niemal uchem dotknąć szyby żeby go usłyszeć.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#60

Post autor: Drottnar »

U mnie Tetra i JBL mruczą, ale że jest w salonie, to nikomu to nie przeszkadza. Chłodzenie laptopa szumi głośniej. Natomiast w nocy wyraźnie słychać JBLa szczególnie przez szczelinę w szafce.

aquamagic
Gość
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 07, 2011 3:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kubełek - ale jaki??

#61

Post autor: aquamagic »

Zawsze mozesz do mniejszego kubełka dokupić drugi przy wiepększym zbiorniku.

Może jeszcze poszukaj na allegro używanych, mnie ostatnio udało się kupić 2226 kompletnego za 150 zl, jedynie uszczelke pod glowicą wymieniłem na nową ale tak profilaktycznie.
ODPOWIEDZ