HW-302 puszcza bąbelki

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

HW-302 puszcza bąbelki

#1

Post autor: rupert »

Czy któryś z użytkowników tegoż cudownego filtra zewnętrznego miał taki przypadek, że co jakiś czas (4-10 min) filtr puszcza bąbelki takie jak przy odpowietrzaniu? Mam prefiltr z filtra narurowego 10" i wydaje mi się, że ostatnio trochę waty za dużo do niego napchałem i z lekka się przytkał bo na wylocie tez trochę siadło ale nie tak bardzo. W każdym razie wyjąłem z prefiltra połowę waty tej zapchanej brudem na dole i odpaliłem ponownie. No i do końca wieczora nie zaobserwowałem bąbelków. Czy możliwe, że jak kubeł już jest zapchany to robi się takie podciśnienie, że zaciąga lewe powietrze z zewnątrz? I wtedy już w niewielkim stopniu zasyfiały prefiltr wspomaga cały proces.
Dodam jeszcze tylko, że kubeł wystartował w sierpniu i od tamtego czasu do niego nie zaglądałem (regularnie oczywiście czyszczony prefiltr i gąbka na zasysie). Czy to oznaka tego ze na dniach muszę go otworzyć bo po prostu się przytyka? Filtr wypełniony pół na pół ceramiką i keramzytem no i od góry gąbka i na dole gąbka (fabryczna)
Dodano po przerwie do tego postu:
Po wczorajszej wymianie waty w narurowcu nie stwierdziłem znów tych bąbelków. Tylko, że zawsze jak prefitr się przytykał to spadał przepływ i czegoś takiego nie było...
ODPOWIEDZ