unimax 250 wkłady

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
boro1

unimax 250 wkłady

#1

Post autor: boro1 »

czołem,

Przede mną niebawem nastąpi wymiana wkładów w moim unimaxie 250. Tak się zastanawiam co do środka włożyć. Są cztery koszyki.
W górny watę a w resztę ceramikę? Jeśli tak to jaką ceramikę polecacie, bym nie zbankrutował?
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

unimax 250 wkłady

#2

Post autor: rupert »

boro1 pisze: niebawem nastąpi wymiana wkładów
A czemu wymiana??

Autor
boro1

unimax 250 wkłady

#3

Post autor: boro1 »

Pół roku już działa. Druga rzecz zmieniam biotop, także przy okazji odświeżę wkłady...

Wysłane z mojego ASUS_X00AD przy użyciu Tapatalka

inerkoma
Uzależniony
Posty: 646
Rejestracja: śr cze 18, 2014 11:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

unimax 250 wkłady

#4

Post autor: inerkoma »

Wszystko zależy co to będzie - "akwarium roślinne" czy nie, malawi, BW, jakie ryby i w jakiej ilości? Druga kwestia to odpowiedzenie sobie na pytanie, ile pieniędzy chcesz na to wydać. Czy ogranicza Cię budżet czy jednak chcesz zaszaleć i wziąć coś "na bogato". Będzie to jedyny filtr w akwarium?
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

unimax 250 wkłady

#5

Post autor: Tygrys »

Weź ehaim biomej x1 i 3x substrat pro , na rurce sącej daj prefiltr ehaim
zawieszony profil

Autor
boro1

unimax 250 wkłady

#6

Post autor: boro1 »

inerkoma pisze:Wszystko zależy co to będzie - "akwarium roślinne" czy nie, malawi, BW, jakie ryby i w jakiej ilości? Druga kwestia to odpowiedzenie sobie na pytanie, ile pieniędzy chcesz na to wydać. Czy ogranicza Cię budżet czy jednak chcesz zaszaleć i wziąć coś "na bogato". Będzie to jedyny filtr w akwarium?
Za filtr dałem 3 stówki, wiec zakładam przeznaczyć z 5 duszek. W kawa bedzie paręnaście neonek i kilka kirysków. Baniak 72l.
Filtracja tylko kubeł, nie chce mieć nic w środku

Wysłane z mojego ASUS_X00AD przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

unimax 250 wkłady

#7

Post autor: rudy1986 »

boro1 pisze:
inerkoma pisze:Wszystko zależy co to będzie - "akwarium roślinne" czy nie, malawi, BW, jakie ryby i w jakiej ilości? Druga kwestia to odpowiedzenie sobie na pytanie, ile pieniędzy chcesz na to wydać. Czy ogranicza Cię budżet czy jednak chcesz zaszaleć i wziąć coś "na bogato". Będzie to jedyny filtr w akwarium?
Za filtr dałem 3 stówki, wiec zakładam przeznaczyć z 5 duszek. W kawa bedzie paręnaście neonek i kilka kirysków. Baniak 72l.
Filtracja tylko kubeł, nie chce mieć nic w środku

Wysłane z mojego ASUS_X00AD przy użyciu Tapatalka
Wiec nie bierz taniej ceramiki bo Ci podbije pH:P i bedzie krysztal a nie BW. Fizeliny tez nie proponuje bo moment sie zapcha. Gabka mechaniczna to mozesz kupic w placie do dociecia no i koniecznie prefiltr. Moze byc eheima albo zwykla gabka na rurke

telefonotapatalkniete

inerkoma
Uzależniony
Posty: 646
Rejestracja: śr cze 18, 2014 11:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

unimax 250 wkłady

#8

Post autor: inerkoma »

Neonki i kirysy że tak powiem nie wydalają z siebie za dużo "towaru" ale pozostaje kwestia ile chcesz ich dać do 72l. Do filtra proponuje tak jak rudy1986 tj. prefiltr na wejściu a do środka (Unimax ma 4 kosze) w jednym gąbka (najlepiej oryginalna) bioceramikę w odmianie PRO Aquael-a kupisz za 15 zeta. Ja osobiście przez dwa lata filtr miałem zasypany lawą wulkaniczną (sprawdzone źródło, nie zatwardza wody - jeśli w ogóle to możliwe). Ostatnio trochę eksperymentowałem (mam Eheim 2228) we wszystkich koszach mam gąbki eheim-a, w jednym rzeczoną lawę, w jednym pumex ogrodniczy (kosztuje grosze) i w kolejnym Eheim Substrat Pro do tego na wejściu prefiltr Eheima.
ODPOWIEDZ