Tetra Tec Ex 1200

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Zrazik
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt gru 01, 2009 1:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Tetra Tec Ex 1200

#1

Post autor: Zrazik »

Witajcie;)

Ponieważ dzisiaj podłączyłem filtr chciałem zadać kilka pytać gdyż pierwszy raz będę korzystał z filtra kubełkowego:
1.Ponieważ przy otwartych 2 zaworach na maxa (out , in) w akwarium mam pralkę - chciałem zapytać który zawór mogę przykręcić aby tam nic nie zepsuć ;P po prostu to dla mnie czarna magia. (mogę 2 zawory przykręcić czy tylko jeden?)
2.Co ile się takie cacko czyści?
3.Jak przygotowania do świąt:P??

Z góry dzięki za odpowiedz i przepraszam za takie może sie okazac oczywiste pytania

PS:fotorelacje wstawię juz po świętach :D

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Tetra Tec Ex 1200

#2

Post autor: JPK »

Co prawda nie mam tego kubełka,
ale postaram się pomóc.
Nie bardzo rozumiem dlaczego regulacja jest na dwóch zaworach :mrgreen:
No bo przecież jak przyciśnie się ją na "wylotowym" to automatycznie i "wlotowy" się ograniczy :-P
Ja osobiście bym wyregulował oba zawory mniej więcej na tym samym poziomie.
CD. czyszczenia, ja swój kubełek Fluvala otworzyłem w sobotę po prawie 1,5 roku pracy :-P
450l + 112l :)

Linf

Re: Tetra Tec Ex 1200

#3

Post autor: Linf »

Ja mam Tetrę 700 i mam opisane zawory na kuble IN oraz OUT regulacji dokonałem tylko zaworek wylotowym z kubła.Zawór Out mam z lewej strony ustawiając kubeł zaworami do siebie.Funkcjonuje od początku września i też do niej nie zaglądałem bo nie mam poco :) woda jest czysta.
Awatar użytkownika

Autor
Zrazik
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt gru 01, 2009 1:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: Tetra Tec Ex 1200

#4

Post autor: Zrazik »

Ja lekko przykręciłem OUT natomiast IN jest w pozycji pionowej (zawór otwarty) - ok to w takim razie tą kwestie już mam mniej więcej załatwioną - mogę przykręcać zaworek bez większych konsekwencji:) (jednak czekam dalej na wasze opinie)
Teraz czekam jeszcze na informacje odnośnie czyszczenia tej machiny bo na razie widzę ze czyści sie go rzadziej niż wewnętrzny :)

Linf

Re: Tetra Tec Ex 1200

#5

Post autor: Linf »

Zrazik pisze:widzę ze czyści sie go rzadziej niż wewnętrzny :)
Ja bym nawet rzekł,że rzadziej niż zewnętrzny :) mnie się wydaje iż raz na pół roku można by do niego zajrzeć tylko pytanie czy jest sens jeżeli woda jest czysta.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Tetra Tec Ex 1200

#6

Post autor: krasnal »

:roll:
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 6:05 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Tetra Tec Ex 1200

#7

Post autor: mlody_oska »

Zrazik pisze:Ja lekko przykręciłem OUT natomiast IN jest w pozycji pionowej (zawór otwarty)
Dokładnie tak to się robi. Zawór wylotowy (OUT) ustaw tak, aby cyrkulacja w akwarium Ci pasowała. Więcej filozofii nie ma. Należy tylko zwrócić uwagę, czy przy skręconym zaworze nie grzeje Ci się głowica. I tyle. :)
Awatar użytkownika

Autor
Zrazik
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt gru 01, 2009 1:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: Tetra Tec Ex 1200

#8

Post autor: Zrazik »

no to super - teraz wiem wszystko:D

Dziękuję za rady i niezbędne wskazówki :)
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Re: Tetra Tec Ex 1200

#9

Post autor: Hornet »

Okres czyszczenie kubełka tak naprawdę zależy od tego co wsadzisz do wnętrza i jaką masz obsadę ryb...
U mnie newralgicznym medium filtrującym jest żwirek amonowy który muszę wymieniać co ok. 2 miesiące również żywicę osuwającą azotany muszę regenerować co mniej więcej taki sam okres... Wata perlonowa też wymaga częstszego czyszczenia ale spokojnie wytrzymuje ok. 3 miesięcy, mniej kłopotliwe są zdecydowanie gąbki, ceramika, biobale te nawet po 6 miesiącach pewnie mogłyby nadal funkcjonować bez czyszczenia ale nie doszłam jeszcze do tego żeby tak długo nie czyścić kubełka... :wink:
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Tetra Tec Ex 1200

#10

Post autor: JPK »

Ja sam byłem w głębokim szoku, bo po 1,5 roku pracy tego mojego kubła w 126l (z wcale nie małą obsadą) spodziewałem się ciężkiego szlamu :mrgreen: a tak naprawdę zastałem średnio zabrudzony filtr :neutral: Zupełnie jakby to wszystko samo tam się rozkładało, neutralizowało i w ogóle.....
Dodam, że była tam również wata na górze :mrgreen: Jedyna do wymiany :wink:
450l + 112l :)
ODPOWIEDZ