Kaskada AquaClear 20 (mini)

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Kaskada AquaClear 20 (mini)

#1

Post autor: mlody_oska »

Mam pytanie odnośnie pracy tej kaskady. Zastanawiam się, czy u mnie pracuje ona normalnie. Rurka ssąca jest połączona z rurką w kształcie litery U. Na górze w rurce U mam powietrze w miejscu gdzie jest dinks do regulacji przepływu. Czy to jest normalny efekt, czy powinna cała ta rurka być wypełniona wodą bez powietrza? Jak to u Was wygląda?
No i drugie pytanie. Co stosujecie jako prefiltr? Chodzi mi o to, aby ładnie wyglądało i nie zajmowało dużo miejsca (akwa 14L). Na razie założyłem białą siatkę, ale widzę, że szczątki roślinek dosyć szybko zapychają tak skonstruowany prefiltr. Na dodatek słabo to wygląda. Jedna z krewetek nosi jajeczka, więc pewnie niedługo będzie konieczny skuteczny prefiltr :)

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Kaskada AquaClear 20 (mini)

#2

Post autor: JPK »

Potrząśnij kaskadą :mrgreen: Powietrza w rurce być nie powinno.
CD. prefiltra to chyba najrozsądniej dać mały kawałek gęstej gąbki np. fragment gąbki do zmywania naczyń, oczywiście nie używanej, takiej bardzo gęstej, albo taki sam fragment takiej samej gąbki ze sklepu zoo, tyle tylko, że będzie kosztować 10x tyle ;)
450l + 112l :)

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Kaskada AquaClear 20 (mini)

#3

Post autor: krasnal »

Sam kasuję aby mi nikt nie decydował co mi wolno a co nie :twisted:
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 6:27 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kaskada AquaClear 20 (mini)

#4

Post autor: mlody_oska »

Ustawienie max przepływu nic nie daje. Zrobię tak jak pisze Kuba. Trzeba potrząsnąć i już. Tak jak z kubłem robię :)
krasnal pisze:Gąbka od fana mini (standartowa) --nawet przy maluśkich krewciach się sprawdza
Dzięki, już wiem czego szukać. Można ją dostać w przeciętnym sklepie akwarystycznym?
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Kaskada AquaClear 20 (mini)

#5

Post autor: ziabak »

jeśli ustawienie na max nie usuwa Ci powietrza z rurki to znaczy że masz ją źle włożoną - zrób troche śledztwa - spróbuj tą rurkę docisnąć od góry, sprawdź czy Ci ładnie siedzi w miejscu gdzie powinna. Kaskada powinna zassać przy maksymalnym przepływie całe powietrze - szczególnie nowa kaskada - bo ja mam dwie np. i w jednej już pracującej z rok gorzej idzie z wessaniem powietrza z rurki - trzeba je troche sposobami zmobilizować do usunięcia się ;) u mnie pewnie po prostu wirnik wymaga gruntownego czyszczenia - ale jak na razie mi się nie chce rozbierać...

prefiltr - zawsze gąbka jest najlepsza - niektórzy zakładają pończochę - ale tak jak z Twoją próbą z siateczką - ona będzie sięzatykała co chwilę - a gabkę wyczyścisz raz w tygodniu i będzie lux - a że trochę ją widać to nic. Przytnij sobie do minimalnej potrzebnej wielkości. No i gabka do naczyń na pewno tańsza tyle że żarowiste ma zwykle kolorki - a gąbki czarne akwarystyczne sa mniej widoczne.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kaskada AquaClear 20 (mini)

#6

Post autor: mlody_oska »

ziabak pisze:jeśli ustawienie na max nie usuwa Ci powietrza z rurki to znaczy że masz ją źle włożoną - zrób troche śledztwa - spróbuj tą rurkę docisnąć od góry, sprawdź czy Ci ładnie siedzi w miejscu gdzie powinna
Trzęsienie nic nie dało. Rzeczywiście rurka była niedociśnięta. Wczoraj usuwałem węgiel i wkładałem substrat. Przy okazji docisnąłem rurkę i nawet przy założonej gąbce jako prefiltr ładnie zassała całą wodę i teraz pracuje bez powietrza. Dzięki wszystkim za pomoc.
ODPOWIEDZ