Powód warczenia filtra

Sposoby na filtrację akwarium.
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#31

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ja oczywiście nie podejmuję się mierzenia rzeczywistego przepływu, ale widzę efekty.
W tej chwili Aqua Clear 20, załadowany po brzegi gąbką, ceramiką, biobalami, watą perlonową i z prefiltrem z gąbki na rurce, nastawiony na minimum, naprawdę nieźle daje. Poza tym, jak już wyżej pisałam, dokładnie taki sam model mam już od kilku lat w prawie dwa razy większym akwarium i też jest zupełnie wystarczający. Więc nie widzę w ogóle żadnego uzasadnienia do kupowania silniejszego. Ewentualnie zastanawiałabym się nad FZN-1 z tego powodu, że, przynajmniej teoretycznie, ma większy zakres regulacji przepływu, szczególnie w dół.
Ostatnio zmieniony czw maja 20, 2010 1:06 pm przez matka siedzi z tyłu, łącznie zmieniany 1 raz.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#32

Post autor: mlody_oska »

Lepsze wrogiem dobrego, więc jeśli masz doświadczenie z Aqua Clearem i ten filtr Ci odpowiada, to chyba nie ma co się dalej zastanawiać ;)
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#33

Post autor: matka siedzi z tyłu »

No wiesz, zastanawiać się jeszcze mogę, bo zakup nowego za minimum tydzień :D
Dlatego jeszcze rozważam ten FZN-1. Wyczytałam, że przepływ jest od 50 do 500 l/h i zainteresowała mnie ta dolna granica, bo w AC20 to jest 124l/h, i jak juz wspominałam, w akwarium przy tym własnie minimum mocno wieje :mrgreen:
Czy rzeczywiście ta regulacja w FZN-1 ma taką dużą rozpiętość? Ktos z uzytkowników może to potwierdzić?
Aha, i jeszcze jedna rzecz mnie interesuje, mianowicie, jak bardzo można ten filtr zdemontować, a konkretnie rurki?
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#34

Post autor: mlody_oska »

matka siedzi z tyłu pisze:Czy rzeczywiście ta regulacja w FZN-1 ma taką dużą rozpiętość? Ktos z uzytkowników może to potwierdzić?
Podpytaj Moniki (Ziabak). Z tego co pamiętam ma Aqua Clear'y i FZN (prawdopodobnie FZN-1) i chyba chwaliła FZN pod względem pojemności mediów filtracyjnych. Jakiś czas temu rozmawialiśmy i nie jestem pewien, czy czegoś nie pokręciłem :)

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#35

Post autor: JPK »

Tak, regulacja przepływu jest bardzo duża.
A cd. demontowania to tak : Możesz wyjąć rurki, możesz wyjąć obydwa koszyki, oczywiście możesz wyjąć również silniczek (da się go rozmontować). Rurki dodatkowo są jeszcze podzielone. Rurka do wirnika przechodzi przez sam środek, w specjalnym miejscu zrobionym przez wygięcie koszyków (niewielkie). Żeby się dostać do silnika to tak jak wyżej musisz wyjąć rurki, a potem koszyki.
Jest on w specjalnym wgłębieniu, pod koszykami.

Obrazek

Strzałki to kierunek przepływu wody (nie ma miejsc, którymi woda może omijać wkłady).
Miejsce rozłączania rurek zaznaczone kreską i podpisane, jak widać (chyba :x ) jest jedna część nierozłączalna do której możemy dołączyć kolejne części rurki zasysającej, w zależności od wysokości akwarium (dołączone są dwie).
Zaś sama "rynienka" po której spływa przefiltrowana woda jest dłuższa niż w AquaClearach i ma większy "schodek", więc nawet jeśli jest sporo zanurzona to i tak intensywnie porusza powierzchnią, a nie wyrywa rośliny z dna.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#36

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Dzięki :)
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#37

Post autor: ziabak »

Sprawdziłam możliwości regulacyjne FZN-1 i potwierdzam - to prawda, że można znacznie bardziej zmniejszyć w niej przepływ wody niż w AquaClear - mimo, iż ten drugi filtr jest wizualnie mniejszy i niby wydawałoby się, że powinien być lepszy do małego akwa, to niestety tak nie jest - ja bym kupiła FZN-1 do 25 l i ustawiła na minimum - ciurka wtedy naprawdę delikatnie a masa filtracyjna - jeszcze jak założysz prefiltr gąbkowy - jest nieporównywalnie większa.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#38

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Bardzo Ci dziękuję :)

I wszystkim innym osobom, które pomogły mi w tej sprawie.

To już kwestia mojego prezentu na dzień matki została rozstrzygnięta :mrgreen:
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#39

Post autor: fajerka »

dorzucę swoje 3 grosze :)

mam fzn-2 w 58l i mam skręcone na minimum inaczej mam efekt pralki. Nie polecałabym do mniejszego baniaka.

W 45l mam fzn-1 i niedawno zaczął buczeć i tak sobie mysle czy to nie za drobna gąbka na prefiltrze jest temu winna. Zmienię gąbkę. W 45l jest wystarczający fzn-1 :) więc w 25 też powinien smigać ;)
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#40

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Misquamacus pisze:Zaś sama "rynienka" po której spływa przefiltrowana woda jest dłuższa niż w AquaClearach
No i to, w kontekście krewetek włażących do filtra, powoduje, że ponownie zaczęłam się zastanawiać. Bo dłuższa rynienka oznacza, że żeby zapobiec w przyszłości podobnym ekscesom, musiałabym jeszcze bardziej obniżyć poziom wody.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#41

Post autor: fajerka »

A mi wczoraj fzn-1 szlag trafił. Wróciłam do domu, w krewetkarium mleko... lecę, filtr buczy, przepływu zero, część krewetek padła :(

Podmiana 70% wody, wrzuciłam rezerwowy filtr wewn, bakterii tyle co w żwirku. Boje się dziś wracac do domu :(

W łazience puszczałam filtr w wiadrze i po prostu nie ma przepływu. Nie wiem co to może być :( mam nadzieję, że odnajdę paragon. Ciekawe jak przebiegnie reklamacja w sklepie neowym :razz:
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#42

Post autor: matka siedzi z tyłu »

A długo go używałaś?
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#43

Post autor: lovelas1988 »

matka siedzi z tyłu pisze:A długo go używałaś?
Czasem zapewne trafi się felerny produkt jednego jak i drugiego producenta ale póki jest on na gwarancji to zawsze wymienią lub naprawią..
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#44

Post autor: fajerka »

matka siedzi z tyłu pisze:A długo go używałaś?
z kilka miesięcy, ok pół roku :twisted:

woda klarowna, pani raczkowa o która najbardziej sie bałam łazi, więcej strat krewet nie zauważyłam. Mam za to z przodu piekny filtr wewn ;)
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#45

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ach, jak cudownie mieć niewarczący filtr :viva:
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#46

Post autor: lovelas1988 »

Kaskadę naprawiłem, tak jak pisałem ciekło na uszczelce, a co do warkotu to wina leży po stronie wirnika. Wg mnie rozmagnesował się... W porównaniu do drugiego wirnika (dobrego, który posiadam przy drugiej kaskadzie) był bardzo lekki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#47

Post autor: ORZECHOPCJA »

lovelas1988 pisze:Kaskadę naprawiłem, tak jak pisałem ciekło na uszczelce, a co do warkotu to wina leży po stronie wirnika. Wg mnie rozmagnesował się... W porównaniu do drugiego wirnika (dobrego, który posiadam przy drugiej kaskadzie) był bardzo lekki.
:mrgreen: Wiesz co mistrzostwo świata, dostaniesz za to "NOBLA" Właśnie odkryłeś coś nowego WAGĘ POLA MAGNETYCZNEGO :mrgreen:


http://pl.wikipedia.org/wiki/Pole_magnetyczne
Ostatnio zmieniony ndz maja 30, 2010 9:24 pm przez ORZECHOPCJA, łącznie zmieniany 1 raz.
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Powód warczenia filtra

#48

Post autor: lovelas1988 »

ORZECHOPCJA pisze:
lovelas1988 pisze:Kaskadę naprawiłem, tak jak pisałem ciekło na uszczelce, a co do warkotu to wina leży po stronie wirnika. Wg mnie rozmagnesował się... W porównaniu do drugiego wirnika (dobrego, który posiadam przy drugiej kaskadzie) był bardzo lekki.
:mrgreen: Wiesz co mistrzostwo świata, dostaniesz za to "NOBLA" Właśnie odkryłeś coś nowego WAGĘ POLA MAGNETYCZNEGO :mrgreen:


http://pl.wikipedia.org/wiki/Pole_magnetyczne
He he , faktycznie... Zabawne... Lecz czemu na to wcześniej nie wpadłeś ??? :lol: :lol:
ODPOWIEDZ