Tłumik strumienia wody w akwarium wykonany z deszczownicy.

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
tomoa
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 22, 2010 9:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Tłumik strumienia wody w akwarium wykonany z deszczownicy.

#1

Post autor: tomoa »

Od trzech tygodni posiadam akwarium 34 litry. Miałem filtr wewnętrzny, ale okazał się bardzo nieskuteczny i głośny. Kupiłem filtr zewnętrzny MiniKani 120. Filtr jest cichy i skuteczny, za to ma dużą moc przepływu i robi pralkę, wirówkę z mojego akwarium. Wpadłem na pomysł jak wytracić energię kinetyczną strumienia wody bez zmniejszania szybkości przepływu. Wystarczy "wygiąć" deszczownicę w literę "U", tak, aby strumienie wody wypływające z deszczownicy uderzały w siebie. Dzięki temu energia kinetyczna zostanie w dużym stopniu wytracona :grin: i faktycznie to działa. Dla potwierdzenia załączam adres do filmu, który nagrałem jak to działa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Film dostępny na YOUTUBE

Ostatnio zmieniony czw sty 20, 2011 1:10 pm przez tomoa, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Tłumik strumienia wody w akwarium wykonany z deszczownicy.

#2

Post autor: ORZECHOPCJA »

Witaj, przedłuż i przełóż rurę zasysającą na drugi róg baniaka, bo niema cyrkulacji. Jest mały obieg :)
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Autor
tomoa
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 22, 2010 9:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Tłumik strumienia wody w akwarium wykonany z deszczownicy.

#3

Post autor: tomoa »

Tak wiem, że tak byłoby lepiej, muszę wyciąć dziurę w pokrywie, no i za bardzo przyciąłem rury do filtra :oops: są trochę za krótkie. Jak się z tym uporam to tak zrobię.
Ostatnio zmieniony czw gru 16, 2010 8:33 pm przez tomoa, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ