KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

Tutaj znajdziesz informacje związane z wydarzeniami akwarystycznymi np. naszymi spotkaniami, wspólnymi imprezami, giełdami, wystawami, sympozjami itp.

Rrrrogaty

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#91

Post autor: Rrrrogaty »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Conrad pisze:
ROGATEK pisze: Nasza stołeczna akwarystyka leży i kwiczy. W innych miastach odbywają się ciekawe imprezy, a co się dzieje w Wawie? Moim zdaniem praktycznie nic.
Nie zgadzam się z Tobą. Bardzo ciekawe są "Warszawskie Dni Akwarystyki" (maj) czy "Ogólnopolskie Sympozjum Akwarystyczne" (marzec). Można tam posłuchać wiele ciekawych wykładów naukowych, bardzo podobało mi się wystąpienie np.: dr Macieja Kamaszewskiego z Pracownii Ichtiobiologii i Rybactwa z SSGW. Wartość takich konferencji jest wysoka, ale już frekwencja niska, co jest bardzo smutne. Możliwe, że nie zawsze pora jest odpowiednia i My warszawscy akwaryści wolimy wybierać inne rozrywki.

Ale mi jest mało Conrad. Jesteśmy stolicą i ogromną aglomeracją - jest ogromny potencjał. A gdzie konkursy na zakładanie akwariów? A gdzie konkursy na ryby i krewetki? Gdzie warsztaty? Gdzie jakieś zajęcia dla młodych? Fajnie, że są te dwie imprezy gdzie można pójść i posłuchać mądrych ludzi, ale trzeba też to wszystko jakoś sprzedać większym masom, które na co dzień: "chcą mieć po prostu ładne akwarium".
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#92

Post autor: asheka »

Staram się doszukać pozytywów wczorajszego wieczoru spędzonego w gościnie u Tetry.
Pokazano w jaki sposób można zaaranżować akwarium, żeby wyglądało estetycznie. Jak uzyskać wrażenie głębi. Jak połączyć korzenie i kamienie.
I tyle. Poza tym rozbawienie, irytacja, znudzenie.
Zaczynając od spraw organizacyjnych- mimo zapisów, nie wszyscy znaleźli się na liście. Gdyby nie fakt, że frekwencja była słaba, kilka osób na pewno pocałowałoby klamkę.
Impreza w dużej sali kinowej. Siedzący w ostatnich rzędach rzeczywiście powinni byli zadbać o lornetki bo organizatorzy nie potrafili zapewnić ani właściwego oświetlenia, ani kamery.
Pan prowadzący. Powiedzieć, że zabrakło ognia w jego opowieści, to jakby porównać stygnącą smołę do wartkiego potoku. Nie przekonuje mnie argument o stresie. Nie wystarczy mieć doświadczenia i wiedzy. Trzeba umieć ją przekazać. W tym konkretnym przypadku- potrafić opowiadać. Panu tej umiejętności zdecydowanie brakowało.
Wspomniane przez Deina potrzeby zwierząt- to zagadnienie właściwie nie zostało poruszone. Zwierzęta potraktowano jak kolejny element dekoracyjny. Zwrócono nawet uwagę, że w jednym z prezentowanych akwariów dodano „większą, niebieską rybę”, ponieważ podkreśla kolory neonów i przyciąga wzrok w drugiej kolejności, tuż po głównym kamieniu. Wszystko, oczywiście, w najważniejszych punktach wyznaczonych dzięki zasadzie złotego podziału.
Akwarium pokazowe- tu właściwie powinna być kropka i koniec. To, co zaprezentowano, to produkt finalny. Tak mogłoby wyglądać akwarium po kilku miesiącach, a nie świeżo zakładane. Upchnięto taką masę roślin, która w zasadzie uniemożliwiła ich wzrost.
Nieznajomość własnych produktów, nerwowe szukanie odpowiedzi na temat mocy świetlówki prezentowanego akwarium, to kwaśna wisienka do kiepskiego tortu.
I mogę sobie być Smerfem Marudą. Moich odczuć to nie zmieni. Pozostaje tylko życzyć lepszego przygotowania do występów w pozostałych miastach.

Rrrrogaty

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#93

Post autor: Rrrrogaty »

asheka pisze:spomniane przez Deina potrzeby zwierząt- to zagadnienie właściwie nie zostało poruszone. Zwierzęta potraktowano jak kolejny element dekoracyjny. Zwrócono nawet uwagę, że w jednym z prezentowanych akwariów dodano „większą, niebieską rybę”, ponieważ podkreśla kolory neonów i przyciąga wzrok w drugiej kolejności, tuż po głównym kamieniu.
No cóż.. Nie chcę Cię martwić, ale w nurcie akwarystyki naturalnej, która jest nurtem stricte estetycznym rybki pełnią tylko taką funkcję. Wystarczy popatrzeć na prace konkursowe - piękny hardscape, piękne rośliny, pomysł, a rybki to tylko jakiś tam drobny elemencik wpuszczony niejednokrotnie na chwilę przed zrobieniem zdjęcia, by uchwycić 'przelot ławicy'.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#94

Post autor: asheka »

Urocze. Jak kamienne ogrody w Japonii.
Tylko zastanawiam się jaki sens ma robienie trzygodzinnych warsztatów na temat urządzania akwariów konkursowych.
Awatar użytkownika

Conrad
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 13, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#95

Post autor: Conrad »

ROGATEK pisze:Ale mi jest mało Conrad. Jesteśmy stolicą i ogromną aglomeracją - jest ogromny potencjał. A gdzie konkursy na zakładanie akwariów? A gdzie konkursy na ryby i krewetki? Gdzie warsztaty? Gdzie jakieś zajęcia dla młodych? Fajnie, że są te dwie imprezy gdzie można pójść i posłuchać mądrych ludzi, ale trzeba też to wszystko jakoś sprzedać większym masom, które na co dzień: "chcą mieć po prostu ładne akwarium".
Tylko właśnie te imprezy przytoczone przeze mnie robią to bardzo dobrze i warto takie inicjatywy wspierać. Rogatek możesz podać mi przykłady imprez, jakie masz na myśli, a które nie odbywają się w Warszawie? Mam wrażenie, że piszesz dla samego pisania, takie bicie piany, jak to u nas źle.

kwalera
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: sob lip 11, 2015 4:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ochota
Na imię mam: kasia

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#96

Post autor: kwalera »

Witam,

może najpierw powinnam się przedstawić, ale zrobię to później. Teraz przekażę swoje odczucia dotyczące wczorajszej imprezy. Prawie wszyscy piszecie o swoim niezadowoleniu. Ja natomiast nie wiem dlaczego? Tetra parenaście lat temu była potentatem w produkcji pokarmu a nie oświetlenia. Pytania dotyczące źródła światła są nie na miejscu wiedząc, że we wszystkich gotowych akwariach świetlówki mają za małe źródło światła do jakiejkolwiek mocniejszej obsady roślinnej. Prowadzący być może ma dużą wiedzę, natomiast z przekazem już gorzej. Generalnie nie dowiedziałam się nic czego bym nie wiedziała, natomiast nie mogę powiedzieć, że to był czas stracony.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#97

Post autor: asheka »

kwalera pisze: Pytania dotyczące źródła światła są nie na miejscu wiedząc, że we wszystkich gotowych akwariach świetlówki mają za małe źródło światła do jakiejkolwiek mocniejszej obsady roślinnej.
Nie zrozumiałam tego zdania.

Rrrrogaty

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#98

Post autor: Rrrrogaty »

Conrad pisze:
ROGATEK pisze:Ale mi jest mało Conrad. Jesteśmy stolicą i ogromną aglomeracją - jest ogromny potencjał. A gdzie konkursy na zakładanie akwariów? A gdzie konkursy na ryby i krewetki? Gdzie warsztaty? Gdzie jakieś zajęcia dla młodych? Fajnie, że są te dwie imprezy gdzie można pójść i posłuchać mądrych ludzi, ale trzeba też to wszystko jakoś sprzedać większym masom, które na co dzień: "chcą mieć po prostu ładne akwarium".
Tylko właśnie te imprezy przytoczone przeze mnie robią to bardzo dobrze i warto takie inicjatywy wspierać. Rogatek możesz podać mi przykłady imprez, jakie masz na myśli, a które nie odbywają się w Warszawie? Mam wrażenie, że piszesz dla samego pisania, takie bicie piany, jak to u nas źle.
Proszę bardzo: http://www.akwa-mania.mud.pl/aktualnosci.html" onclick="window.open(this.href);return false; Zobacz ile jest imprez w Warszawie, a ile w innych miejscowościach niejednokrotnie 10x od Wawy mniejszych.

Potrafisz wymienić jakiś konkurs na ryby odbywający się Wawie (coś jak niedawny konkurs par gupików). A może jakąś wystawę akwarystyczną? (Coś jak wystawa dyskowców chyba z Trójmiasta). A może jakieś zawody jakie organizuje Eheim za zachodnią granicę, gdzie kilkadziesiąt zespołów projektuje zbiorniki?

Ostatnią imprezę wystawową kojarzę sprzed roku... była chyba połączona z wystawą kur ozdobnych i zbiorników było 3x mniej niż ja mam w moim piwnicznym sklepie ;).
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#99

Post autor: Miro »

Duże firmy mają kasę którą muszą wydać na reklamę do końca roku.Czy przyjdzie 10 czy 100 osób to dla nich żaden problem. Z tego powodu sprzedaż produktów takiej firmy nie spadnie. Impreza się odbyła,pieniądze wydane więc w papierach wszystko OK ! Stołek szefa marketingu zachowany ! :D

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#100

Post autor: Witek »

Kurcze jak ktoś z Tetry (czy innych firm) to przeczyta to już na pewno nie będzie takich warsztatów w Warszawie... albo będzie selekcja na wejściu i napis "z FAWA'y nie wpuszczamy".

Rrrrogaty

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#101

Post autor: Rrrrogaty »

Witek pisze:Kurcze jak ktoś z Tetry (czy innych firm) to przeczyta to już na pewno nie będzie takich warsztatów w Warszawie... albo będzie selekcja na wejściu i napis "z FAWA'y nie wpuszczamy".
Jeśli maja trochę oleju w głowie to powinni to czytać. I w sumie to nawet nam podziękować, bo odwalamy robotę, która normalnie sporo kosztuje ;).

Dein

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#102

Post autor: Dein »

Nie przyznacie się, że jesteście z forum. Albo przebierzecie się za pracowników Tetry.

kwalera
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: sob lip 11, 2015 4:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ochota
Na imię mam: kasia

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#103

Post autor: kwalera »

asheka pisze:
kwalera pisze: Pytania dotyczące źródła światła są nie na miejscu wiedząc, że we wszystkich gotowych akwariach świetlówki mają za małe źródło światła do jakiejkolwiek mocniejszej obsady roślinnej.
Nie zrozumiałam tego zdania.
chodziło mi o to że jest to firma której głównym towarem jest sprzedaż pokarmów a światło to jest znikomy dodatek więc i wiedza taka sama
Awatar użytkownika

Conrad
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 13, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#104

Post autor: Conrad »

Mój komentarz do wczorajszych warsztatów:

Akwarystyka naturalna to specyficzny twór, co widać po komentarzach. Jednym się podoba, drugim nie. Efektowność prezentowanych konkursowych baniaków jest duża i na mnie np. robi wrażenie. Każdy ma prawo do swojej wersji akwarystyki.

Warsztaty były na temat akwarystyki naturalnej i tutaj ciężko się przyczepić. Temat zastał zrealizowany. Prowadzący przedstawił na swój sposób ten nowy odłam, pokazując piękno oraz filozofię tworzenia takich kompozycji. Ok, nie było to porywające, był zgrzyt, ale ja i tak podziwiam takie odważne osoby, które występują przed grupą dziesiątków osób. Nie wiem czy zauważyliście, ale biedny Pan Paweł lekko się "dusił" atmosferą Tetry, gdyż formuła spotkania nie pozwalała mu bardziej otwarcie rozmawiać. Akwarystyka naturalna vs Tetra ... dla mnie się to gryzie.

Strona techniczna i sposób realizacji zakładania w takich warunkach mnie zaskoczył. Z jednej strony sala multikina, która ma na wyposażeniu wielki ekran, cyfrowy projektor, poprostu full wypas, a do transmisji z zakładania użyto biurkowej kamerki o niskiej rozdzielczości. Na pewno pomogłoby białe tło na podium przy akwarium, gdyż na ciemnym tle szczegół się gubił. To powinni poprawić na następnych spotkaniach, bo szkoda kolejnych akwarystów. W dzisiejszych czasach załatwienie do transmisji kamerki z rozdziałką 1080@60 to żaden problem.

Może ciekawszym pomysłem, byłoby oglądanie w dużej rozdzielczości gotowego filmu z zakładania akwarium z komentarzem prowadzącego, który mógłby skupić się wtedy na szerszych aspektach zakładania takich akwariów. Gdyż oglądanie 60-tki z kilkunastu metrów nie jest zbyt atrakcyjne i staje się to po pewnym czasie nużące. Ilość użytych roślin imponująca, niewielu akwarystów ma możliwości tak wystartować swoje akwarium, gdyż koszta za samą zieleninę byłyby bardzo wysokie. Realia w Polsce są inne, co widać po wątkach z zakładanych akwariów na forach.

Co do omawiania produktów TETRY to wolę się nie wypowiadać, to była własnie cena tego spotkania. Za to wątku o oświetleniu nie przemilczę, gdyż mi się nóż w kieszeni otworzył, ale to temat, na którym większość akwarystów się wykłada.

Upominek w moim przypadku dość ciekawy i chyba będzie przydatny, pomimo małej gramatury, to moje rybki będą to wyjadały latami, ale tak to już jest z mikrusami.

Podsumowując zabrakło mi magii i efektu łoł.

Dziękuję też za piwko wieczorową porą oraz za koszulkę od Lecha.

-- Cz paź 08, 2015 3:29 pm --
Witek pisze:Kurcze jak ktoś z Tetry (czy innych firm) to przeczyta to już na pewno nie będzie takich warsztatów w Warszawie... albo będzie selekcja na wejściu i napis "z FAWA'y nie wpuszczamy".
Bzdura! Raczej uratują kolejne spotkania i poprawią to o czym mówimy. Spotkanie wczorajsze było na dostatecznym poziomie, przez parę zgrzytów Poprawią się i kolejni akwaryści powinni być bardziej zadowoleni.

Rrrrogaty

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#105

Post autor: Rrrrogaty »

O właśnie. Moim zdaniem Conrad bardzo trafnie ujął jedną rzecz. Tetra porwała się na temat akwarystyki naturalnej w sytuacji gdy tak na prawdę nie ma wiele do zaoferowania akwarystom ze swoich produktów w tej kwestii. Akwaria z nieadekwatnym oświetleniem, jeden nawóz uniwersalny, podłoże i w sumie tyle. Każda większa firma ma coś takiego w ofercie, i każdy kto siedzi w temacie wie, że to za mało.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#106

Post autor: Lech-u »

Conrad pisze:Dziękuję też za piwko wieczorową porą oraz za koszulkę od Lecha.
You are welcome.


A wracając do warsztatów.
Nie żałuję, że tam poszedłem. Teraz już wiem, że Naturalne akwarium to nie moja bajka.

Tetra - faktycznie powinni przeczytać nasze komentarze i podziękować, za szczere opinie.

Dodam też, że spodobały mi się upominki, które rozdawali organizatorzy. Dziękuję.

Od lat stosuję produkty Tetry i uważam, że to jedna z lepszych firm na naszym rynku. Używam głównie pokarmów dla ryb, ale też parę innych sprzętów by się znalazło.
Awatar użytkownika

Conrad
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 13, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#107

Post autor: Conrad »

Lech-u pisze:Od lat stosuję produkty Tetry i uważam, że to jedna z lepszych firm na naszym rynku. Używam głównie pokarmów dla ryb, ale też parę innych sprzętów by się znalazło.
Bactozym jest takim dla mnie produktem TETRY, który miło wspominam :)
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#108

Post autor: Tomasz3k »

To moje pierwsze warsztaty akwarystyczne na jakich byłem i uważam ,że dla mnie nie był to czas stracony .

To co już było wspomniane to brak organizacji , Pan Paweł według mnie miał wiedzę na temat akwarystyki, jednak nie do końca umiał ją przekazać lub był ograniczony przez sponsora . Gdyby była osoba stricte do prowadzenia całej imprezy a Pan Paweł by zajął się aranżacja i odpowiadaniem na pytania dot. swoich projektów oraz aranżacji to wyglądało by to zupełnie inaczej.
To co trzeba brać pod uwagę , to fakt iż warsztaty były sponsorowane przez tetrę i było do przewidzenia że clou programu bedą produkty tetry , cała reszta to otoczka .
Fajnie że były konkursy z nagrodami i upominki dla każdego.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#109

Post autor: cinek1916 »

Niestety przez obowiązki w ostatniej chwili musiałem zrezygnować z udziału. Swoją opinię opieram na komentarzach obecnych.

Był to wykład o konkretnym temacie: akwarystyka naturalna. Nie rozumiem więc czego niektórzy się spodziewali? Rozważań o akwariach ogólnych, biotopowych, problemach filtracji, obecności korzeni w Malawi? Głównie to pytanie do Deina.
Wydarzenie tematyczne więc i rozmowy na konkretny temat. Czasu mało to przedstawione podstawy.
Poszli tam ludzie, którzy w jakiś sposób zainteresowali się akwarystyką naturalną. Ten kogo to nie obchodzi został w domu.
Autorytety... Paweł Iglewski zna się na tej gałęzi akwarystyki, ma jakieś swoje dokonania i osiągnięcia więc dzieli się swoją wiedzą w tym temacie, chyba naturalne, że nie zrobi wykładu na temat o którym nie ma pojęcia. W jaki sposób przekazuje swoją wiedzę to już inna kwestia.

Spotkanie organizowała Tetra to i musieli się zareklamować, w końcu w jakimś celu ten event zrobili.

Szkoda, że nie mogłem być.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Dein

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#110

Post autor: Dein »

cinek1916 pisze:Był to wykład o konkretnym temacie: akwarystyka naturalna. Nie rozumiem więc czego niektórzy się spodziewali? Rozważań o akwariach ogólnych, biotopowych, problemach filtracji, obecności korzeni w Malawi? Głównie to pytanie do Deina.
Spodziewałem się wykładu po łebkach na temat ustawiania kamieni, połączonej z prezentacją produktów Tetry. Nie mam pretensji do organizatora. Nie jestem rozczarowany, ani zadziwiony przebiegiem zdarzeń.

Tłumaczę osobom zasmuconym niską frekwencją, czemu nie poprawiłem osobiście tej frekwencji i nie mam poczucia straty, chociaż być może powinienem się poświęcić dla dobra Akwarystycznej Warszawy. I taki jestem empatyczny, że staram się dociec, czemu komuś smutno, chociaż IMO nie powinno.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#111

Post autor: cinek1916 »

No chyba, że tak bo odczytałem to jako właśnie pretensje. :)
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#112

Post autor: Tomasz3k »

Z tą frekwencją chodziło nie o to że ludzie się nie zapisali, a o to że zapisani nie przybyli , widać to było również przy rozdawaniu nagród za konkurs z FB , odebrała tylko jedna z tych osób bo reszty nie było.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#113

Post autor: pkucaba »

Bardzo dobrze, że tetra wyszła z inicjatywą takich warsztatów. Idea jest dobra i zdecydowanie potrzebna. BRAWO!
"KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży"
Myślę, że czytając temat większość powinna spodziewać się o czym będzie mowa.
Trzy godziny to ledwie czas na liźnięcie tematu. Spokojnie można było wpleść akcję promocyjną w ten czas i to chyba się udało.
Wiele osób nie ma zupełnie pojęcia o prowadzeniu akwarium. Takie spotkanie to dobry wstęp do tematu.
Z pewnością z warsztaty były dobre dla osób nie znających słów: akwarystyka naturalna. Ktokolwiek zna twórczość Takashi Amano i odrobinę tej filozofii mógł być zawiedziony.

Warunki prezentacji były trudne i warszawskie warsztaty były zapewne polem doświadczalnych dla Pawła oraz ekipy Tetry.
Paweł Iglewski to osoba znana w środowisku aquascaperów, więc można było się spodziewać przyzwoitego przedstawienia tematu.
Niestety kilka elementów pozostawiło niesmak. Większość minusów została już wymieniona, ale pozwolę sobie powtórzyć.
- fatalna rozdzielczość prezentacji - Ten element najbardziej dał się we znaki. Siedząc w połowie sali nie byliśmy w stanie odróżnić microsorium narrow od windelov.
- Dźwięk - Czasami nie można było zrozumieć prowadzącego.
- Promocja warsztatów
Frekwencja nie była niska. Chociaż widziałem, że przedstawiciele Tetry byli nieco zawiedzeni.
Z całą pewnością można było założyć, że nie przyjdzie spora część osób zarejestrowanych.
Sam proces promowania warsztatów był słaby. Nie było żadnej akcji informacyjnej w największym lokalnym portalu akwarystycznym (edyta: chodzi mi tutaj o nasze forum). Można powiedzieć, że Fawa dowiedziała się przypadkiem.
Wiele osób miało problem z rejestracją. Kontakt z organizatorem był utrudniony. Znam osobiście kilka osób które z chęcią by się pojawiły jednak zniechęciły się brakiem potwierdzenia.
I tym co wyżej napisałem widzę problem frekwencji.
Ilość akwarii* zgłoszonych do konkursu mizerna. To rzecz jasna wynika ze słabego promowania samego konkursu.
Powtarzam należy angażować lokalne społeczności.

Sama prezentacja nieco chaotyczna. Odniosłem identyczne wrażenie jak poprzednicy jeśli chodzi o sam styl przekazu.
Był stres i były błędy merytoryczne. Stres jestem w stanie zrozumieć. Sam jestem nieśmiały przy dużej liczbie osób.
Jeśli zaś chodzi o przygotowanie merytoryczne.
Proszę nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Jeśli nie znacie zagadnienia nie wdawajcie się w dyskusję z osobami, które również nie mają pojęcia. Piję do oświetlenia, barw, widma itp.
Przyznam się, że z ciekawością obserwowałem akwarystów z doświadczeniem i wiedzą. Niektórzy nawet na poziomie naukowym. Widziałem jak gryźli wargi i włosy stawały dęba.


Wierzę, że każde następne warsztaty będą lepsze. Pierwsze koty za płoty...
Poprosiliście o krytykę i liczę, że nie macie nam za złe wypunktowanie tego co nas nie zachwyciło.

Zapraszam organizatorów na nasze spotkanie akwarystyczne. Porozmawiamy jak my widzielibyśmy takie warsztaty.

* - prawidłowa odmiana to "akwariów"
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…

Rrrrogaty

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#114

Post autor: Rrrrogaty »

No, w końcu się doczekałem kucykowego posta :D
pkucaba pisze:Nie było żadnej akcji informacyjnej w największym lokalnym portalu akwarystycznym.
Jaki jest największy lokalny portal akwarystyczny? Poważnie pytam.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#115

Post autor: pkucaba »

ROGATEK pisze: Jaki jest największy lokalny portal akwarystyczny? Poważnie pytam.
Chodziło mi o największe lokalne forum akwarystyczne.

-- 8 paź 2015, o 23:07 --

Wszystko już napisaliście. Nie miałem co dopisać. :/
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#116

Post autor: sylwekw »

W tym momencie jestem na 5. stronie tego wątku (dalsze przeczytam za chwilę) ale postanowiłem już teraz wyrazić swoją opinię.
Po pierwsze trochę niepotrzebnie znowu pojawiają się przepychanki nie do końca związane z samymi warsztatami a z "potencjalnym rozwojem akwarystycznego ekosystemu okolic Warszawy"

Zaś co do samych "warsztatów" to nie będę się wdawał w bardzo szczegółową ocenę. Nie powiem że uznaję ten czas za zmarnowany ale zdecydowanie nic wartościowego z nich nie wyniosłem. TEORIA przedstawiona jest do wyczytania w 30 minut w Internecie. Jakość techniczna (mikrofony, kamera itd) jak na obecne czasy i okoliczność delikatnie mówiąc kulała.

Już ktoś o tym pisał ale muszę dodać od siebie: informacja od Pani Gosi o jej szefie i koledze z pokoju była FASCYNUJĄCA :-) :-)

Na duży plus zaliczam gest Tetry w postaci podarowania zestawów osobom biorącym udział w konkursie.

Jedyne co skorzystam, to poczytam sobie trochę ogólnej teorii o witaminach "wchłanianych" przez ryby z wody a nie z pokarmu - to tak na skutek wzmianki o takich właśnie witaminach z oferty Tetry.

Teraz wracam do czytania wątku (6 strona). :-)

Rrrrogaty

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#117

Post autor: Rrrrogaty »

Nie będę już drążył tematu. Za to wstawię takie fotki, skoro już się napatoczyły mi przed oczy.

Obrazek
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#118

Post autor: sylwekw »

Ja myślę, że możemy sobie pogadać i pokazywać PIĘKNE fotki akwariów w stylu "NATURE" tylko chyba powinniśmy zrobić oddzielny wątek do tego.
Ja bym był chętny na takie tematy ... choć sam nie jestem wielkim ich zwolennikiem ale ... no właśnie inny wątek ... tu miało być o "warsztatach"
Awatar użytkownika

Pawel Iglewski
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 09, 2015 2:46 pm
Telefon: 506156999
Lokalizacja: Spała
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#119

Post autor: Pawel Iglewski »

Witam, wszystkich.

Miło bylo zobaczyc nie ktorych z Was na miejscu, szkoda, ze nie wszystkim udalo sie dotrzec. Dziekuje.
Mnie nie bylo lekko bo jeszcze sobote, musialem udac sie do lekarza, goraczka i dwa antybiotyki do srody ;)
moglem wspomniec pewnie moglbym wtedy liczyc na odrobine poblazliwosci ...
Ale oczywiscie satwienie sie dla Was bylo priorytetem, niestety sama prelekcja stracila na wigorze przez to, z cala pewnoscia.
Cofnalem sie kilka wypowiedzi Waszych wstecz, przesledzilem watek i dziekuje za dobre i te krytyczne opinie.
Dobre daja energie, paliwo, a krytyczne mobilizuja do lepszej pracy, tak juz mam.
Oczywiscie bezplatna prelekcja zaplanowana dla kilkuset osob, nie moze byc taka jak dla grona kilku, ktos zachwalal taka konwencje. Gdy prowadzilem swoj sklep akwarystyczny, u nas takie kameralne spotkania byly regula, conajmniej raz w miesiacu, oczywiscie tez bezplatne :) Swoja droga zastanawiam sie, dlaczego mialbym brac za to wtedy pieniadze, kilkaset zlotych, gdyby przyszlo kilka osob, a przychodzilo duzo wiecej ;) Szkoda ze w waszym regionie, rzeczywiscie sklepy nie robia takich "free open day after hours", bo to doskonala konwencja dla ludzi ktorzy pojecie w tematach maja juz dosc dobre i mogli by sie nie raz spotkac z druga strona ta artystyczna, tez komercyjna.
Z drugiej strony dobre kilka razy prosilem o pytania, lecz jakos trudno bylo je zadac :)

Swoja droga, ciekaw jestem, jak mozecie powiedziec, jakich waszych oczekiwan z mojej strony nie udalo sie zaspokoic, z checia podyskutuje o tym z ludzmi ktorzy na codzien zajmuja sie swoimi podwodnymi ogrodami.
Zapraszam do dalszej dyskusji.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#120

Post autor: Lech-u »

Paweł, dobrze, że do nas dołączyłeś.
W imieniu FAWA dziękuję Ci za prelekcję.
Opinie jak widzisz, są różne.
Myślę, że przeczytasz je wszystkie i przy następnej okazji będzie łatwiej.

Piszemy nasze opinie, właśnie po to, żeby organizator oraz prelegenci dostali jak najszerszą informację zwrotną. Żadna ankieta nie odda tak dobrze naszych opinii jak właśnie dyskusja na FAWA.


Ja wiem jedno: naturalne akwaria nie są dla mnie. Wcześniej myślałem, że może spróbuję, ale teraz już wiem, że nie jest to moja bajka. A więc to jest niewątpliwa korzyść (dla mnie ) z tych warsztatów i prezentacji.
Awatar użytkownika

Pawel Iglewski
Gość
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 09, 2015 2:46 pm
Telefon: 506156999
Lokalizacja: Spała
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: KREakcja – kreowanie podwodnych pejzaży Warsztaty akwarystyczne

#121

Post autor: Pawel Iglewski »

Lech-u pisze: Ja wiem jedno: naturalne akwaria nie są dla mnie. Wcześniej myślałem, że może spróbuję, ale teraz już wiem, że nie jest to moja bajka. A więc to jest niewątpliwa korzyść (dla mnie ) z tych warsztatów i prezentacji.
A podobno wszystkiego w zyciu trzeba sprobowac ;)
ODPOWIEDZ