Ogrody zoologiczne

Tutaj znajdziesz informacje związane z wydarzeniami akwarystycznymi np. naszymi spotkaniami, wspólnymi imprezami, giełdami, wystawami, sympozjami itp.
ODPOWIEDZ

Autor
kocan1
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: pn sty 12, 2009 1:07 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Ogrody zoologiczne

#1

Post autor: kocan1 »

Obrazek
Obrazek

Fotorelacje z Ogrodów Zoologicznych - zobacz i porównaj akwaria w Chorzowie i Wrocławiu:
http://www.akwa-mania.mud.pl

Dein

Re: Ogrody zoologiczne

#2

Post autor: Dein »

Podczepiam się, bo i po co nowy topik.
Akwa we Wrocławskim ZOO w telegraficznym skrócie. Niektóre zbiorniki prześliczne, niektóre zapuszczone, zaniedbane i byle jakie. Pomijam fakt, że szyby brudne, bo trudno, żeby co 10 minut ktoś leciał ze szmatą.
Uwaga o różnej jakości tyczy się to zresztą całego ZOO Wrocławskiego. Obok świetnych, dobrych dla ludzi i zwierząt rozwiązań, nadal dla kontrastu mnóstwo betonu i zardzewiałych, ciasnych klatek, w których ciężko dojrzeć zmęczone zwierzątka.
We Wrocławskim zole polecam luknąć zwłaszcza halę dla małpek, w której niektóre małpki i cudny leniwiec puszczone są luzem. Polecam terrarium, które jest kilka razy większe niż w Warszawie, a teraz jest też na piętrze pomieszczenie dla motyli (żałuję bardzo, nie zdążyłem obejrzeć). Polecam akwarium - mimo pewnych skuch, ciekawsze i bardziej różnorodne niż Warszawskie w mojej ocenie. Przepiękne morskie. I co mi się bardzo podobało - niewielka ekspozycja z rybami krajowymi. Bardzo fajny pomysł - baseny, które można obejrzeć klasycznie od góry i kucnąwszy - przez okienka podpatrzeć ryby w toni. Niestety trochę brudna woda i brudne szybki, ale jak ktoś ma dzieciątka - fajna okazja do poszerzenia wiedzy latorośli na temat przyrody rodzimej.

To tyle gadania. Fotki zas bardzo wybiórczo. Zbiorniki, które jakością przypominają bardzo przeciętne akwarium domowe, odpuszczam.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ