Anty kakadu

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika

Autor
etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Anty kakadu

#1

Post autor: etna »

Widzieliście już ?
Obrazek
Adriana
Awatar użytkownika

Kamila
Uzależniony
Posty: 521
Rejestracja: pt sty 13, 2012 11:39 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

Anty kakadu

#2

Post autor: Kamila »

Aaaaaa jaki koszmar!!
crookass
Awatar użytkownika

Autor
etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Anty kakadu

#3

Post autor: etna »

Więcej zdjęć jest tu " onclick="window.open(this.href);return false;

dla tych co nie mają fb akwa znajduje się w kakadu w wola park :razz:
Adriana

Czeresniak
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: pt lip 08, 2011 3:34 pm
Lokalizacja: Wola
Płeć:

Anty kakadu

#4

Post autor: Czeresniak »

Widziałem, nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać.
Awatar użytkownika

Przemo_K
Uzależniony
Posty: 500
Rejestracja: pn lut 11, 2013 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Anty kakadu

#5

Post autor: Przemo_K »

Biedne rybcie :(
182l, 27l

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Anty kakadu

#6

Post autor: don_Vall »

Wygląda jak wanna podczas kąpieli moich córek....
Rybkom pewnie i tak wszystko jedno.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

patryk94
Zapaleniec
Posty: 410
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:14 pm
Lokalizacja: Warszawa.Grochów
Na imię mam: Patryk
Płeć:

Anty kakadu

#7

Post autor: patryk94 »

Chyba ktoś pomylił akwarium ze śmietnikiem..
Mój fp https://www.facebook.com/LanosByPatryk

PFD Polskie Forum Daewoo
lanos.com.pl
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Anty kakadu

#8

Post autor: sum »

Jakie ładne,gdzie można kupić takie gadżety do akwarium?
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Anty kakadu

#9

Post autor: etna »

don_Vall, może rybkom wszystko jedno choć nie sadzę
wkładanie do akwa wystawowego pluszaków i innych zbędnych między innymi wyposażenia klatki dla chomika rzeczy to przegięcie
przecież to dzieci widza i się uczą ...
a pan który to "zaprojektował" jest bardzo dumny z tej " pracy "
Adriana
Awatar użytkownika

patryk94
Zapaleniec
Posty: 410
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:14 pm
Lokalizacja: Warszawa.Grochów
Na imię mam: Patryk
Płeć:

Anty kakadu

#10

Post autor: patryk94 »

Tak wogóle o co chodzi z tą ich wystawą ?
Na Dw.Wileńskim w jednym akwarium jest butelka z listem.
Mój fp https://www.facebook.com/LanosByPatryk

PFD Polskie Forum Daewoo
lanos.com.pl
Awatar użytkownika

Gertruda
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 11, 2012 7:14 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Anty kakadu

#11

Post autor: Gertruda »

A ja tam rozumiem rzekome zamierzenie artystyczne :P choć przyznaję, że nieudane i przede wszystkim kompozycja pada na prawy bok... i to jeszcze przy przegadaniu lewej części :?

a od strony rybek niestety zanim coś się włoży do akwarium to proponuję sprawdzić dokładnie skład z czego to zostało wykonane i jak wpływa na parametry wody... i w przypadku wielu rzeczy jak szybko zacznie się rozkładać i jakie związki z siebie uwalniać...
Awatar użytkownika

Archonus
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 27, 2012 1:52 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Anty kakadu

#12

Post autor: Archonus »

Tych ludzi to sie do psychiatryka powinno wyslac na leczenie elektrowstrzasami :|
Awatar użytkownika

Gertruda
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 11, 2012 7:14 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Anty kakadu

#13

Post autor: Gertruda »

Archonus pisze:Tych ludzi to sie do psychiatryka powinno wyslac na leczenie elektrowstrzasami :|

Proponuję się zastanowić zanim się coś napisze, bo sam siebie obrażasz używając pojęć medycznych, których nie rozumiesz... a elektrowstrząsy to nie ot hop siup jak łykanie witaminki/ nie rozumiesz zastosowania, a tym bardziej wielkiego ryzyka powikłań...
Awatar użytkownika

Autor
etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Anty kakadu

#14

Post autor: etna »

Gertruda, myślisz ze komuś kto stworzył to "cudo " grożą jeszcze jakieś powikłania ?
Adriana
Awatar użytkownika

Archonus
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: wt mar 27, 2012 1:52 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Anty kakadu

#15

Post autor: Archonus »

Gertruda pisze:
Archonus pisze:Tych ludzi to sie do psychiatryka powinno wyslac na leczenie elektrowstrzasami :|

Proponuję się zastanowić zanim się coś napisze, bo sam siebie obrażasz używając pojęć medycznych, których nie rozumiesz... a elektrowstrząsy to nie ot hop siup jak łykanie witaminki/ nie rozumiesz zastosowania, a tym bardziej wielkiego ryzyka powikłań...
Doskonale sie zastanowilem wiec nietrafilas :) Niestety ale nie obrazam siebie i znow nie trafilas :) Po trzecie nie masz zielonego pojecia co rozumiem a co nie - doskonale znam te pojecie medyczne i tu pudlo po raz trzeci .
Dziwnie mi sie wydaje, ze rozumiem wiecej niz Ty :)
Awatar użytkownika

Gertruda
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 11, 2012 7:14 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Anty kakadu

#16

Post autor: Gertruda »

etna pisze:Gertruda, myślisz ze komuś kto stworzył to "cudo " grożą jeszcze jakieś powikłania ?
tak
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Anty kakadu

#17

Post autor: saintpaulia »

Byle po tych powikłaniach już się akwarystyki nie tykał...
Awatar użytkownika

Stefan
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: czw lis 24, 2011 8:50 pm
Telefon: Nokia
Lokalizacja: Stary Mokotów
Płeć:

Anty kakadu

#18

Post autor: Stefan »

Trzeba by Rudego spytać, może będzie wiedział o co chodzi. Ponieważ wygląda to jak celowa prowokacja pracowników Kakadu.
Awatar użytkownika

Gertruda
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 11, 2012 7:14 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Anty kakadu

#19

Post autor: Gertruda »

Archonus pisze:
Gertruda pisze:
Archonus pisze:Tych ludzi to sie do psychiatryka powinno wyslac na leczenie elektrowstrzasami :|

Proponuję się zastanowić zanim się coś napisze, bo sam siebie obrażasz używając pojęć medycznych, których nie rozumiesz... a elektrowstrząsy to nie ot hop siup jak łykanie witaminki/ nie rozumiesz zastosowania, a tym bardziej wielkiego ryzyka powikłań...
Doskonale sie zastanowilem wiec nietrafilas :) Niestety ale nie obrazam siebie i znow nie trafilas :) Po trzecie nie masz zielonego pojecia co rozumiem a co nie - doskonale znam te pojecie medyczne i tu pudlo po raz trzeci .
Dziwnie mi sie wydaje, ze rozumiem wiecej niz Ty :)
Skoro rozumiesz to pozostaje mi się tylko dziwić czemu nie szanujesz swej wiedzy wykorzystując ją na opak... baa wręcz żartując z pewnych tematów, które jak twierdzisz pojmujesz (skoro masz tak rozległą wiedzę i kto wie czy nie będziesz w przyszłości związany z danym zakresem medycyny) tym bardziej nie powinno Ci przejść przez myśl ich wypaczanie ( z szacunku do przypadków, pacjentów czy też lekarzy i osób z tym związanych)...
dobrze powiedziane "wydaje"... cieszę się, że masz większą :) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt lut 19, 2013 8:59 pm przez Gertruda, łącznie zmieniany 1 raz.

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Anty kakadu

#20

Post autor: krasnal »

etna pisze:akwa znajduje się w kakadu w wola park
Ciekawy :razz: chwyt reklamowy
Na przeciwko tego "kakadu" jest duży sklepik zabawkarski
Dzieci mają dużą siłę perswazji
Awatar użytkownika

Gertruda
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: pt maja 11, 2012 7:14 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Anty kakadu

#21

Post autor: Gertruda »

krasnal pisze:
etna pisze:akwa znajduje się w kakadu w wola park
Ciekawy :razz: chwyt reklamowy
Na przeciwko tego "kakadu" jest duży sklepik zabawkarski
Dzieci mają dużą siłę perswazji
I chyba trafiłeś w samo sedno... całkiem możliwe, że to coś jak współpraca butików ze sklepami obuwniczymi... lub po prostu wykorzystanie danego bodźca, aby przyciągnąć i tak krążących w pobliżu potencjalnych klientów...
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Anty kakadu

#22

Post autor: rudy1986 »

Akwarium juz stoi jakis czas, jest to cos w stylu jak nie powinno wygladac akwarium, Etna podala link do strony na FB. Proponuje sie zapoznac z nia jak ktos ma FB, duzo smiechow i generalnie zenada:)

a ostatnio slyszalem z dobrego zrodla ze Kakadu ma byc jak rossman czyli sklep samoobslugowy gdzie nie dostanie sie zadnej porady. Gratuluje im, jak narazie z tego co wiem to maja dostac pozew o masowe zwolnienia bo chyba za duzo osob zwolnili:P
Wszystko do przeczytania na Fanpage AntyKakadu, szczerze zapraszam do lektury bo to co sie tam dzieje to jakas masakra
Awatar użytkownika

Kamila
Uzależniony
Posty: 521
Rejestracja: pt sty 13, 2012 11:39 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

Anty kakadu

#23

Post autor: Kamila »

Ten sklep to w ogóle jest jakiś koszmar, jakim cudem on jeszcze istnieje?
crookass
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Anty kakadu

#24

Post autor: rudy1986 »

Siec sklepow:P
Awatar użytkownika

Kamila
Uzależniony
Posty: 521
Rejestracja: pt sty 13, 2012 11:39 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

Anty kakadu

#25

Post autor: Kamila »

No to miałam na myśli
crookass
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Anty kakadu

#26

Post autor: rudy1986 »

Zobaczysz, dlugo to nie potrwa

Roach
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 4:10 pm
Lokalizacja:

Anty kakadu

#27

Post autor: Roach »

Przemieszczam się po wawce jak termit po u.s.a, jeżeli chodzi o sieć kakadu najgorszy syf jest w wola park to fakt,ale gorszy syf panuje w iquitos wiadomo gdzie
proponuję udać się do pomieszczenia z akwariami .. ale ale, nie mieszajmy z błotem całej sieci kakadu, jest wyjątek ...
kakadu arkadia... fakt że przy zbiornikach są sami sprzedawcy ( nie widziałem kobiet obok zbiorników nigdy ...????? ,może dla tego że kobieta nie umie aż tak kitu wciskać ) reasumując
wola park kakadu = syf
kakadu na wileniaku to dno
w arkadii jest w miarę oki

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Anty kakadu

#28

Post autor: FAUNAZOO »

Witam
Jako że długi czas pracowałem w kakadu to też się wypowiem.
Oczywiście foto ktoś wstawił ale nie wiedząc o co chodzi, dla przykładu kiedyś w Złotych tarasach była wystawiona kula z wyposażeniem (jakiś filterek, roślinka, zamek itd.) a za kulą obrazek ryby, obok było małe akwarium (kostka 30x30x30) również z wyposażeniem. Na moje szczęście facebook jeszcze wtedy nie działał i nie każdy miał telefon z aparatem, bo bym był posądzony o sadyzm i znęcanie się nad rybami, bo woda była tam często np, fioletowa, żółta lub niebieska.
kula i akwarium stały po to aby klient mógł porównać sobie oba zbiorniki i jak chciał kupić np kulę to pokazywało mu się tą wystawową kulę i obrazek ryby za nią. Klient wtedy widział jak postrzega go ryba (obrazek był rozciągnięty i zniekształcony przez kształt kuli) potem wyjmowało sie obrazek i pokazywało klientowi, oczywiście różnicę widział. do kuli dodawało sie też przy kupującym kilka kropel zieleni lub błękitu aby widział że woda krąży dookoła tworząc wiry, pokazywało mu się potem to samo zdjęcie i ruch wody w akwarium obok, aby mógł podjąć decyzje. Mi się zdawało że cel jak najbardziej słuszny, lecz teraz bym już tego nie robił, bo trafiło by to na jakieś forum lub portal społecznościowy z napisem "bydlak z kakadu propaguje trzymanie ryb w kuli z zabarwioną wodą" "Sadysta ze złotych tarasów męczy ryby" i ogólnie że w kakadu to się g.... na akwarystyce znają.

Pamiętam też notoryczne przerzucanie bojowników przez klientów do jednego akwarium (co by mogli popatrzeć jak się tłuką ze sobą) i oczywiście inny klient po 10min przychodził i mówił nam jacy to my sadyści jesteśmy bo trzymamy bojowniki razem.
Pewnego dnia widzimy że dwóch gości już wydało werdykt że nie powinniśmy się zajmować zwierzętami i że to skrajny sadyzm, patrzymy a tam znów ktoś bojowniki poprzerzucał, więc tym razem postanowiliśmy nie zawieść klienta i podeszliśmy do bojowników wyciągneliśmy po 10zł i ja obstawiłem na jednego, a kumpel na drugiego. Oczywiście zapytaliśmy grzecznie klienta czy chce się przyłączyć do zabawy, oczywiście był oburzony i nie chciał, zapytał czy możemy je wyjąć i rozdzielić to odpowiedzieliśmy mu że jesteśmy skrajnymi sadystami, jak nas wcześniej określił, zrobiło mu się wtedy trochę głupio i wyszedł, a bojowniki oczywiście rozdzieliliśmy.

przez chwilę też przeglądałem facebooka i widziałem. zdjęcie zasuszonych ryb za regałem akwarystycznym z dopiskiem "A jak juz o akwarystyce mowa... dobre akwaria sa dobre, a za braki w inwentaryzacji dojebmy pracownikom :D"
nie wiem kto to pisał ale pewnie jakiś zbuntowany pracownik któremu nie chciało się zasunąć szyby nakrywowej i przez jego nieuwagę powyskakiwały ryby.

Mogę też powiedzieć że gdy pensje pracowników szły w dół to ludzie się zaczeli zwalniać, a na ich miejsca zatrudniano nowych pracowników za mniejsze pieniądze. Część z tych osób przeważnie nie miały zielonego pojęcia o akwarystyce lub innych działach i nie chciało im się pracować (w sumie dostawali 1400zł) ta sytuacja doprowadziła do tego że rotacja w firmie był dość duża a wykwalifikowanych pracowników coraz mnie, przez co klienci też zaczęli odchodzić od sieci kakadu. Chcę też Powiedzieć że kakadu to nie obóz pracy (jak część byłych pracowników pisze) bo nikt nikogo do pracy tam nie zmusza. Jak nie chcesz pracować za 1500 to idz gdzie indziej a nie pisz jaki to ty nieszczęśliwy jesteś i jaka ta praca zła (tak zrobiłem Ja jak i wielu innych pracowników tej firmy) Kadadu to też stało się firmą korporacyjną gdzie zwykły pracownik ma wykonywać polecenia i ma znikomy wpływ na to co sie w firmie dzieje. Z tym też wiele osób ma problem.

Reasumując.
jest to praca jak każda inna, pracownicy nie są sadystami i wykonują polecenia przełożonych, Jak Wy byście chcieli tam pracować to wyglądało by to tak samo, bo to korporacja. duża część opinii o kakadu jest naciągana, a sytuacje opisywane na różnych forach często są albo zmyślone albo wyrwane z kontekstu (dla przykładu mogę powiedzieć że na innym forum był w którym osoba pisze że była w sklepie kakau dnia tego i tego i pan w sklepie polecił mu gibicepsa do 25l i że to skandal, nie było by w tym niczego dziwnego gdyby nie fakt że tego dnia ja byłem jedynym facetem w tym sklepie i takiej sytuacji
a) nie dopuszczam
b) nie przypominam sobie)


Pozdrawiam
Pozdrawiam
Faunazoo
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Anty kakadu

#29

Post autor: saintpaulia »

Rozumiem, że może i taka akcja ma na celu poprawę warunków bytowania ryb. Jednak nie powinno się takiej prowokacji przeprowadzać z użyciem żywych zwierząt. A tam są ryby. Wielkie welonki wciśnięte w mała zapchaną absurdalnie przestrzeń.

A co do kompetencji obsługi, różnie bywa. Nie wszystkie sytuacje są zmyślone. Nie podam daty niestety, ale spotkałam się na Wileniaku z sytuacją, gdy sprzedawano bojownika. Kobieta zapytała: a jak dbać o taką rybkę? Odpowiedź: A postawi Pani w kuli na półce, czasem sypnie pokarmu, a co dwa tygodnie wyleje wodę i naleje nowej. Prawie dosłownie. Oczywiście się wtrąciłam. Sprzedawca zabijał mnie zwrokiem, mimo, że w sumie doradziłam tak, że mógłby sprzedać więcej. Ludzie byli gotowi kupić rybie potrzebne rzeczy. :roll:

Oczywiście spotkałam w sklapach Kakdu także fajnych akwarystów. Kiedyś był super człowiek na Bemowie. Widać, ze z pasją. Byli też po prostu kompetentni sprzedawcy, którzy wiedzieli co robią. Niestety ci źli są bardziej widoczni i rzutują na opinię o całości.
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: Anty kakadu

#30

Post autor: dune »

krasnal pisze:
etna pisze:akwa znajduje się w kakadu w wola park
Ciekawy :razz: chwyt reklamowy
Na przeciwko tego "kakadu" jest duży sklepik zabawkarski
Dzieci mają dużą siłę perswazji
własnie chciałam zapytac o cel takiej aranżacji zbiornika
alez ja jestem niedomyślna....

-- 21 lut 2013, o 11:13 --
Archonus pisze:Tych ludzi to sie do psychiatryka powinno wyslac na leczenie elektrowstrzasami :|


w szpitalach psychiatrycznych leczy sie choroby....
a nie bezmyslność i bezguscie

to tak jakbys napisał ze powinno sie ich wysłać na onkologię
i poddac chemioterapii np

tak samo nietaktowne i pozbawione sensu....
twój wpis moze komus sprawic przykrość....po co...?
...tak mi się wydaje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”