Jakiego nie mieć akwarium

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.

nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#601

Post autor: nevermindi »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Nie wiem, ale przeraża mnie to... 2 litry... jako akwarium... i jeszcze ta "kuweta" ze żwirem :twisted:
jestem początkująca, ale do takiego to bym nawet krewetki nie wsadziła.
Nie wiem, nie rozumiem tego pędu do dręczenia bojowników, przecież od razu widać, że to duży rybol.. a jakoś tak ciągle tendencja do trzymania w jakichś dziwnych pojemnikach. :sad: :sad:
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#602

Post autor: marcinzabki29 »

Trzeba wierzyć w to, że Akwarysta nigdy nie wsadzi żadnej rybki do czegoś takiego. :evil:
Widać, że najważniejsze są pieniądze - aby sprzedać :twisted:
Pozdrawiam Marcin

nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#603

Post autor: nevermindi »

Akwarysta nie wsadzi... Ale posiadacz akwarium tak... :twisted:
znam takich co kupili kulke "bo dziecko chciało", później jak widzieli moje (które wcale jakieś specjalne nie jest) to "o.... widzisz nie wiedziałem, że masz ryby.. to może wiesz dlaczego mi zdechły "........ Wr...

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#604

Post autor: shadowrider »

W barze na Tarchominie na ladzie pojawił się bojownik w kuli o śr.10cm. Aż żal było patrzeć jak leży na dnie na szklanych kulkach. Właściciel twierdzi, że pan w zoologicznym powiedział, że bojownik może żyć w takim naparstku, bez filtra, bez grzałki, bez żadnej klapy. Myślałem że te czasy już się skończyły...
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#605

Post autor: Władek Pompka »

Jest ktoś chętny na wymiankę ze Stefanem?

http://olx.pl/oferta/zamienie-glonojada ... 4bc50f03d2" onclick="window.open(this.href);return false;
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Re: Jakiego nie mieć akwarium

#606

Post autor: bory »

Władek Pompka pisze:Jest ktoś chętny na wymiankę ze Stefanem?

http://olx.pl/oferta/zamienie-glonojada ... 4bc50f03d2" onclick="window.open(this.href);return false;
WTF!? :razz:
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#607

Post autor: lila »

Boże gdzie są obrońcy zwierząt toż to barbarzyństwo :mad: może warto by było poinformować TOZ .....!
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Jakiego nie mieć akwarium

#608

Post autor: Władek Pompka »

psyho39 pisze:Widziałem kiedyś w zoologicznym coś takiego tyle,że na tej podstawce była kula,ale ta pewnie Pani Ani się stłukła . Dała w to miejsce miskę do sałatek z biedry i akwarium jak marzenie o jakże wyjątkowym ksztalcie.
To musiało być coś takiego:

http://olx.pl/oferta/ryba-za-darmo-CID1 ... 0796e96ec5" onclick="window.open(this.href);return false;

:-|
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

piotrofff
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:45 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jakiego nie mieć akwarium

#609

Post autor: piotrofff »

...nie potrzebuje ona napowietrzania i podgrzewania wody...
W ogóle niczego nie potrzebuje...
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#610

Post autor: Lech-u »

piotrofff pisze:W ogóle niczego nie potrzebuje...
Jak to niczego?
Potrzebuje.
Potrzebuje nowego domu!!!
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#611

Post autor: radmac »

Http://olx.pl/oferta/akwarium-240l-CID1 ... 0aad0aa258" onclick="window.open(this.href);return false;

podobają mi się uzdatniacze i chemia trzymane pod akwarium. To tłumaczy trochę "czarne wody", choć powinny być bursztynowe.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#612

Post autor: marcinzabki29 »

Uzdatniacze , jak uzdatniacze, ale jakie rybska tam pływają :o
I Ty się dziwisz, że taka chemia jest pod akwarium ;]
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

qpnix
Uzależniony
Posty: 654
Rejestracja: pn gru 21, 2015 9:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Jakiego nie mieć akwarium

#613

Post autor: qpnix »

A mówili mi że mam przerybienie ;)
http://olx.pl/oferta/gupiki-CID103-IDdO3C7.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Jakiego nie mieć akwarium

#614

Post autor: radmac »

Obrazek
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#615

Post autor: bory »

radmac pisze:podobają mi się uzdatniacze i chemia trzymane pod akwarium
No ja na bez tych uzdatniaczy na trzeźwo też bym nie mógł na to akwarium patrzeć... Współczuję glonkom... Tam chyba nawet podłoża nie ma? Są tylko egipskie ciemności i jakaś grecka waza :/
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#616

Post autor: cinek1916 »

Sterylne :)
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#617

Post autor: nevermindi »

Debile są na tym świecie... bo już delikatniej się nie da ... jeszcze krewetki powinna wsadzić do tego wazonu :twisted:

http://olx.pl/oferta/bojownik-niebieski ... b3c14d2151" onclick="window.open(this.href);return false;

i jeszcze "ślimak zjadający glonojady" -- takiej bestii to ja nie widziałam....
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#618

Post autor: Lech-u »

Ale za to cena przystępna.

Rrrrogaty

Re: Jakiego nie mieć akwarium

#619

Post autor: Rrrrogaty »

Staram się tego unikać, ale dzisiaj muszę się 'pochwalić' wiadomością jaką dostałem:
chciałabym kupić roślinki do 20 litrowego akwarium. Nie musi Pan ograniczyć ich ceną. Chciałabym żeby ładnie wyglądały. Mam w akwarium 7 neonków, 1 skalara, 1 sumika-Synodontis multipunctatus, 1 glonojada, 3 mieczyki, 3 gupiki, 4 molinazje (2 czarne i 2 żółte) 1 prętnik i 2 etra kolor.
Kupiłam jedną skałkę i drobny żwirek na dno. Woda jest z akwarium 450l - odlana i wlana do naszego małego.
Czy byłaby opcja by wysłał Pan dzisiaj roślinki? Mam też plastikowego nurka- natleniacz ale niestety nie pasuje do niego wąż od natleniacza i jest problem z jego podłączeniem. Jeśli może Pan polecić jeszcze coś poza korzeniem, do kompozycji w akwarium to chętnie kupię. mogą to być roślin ryby lub martwa natura.


Później w rozmowie telefonicznej okazało się, że oczywiście akwarium dla dziecka, że takie rybki polecono, a pani w akwarystyku z rozbrajającą szczerością stwierdziła, że można, bo przecież rybki skarłowacieją. A właścicielka oczywiście w wielkim szoku jak jej to i owo powiedziałem i chyba zaczęła rozumieć dlaczego woda jest żółta w 'akwarium' i brzydko pachnie.

Dein

Jakiego nie mieć akwarium

#620

Post autor: Dein »

Co ciekawe - ludziom udaje się to wszystko upchnąć w 20 litrach i wygląda, jakby jeszcze było miejsce na drugiego nurka, płaszczkę i murenę, a ja mam o połowę miej ryp w 112 litrach i obawiam się coś dokupić, bo mam schizę, że już żaden głupik się nie zmieści.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#621

Post autor: marcinzabki29 »

Brawo pani z akwarystyka - ręce opadają :shock:
Pozdrawiam Marcin

Rrrrogaty

Jakiego nie mieć akwarium

#622

Post autor: Rrrrogaty »

Ale z jaką to rozbrajającą lekkością zostało powiedziane. "Bo pani powiedziała, ze skalar skarłowacieje". No po prostu jakby to była najnormalniejsza rzecz na świecie i w ogóle nic czym się powinno przejmować.

Dein

Jakiego nie mieć akwarium

#623

Post autor: Dein »

A jak ma pani myśleć?
Różni poważni ludzie - hodowcy i naukowcy w pocie czoła pracują nad pomniejszaniem różnych roślin i zwierząt na potrzeby ludzkie. Karłowate jest słodkie, niekłopotliwe i w ogóle fajne, bo łatwiej upchnąć gdziekolwiek. Bardzo niewiele się mówi o tym, jak selekcja wygląda, jakie są skutki uboczne, na jakie niedogodności zwierzątko się skazuje, kibicując nienaturalnie małym rozmiarom.
No to później do hasła "karłowacenie" podchodzi się bezrefleksyjnie. Nie myśli się o tym, czy aby wszystko karleje równomiernie albo czy się nie deformuje i przysparza cierpienia. Wyobrażasz sobie, że sobie po prostu rybka rośnie wolniej i dorasta do rozmiarów Calineczki i nie odczuwa z tego powodu żadnych niedogodności. Taka forma przystosowania do zastanych warunków. Błyskawiczna i bezbolesna ewolucja. No co w tym złego, że coś nie urosło do maksymalnych rozmiarów?

Rrrrogaty

Jakiego nie mieć akwarium

#624

Post autor: Rrrrogaty »

Obawiam się Dein, że twoje przeintelektualizowane podejście jest zbyt wielkim komplementem dla procesu myślowego sprzedawczyni... Wydaje mi się, ze całość można by zamknąć tylko w "przecież to tylko rybka".

Dein

Jakiego nie mieć akwarium

#625

Post autor: Dein »

A w którym momencie ta moja wypowiedź jest dla Ciebie prze-intelektualizowana? Coś wytłumaczyć?

Na możliwościach intelektualnych sprzedawców na pewno znasz się lepiej. Ja pisałem o klientce.
Niektórzy klienci są wierzący, nie myślący. Nadal wierzą, że w sklepach zoologicznych pracują ludzie lubiący zwierzęta, którzy przecież nie mówiliby z taką lekkością o karłowaceniu, gdyby to coś złego było.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#626

Post autor: marcinzabki29 »

Na temat tego jak sprzedawcy wciskają klientom żywe stworzonka, już była mowa.
Fakt, że kupujący powinien się chociaż troszkę pokusić o informacje ile rybek w jakim akwarium trzymać.
Ale idziemy przecież do sklepu akwarystycznego, to przecież tam się znają.
Tak trochę na swoim przykładzie napisze.
Zainteresowały mnie chrząszcze i oczywiście chciałem je kupić.
Szukając ich, zacząłem tez czytać w jakich warunkach powinno się je trzymać
i gdy się okazało, że dla nich potrzeba - przynajmniej - kostki 40x40x40, to zrobił się problem - brak miejsca.
Mam wolne około 20 litrowe, myślałem że się nada, widać myliłem się.
Tak samo powinna zrobić klientka idąca po rybki. Oczywiście gdy sprzedawczyni użyła słowa - skarłowacieją -
to od razu wszystko wydało się OK. Trudne słowo, to musi być prawda.
Uważam, że powinna być jakaś kolejność przy zakładaniu akwarium.
Najpierw minimum wiedzy, nie koniecznie zaraz rejestrować się na forum, można w necie poczytać.
I pomimo tego, że tam też czasami można znaleźć głupoty jakie ludzie wypisują, to raczej nikt normalny
nie zaproponuje zakupu tylu rybek do kotniczka 20 litrów.
A później do sklepu.
A tak z ciekawostek - czyt: głupot - jakie znalazłem w necie.
Rybki wpuszczamy od razu do świeżo założonego akwarium, ponieważ przyśpiesza to cykl azotowy :faint:
To później nie ma się co dziwić, gdy klient w jednym ręku trzyma nowo zakupione akwarium, a w drugim rybki w woreczku :o

A tak swoją drogą nasunęło mi się pytanie.
Skoro sprzedawca rzeczywiście nie ma zielonego pojęcia o sprzedawanych żywych stworzeniach, to co z tym zrobić :?:
I jak już klient da się nabrać takiemu sprzedawcy to co ma zrobić :?:

Oczywiście są też maniacy i gdy czytam, np:
Mam PH 7,5 czy mogę trzymać - jakieś tam rybki.
I pada odpowiedź:
koniecznie musisz zbić o 0,1, bo rybki będą się źle czuły.
Pozdrawiam Marcin

Dein

Re: Jakiego nie mieć akwarium

#627

Post autor: Dein »

marcinzabki29 pisze:A tak z ciekawostek - czyt: głupot - jakie znalazłem w necie.
Rybki wpuszczamy od razu do świeżo założonego akwarium, ponieważ przyśpiesza to cykl azotowy :faint:
To później nie ma się co dziwić, gdy klient w jednym ręku trzyma nowo zakupione akwarium, a w drugim rybki w woreczku :o
Takie "głupoty" robią i cieszący się szacunkiem akwaryści z tego forum. Rzadko ktoś wtedy zgłasza zastrzeżenia, że to "głupota", bo to przecież cieszący się szacunkiem akwaryści z tego forum i wiedzą co robią i wymagałoby trochę odwagi wejście z nimi w polemikę.
Co innego, kiedy przyjdzie jakiś świeżak i wydaje mu się, że wie, co robi, bo podpatrzył gdzieś w necie taką "głupią" metodę. Wtedy jest kupa odważnych i pewnych swoich racji.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#628

Post autor: marcinzabki29 »

W tym co piszesz, jest trochę racji.
Ja też staram się za dużo nie pisać gdy widzę jakieś błędy
Pozdrawiam Marcin

VinioMS
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:22 pm
Lokalizacja: Warszawa, Śród/GCW

Re: Jakiego nie mieć akwarium

#629

Post autor: VinioMS »

Znalezione wczoraj, http://olx.pl/oferta/akwarium-plus-ryby ... 6d27028a75" onclick="window.open(this.href);return false; to ja sie tu zastanawiam czy do swojej 30l kostki wrzucić kilka sztuk razbory borneańskiej albo galaxy a tu prosze malawi pełną gębą :razz:

seba8989
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 23, 2014 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakiego nie mieć akwarium

#630

Post autor: seba8989 »

Raczej to nie Malawi tylko Ameryka Południowa , Severum Gold. Co nie zmienia faktu ze nawet jedna wyrośnięta sztuka nie obkręci się w tej kostce :cry:

-- N maja 29, 2016 9:57 pm --

Http://olx.pl/i2/oferta/akwarium-juwel- ... 3fc860ccb6" onclick="window.open(this.href);return false;

Sam nie jestem święty , i każdy z nas popełniał błędy , ale pyszczaki z paletkami i arowana :shock:

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Jakiego nie mieć akwarium

#631

Post autor: ubik »

Jestem ciekawa jaki odbiór będzie miała moja opowieść.
Jakiś czas temu byłam na weselu znajomych. Każdy gość miał na stole wazon z bukietem pełnym kwiatów, a pod kwiatami... pływały bojowniki. Dodam, że "pan młody" to osoba od wielu lat pracująca w branży zoologicznej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”