Jak zmienić głowicę w wiertarce

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ

Autor
norx0
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: czw gru 01, 2011 9:46 pm
Lokalizacja: warszawa,praga północ
Płeć:

Jak zmienić głowicę w wiertarce

#1

Post autor: norx0 »

Czy ktoś umie mi pomóc? tu mam zdjęcia rozkręconej wiertarki i nowej głowicy. Głowica nie jest na śrubę wkręcana.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Jak zmienić głowicę w wiertarce

#2

Post autor: don_Vall »

Z tego co mi się wydaje to w głowicy jest gwint i jest nakręcana na tę oś z zębatką.
Na zdjęciu starej głowicy masz tuż przy głowicy spiłowane boki - przy sprężynie. Tam łapiesz kluczem i odkręcasz trzpień od głowicy i w to miejsce wkręcasz nową.

Waśnie... w środku od czoła powinna być śruba. Jak rozkręcisz na maksa otwór to wkrętakiem odkręć śrubę zabezpieczającą....
Ostatnio zmieniony śr gru 11, 2013 10:48 pm przez don_Vall, łącznie zmieniany 1 raz.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Jak zmienić głowicę w wiertarce

#3

Post autor: rhino »

Norx0,

taka głowica popularnie nazywa się futerko i w zależności od tego kto tą wiertarkę zrobił może być różnie .
Spróbuj wkręcić koło zębate w imadło (ale przez jakieś listwy drewniane żeby nie pokaleczyć ! ) i próbuj odkręcić rękami (tak jak normalną śrubę) , można próbować też żabką , najlepiej przez coś miękkiego typu ścierka albo rękawice . Wcześniej stuknij futerko kilka razy młotkiem i powinno puścić (pod warunkiem że faktycznie brak jest śruby w środku) .Tutaj finezja jest zbędna - tu trzeba z siłą podejść do zagadnienia!
Jak nie pomoże , wklep w google "wymiana futerka w wiertarce X" i coś tam znajdziesz (np.elektroda.pl) .
Koledzy dobrze piszą , jak szanujesz dłonie albo masz mało pary , wkręć dużego imbusa i młoteczkiem ...
Ostatnio zmieniony czw gru 12, 2013 9:35 am przez rhino, łącznie zmieniany 1 raz.
Ratel

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Jak zmienić głowicę w wiertarce

#4

Post autor: pkucaba »

Na pewno nie ma śruby zabezpieczającej? Proponuję zajrzeć jeszcze raz do futra. Tak na wszelki wypadek...

Wiertarka ma lewe obroty?
Jeśli nie ma, to klucz i odkręcić w lewą stronę.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Jak zmienić głowicę w wiertarce

#5

Post autor: pkucaba »

Albo prawą ;)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Jak zmienić głowicę w wiertarce

#6

Post autor: Lech-u »

Prawdopodobnie musisz zrobić tak:
odkręcić śrubkę z lewym gwintem, która znajduje się w środku uchwytu (powinna tam być), a następnie wkręcić w futerko duży imbus i uderzając młotkiem odkręcić przeciwnie do wskazówek zegara (prawy gwint). Oczywiście koło zębate wkręć w imadło (przez drewno) i wtedy "majstruj" zgodnie z powyższym.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”