MiszMasz

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

MiszMasz

#31

Post autor: Tomasz3k »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji posłuchać , to myślę że warto , i sprawdźcie jakie macie liczniki :D



[yt][/yt]
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Re: MiszMasz

#32

Post autor: Lech-u »

Lubię rowery. Już wiem dlaczego:
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Re: MiszMasz

#33

Post autor: Miro »

Cały czas aktualne
[youtube][/youtube]
[Youtube][/Youtube]
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Re: MiszMasz

#34

Post autor: Lech-u »

Dla tych co narzekają na dojazdy do pracy i z powrotem:
[youtube][/youtube]
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Re: MiszMasz

#35

Post autor: ubik »

A teraz coś z zupełnie innej beczki:

Aurora Robson (artystka robiąca instalacje z plastikowych śmieci) Jakby ktoś był bardziej ciekawy to można jej poszukać w internecie. Bardzo wiele jej prac nawiązuje do biologii a zwłaszcza (co jest tutaj bardzo na miejscu) do środowiska wodnego. Jedna z moich ulubionych artystek z działki recycling art-u.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Re: MiszMasz

#36

Post autor: Miro »

A to moja ostatnio ulubiona artystka ! Ciekawe która z forumowiczek tak potrafi ?! :D
" onclick="window.open(this.href);return false;

Psyho

Re: MiszMasz

#37

Post autor: Psyho »

Myślę,że jakość instrumentów też ma znaczenie nie tylko talent. Nawet jak ktoś potrafi grać ,a ma słabe instrumenty to efekt nie będzie tak spektakularny.

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

MiszMasz

#38

Post autor: ubik »

Panowie wam to tylko w głowie ryby i muzyka poważna! Eh... instrumenty może i ładne ale za paręnaście lat ta pani będzie grała kamieniami w skarpetach.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

MiszMasz

#39

Post autor: Lech-u »

Ubik, sądzę, że jak ktoś raz "zaimplantował" coś do instrumentów, to tak już będzie do końca życia. Więc spodziewam się, że ta pani zmieni instrumenty zanim dojdą do kolan, nie mówiąc o poziomie skarpetek. I nawet jak będzie miała 80 lat to i tak instrumenty pozostaną na miejscu.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

MiszMasz

#40

Post autor: bory »

Https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvide ... e=5587E63B" onclick="window.open(this.href);return false;

Oglądać od 0:35 :)
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

MiszMasz

#41

Post autor: Lech-u »

Zawsze wiedziałem, że koty potrafią latać!
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Re: MiszMasz

#42

Post autor: Miro »

ubik pisze:Panowie wam to tylko w głowie ryby i muzyka poważna
Pretensje do stwórcy ! :D Facet już tak ma że jemu w głowie rybki albo ... i muzyka poważna !
ubik pisze:instrumenty może i ładne
Jeżeli " mama w genach dała " ładne instrumenty to dobry grajek zawsze zwróci na to uwagę !
Ale żeby nie było że tylko " muzyka " w głowie ;
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

MiszMasz

#43

Post autor: Lech-u »

Ciekawe co ta to kameleon.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

MiszMasz

#44

Post autor: ubik »

Lech-u pisze: I nawet jak będzie miała 80 lat to i tak instrumenty pozostaną na miejscu.
W takim razie odnowię wątek za jakieś lat 50 i poszukam wiernych fanów talentu tej pani;)

Bory mam error przy odpalaniu linka :( nie wiem o czym piszecie.
Kameleon dość zabawny. Ktoś się napracował trochę przy tym i na początku faktycznie oszukuje oko.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

MiszMasz

#45

Post autor: Lech-u »

ubik pisze:W takim razie odnowię wątek za jakieś lat 50
Trzymam za słowo!
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Re: MiszMasz

#46

Post autor: bory »

ubik pisze:Bory mam error przy odpalaniu linka :( nie wiem o czym piszecie.
W takim razie wklejam ciut inny link, który wydaje się działać. Tamten poprzedni faktycznie rzuca błędem.

https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvide ... e=5588859B" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

MiszMasz

#47

Post autor: ubik »

Dzięki Bory!
Ten pilot to bohater. Przerwał randkę w przestworzach by uratować wszędobylskiego nicponia.
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Re: MiszMasz

#48

Post autor: Miro »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Re: MiszMasz

#49

Post autor: Lech-u »

No i ciekawostka: jak skutecznie zabezpieczyć rower przed kradzieżą?
[youtube][/youtube]
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Re: MiszMasz

#50

Post autor: Miro »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Re: MiszMasz

#51

Post autor: Lech-u »

Coś dla maniaków rowerów i robienia zakupów:
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Dein

MiszMasz

#52

Post autor: Dein »

Widać, że bardzo wieje, a Ty znów bez czapki i bez rajstop.
Niemożliwy jesteś.

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

MiszMasz

#53

Post autor: ubik »

Dein pisze:bardzo wieje, a Ty znów bez czapki i bez rajstop
Bo bardzo głodny i się bardzo śpieszy.
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Re: MiszMasz

#54

Post autor: Miro »

Obrazek

żeby jeszcze gotować umiała :D

Obrazek

-- Pn sie 03, 2015 12:44 pm --

Obrazek

" Dziękujemy ci, kobieto, za to, że jesteś kobietą! Zdolnością postrzegania cechującą twą kobiecość wzbogacasz właściwe zrozumienie świata i dajesz wkład w pełną prawdę o związkach między ludźmi. " J.P II do kobiet
[youtube][/youtube]
Ciekawe to u nich w domu decyduje o wielkości akwarium ! :D
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Re: MiszMasz

#55

Post autor: Lech-u »

No to w tej samej tonacji, ale z większym skutkiem (uwaga, brutalne):
[youtube][/youtube]
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

MiszMasz

#56

Post autor: Miro »

Szakale Zawitały Do Polski
Dla wielu nie jest to żadną sensacją, gdyż doniesienia o zaobserwowaniu tego gatunku pojawiały się od dłuższego czasu. Jednakże dopiero teraz pracownicy naukowi z Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży to potwierdzili. Dla wielu nie jest to żadną sensacją, gdyż doniesienia o zaobserwowaniu tego gatunku pojawiały się od dłuższego czasu. Jednakże dopiero teraz pracownicy naukowi z Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży po badaniach genetycznych potwierdzili te informacje. Co ciekawe badania te przeprowadzono na znalezionym martwym szakalu w województwie zachodniopomorskim a to może świadczyć o szybkiej intensywnej ekspansji tego gatunku na terenie całej Polski Szakale do tej pory widywane w Polsce w regionach wschodnich i południowo-wschodnich. Nie były one jednak potwierdzone naukowo, natomiast zostały udokumentowane fotograficznie. Szakal jest kolejnym gatunkiem inwazyjnym, który ma szanse zadomowić się w naszym kraju na stałe. Pomimo wzbogacenia fauny, pojawia się jednak również szereg dylematów. Szakal złocisty zajmuje tą samą niszę ekologiczną co lis i częściowo taką co wilk. Prócz silnej penetracji nie tylko wśród gryzoni, ale i ptactwa, może być utrapieniem dla wielu gatunków, w tym kuropatw a nawet głuszców. W powiązaniu z innymi czynnikami ograniczającymi populacje naszych rodzimych ptaków może on stanowić poważne zagrożenie dla ich liczebności, którą i tak niełatwo jest utrzymać nawet poprzez sztuczne zasiedlanie. Zagrożone mogą też być populacje zajęcy oraz inne gatunki nie wymienionego wcześniej ptactwa. Pojawiają się też znaki zapytania. Szakal nie jest w Polsce umocowany prawnie. Ani nie jest zwierzęciem chronionym, ani też nie jest gatunkiem łownym Obowiązują go zatem ogólne przepisy ustawy o ochronie zwierząt. Nie można wykluczyć też, że szakal złocisty będzie się krzyżował z wilkami tworząc hybrydy oraz z wałęsającymi się psami. Ta druga możliwość, w obliczu „koślawej” ustawy o ochronie zwierząt w połączeniu z niemocą wykonawczą lokalnych władz odnośnie odłowu bezpańskich psów, może w ciągu najbliższych kilku – kilkunastu lat zaowocować bombą ekologiczną, gdzie naprawienie szkód będzie nie tylko niezwykle trudne, ale też bardzo kosztowne. Co prawda nikt chyba do tej pory nie potwierdził krzyżówki psa z szakalem w warunkach dzikich, ale nikt też temu nie potrafi zaprzeczyć. Tak czy owak i bez tego ekosystemy są mocno naruszone, choćby ze względu właśnie na wałęsające się psy a obecnie dochodzi jeszcze szakal, którego ekspansja będzie raczej w ofensywie, niż w defensywie.
O możliwości krzyżowania się wymienionych zwierząt może stanowić fakt wyhodowania przez Rosjanina rasy o nazwie Pies Sulimowa (skrzyżowanie szakala złocistego z lapońskim psem pasterskim). O krzyżowaniu się zaś szakala złocistego z wilkami donoszą Bułgarzy. Również wiosną tego roki Bułgarskie media obiegła informacja, iż szakale atakują stada zwierząt gospodarskich a nawet wdzierają się do gospodarstw indywidualnych - link Szakal stał się też niemałym problemem dla Węgrów. Zajmując niszę ekologiczną lisa potrafi podchodzić bardzo blisko domostw. Prawdopodobnie też niszczy lęgi dropia, gatunku, który w Polsce wyginął. Skryty tryb życia szakala złocistego dodatkowo utrudnia rozpoznanie jego obecności. Sylwetka zaś i wielkość może wprowadzać w błąd i sugerować, że do czynienia mamy z wałęsającym się psem, co jest u nas plagą, bądź psem spuszczonym ze smyczy i bez kagańca podczas spaceru, co jest plagą jeszcze większą. Wydaje się, że nadszedł czas do zweryfikowania nie tylko zapisów ustawy o ochronie zwierząt, ale podjęcia zdecydowanych działań celem określenia liczebności szakala złocistego w Polsce oraz potwierdzenia jego miotów na terenie naszego kraju. Jednym z najważniejszych jednak zagadnień, będzie konieczność podejścia do tematu wałęsających się i zdziczałych psów, które obecne zapisy ustawy w rzeczywistości chronią, a które z przyrodniczego punktu widzenia chronione być nie powinny. Trudno też jest określić, ilu ludzi spotkało się z szakalem, myśląc, że to pies, bądź duży lis. Szakal z wyglądu przypomina lisa, ale jest od niego znacznie większy. Takie spotkanie opisał jeden z moich rozmówców. „zdarzenie miało miejsce 10 czerwca.tego roku w okolicach miejscowości Piszczac. Obserwowałem bociany chcąc odczytać nr. obrączki u jednego z nich. Spostrzegłem wówczas, że skrada się w stronę boćków z wychodząc z pobliskiego lasku wzdłuż pola. Na pierwszy rzut oka lis myślę, ale nie! Wyższy, łapy dłuższe, głowa bardziej masywna. Zrobiłem dwa zdjęcia a on uciekł w krzaki” ©Artur Hampel Gdańsk, 2015-07-25 «
http://www.wiadomo" onclick="window.open(this.href);return false;ści24.pl
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

MiszMasz

#57

Post autor: ziabak »

A kto chce termometr z bardzo dobrą florą bakteryjną? :D ... z tej samej serii można znaleźć grzałkę, brzęczyk i puste szkło - wszystko posiada tą bardzo dobrą florę bakteryjną !!

http://olx.pl/oferta/bardzo-dobry-akwar ... e81e859ca6

... tak myślę, może to super okazja :roll:
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Re: MiszMasz

#58

Post autor: Miro »

Banana worms :D z dużą zawartością białka :D
[youtube][/youtube]


Jak to działa ?! :D
Obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

MiszMasz

#59

Post autor: Lech-u »

Super Banana Worm!
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

MiszMasz

#60

Post autor: saintpaulia »

Odechciało mi się bananów. :x
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

MiszMasz

#61

Post autor: dune »

Banan urodził pająka silami natury O_o
...tak mi się wydaje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”