Jaka lustrzanka?

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Jaka lustrzanka?

#31

Post autor: bory »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Nie lubię takiej taniej chińszczyzny ;D
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Jaka lustrzanka?

#32

Post autor: Lech-u »

bory pisze:Nie lubię takiej taniej chińszczyzny
No, fakt, do rakiety kosmicznej ma się daleko. Wprawdzie to tylko jedna kategoria cenowa wyżej, ale rozumiem Twoją niechęć.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Jaka lustrzanka?

#33

Post autor: bory »

Jak to dobrze, że ktoś mnie rozumie w moich rozterkach... :hug:
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Jaka lustrzanka?

#34

Post autor: radmac »

Jest jeszcze droga w tzw bezlusterkowce. mają wymienne soczewki, optyczne zdolności lustrzanek i są też bardziej "poręczne". jest to co prawda jeszcze młoda technika, ale bardzo obiecująca. czasami też nie koniecznie tania (np od SONY a5000 za mniej niż 2k do a7s gdzie sam korpus to 10k). Co lepsze - do bezlusterkowców, ze względu na ich właściwości optyczne, można za pomocą przejściówki zamontować praktycznie wszystkie bagnety/obiektywy przeznaczone do zwykłych lustrzanek, nieważne czy canon, nikon, sony, panasonic etc etc.
do bezlustrkowców są też głównie przeznaczone obiektywy typu naleśnik/pancake. piszę "głównie", bo poważne aparaty wyglądają co najmniej dziwnie z takim obiektywem.
http://www.optyczne.pl/upload2/67300_can40_wstep.jpg
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Jaka lustrzanka?

#35

Post autor: jgoluch »

Do zwykłych lustrzanek też można podłączać obiktywy innych marek.
Problem może być tylko w tanich pierścieniach (przejściówkach), które nie będą przekazywały elektroniki z obiektywu do korpusu.
Ale to wszędzie tak samo będzie...

Z resztą, bory, gdy nauczysz się robić fotki na manualu, możesz popróbować z obiektywami M42, które mają świetną na swój sposób i niespotykaną w obecnych obiektywach optykę.
A ceny takich obiektywów są sporo niższe.
Możesz też się zdecydować na nieco droższe body - N d90, N d7000 lub wyższe, tam jest wbudowany silnik autofokusa.
Dzięki temu będziesz miał możliwość podłączenia wielu starszych nikkorów (śrubokrętów).
Ale może już za bardzo mieszam...

Zastanów się nad tym zestawem, który poleciłem Ci w poprzednim poście.

-- Wt cze 09, 2015 8:48 pm --

Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Jaka lustrzanka?

#36

Post autor: bory »

Ok, dzięki Wam wszystkim za rady :) Mam twardy orzech do zgryzienia. Muszę to przemyśleć i kilka razy się z tym przespać. Na szczęście nie mam na to wielkiego ciśnienia więc na spokojnie mogę podjąć decyzję. Byle zdążyć przed urlopem :)
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Jaka lustrzanka?

#37

Post autor: radmac »

jgoluch pisze:Do zwykłych lustrzanek też można podłączać obiktywy innych marek.
Problem może być tylko w tanich pierścieniach (przejściówkach), które nie będą przekazywały elektroniki z obiektywu do korpusu.
Ale to wszędzie tak samo będzie...
-- Wt cze 09, 2015 8:48 pm --
-- off top
tu się nie zgodzę. jak dodasz konwerter, to zaprojektowany fokus będzie przed matrycą o grubość konwertera czyli obiektyw działa inaczej niż powinien. bezlusterkowce mają matrycę dużo bliżej obiektywu (przez brak lustra :) ) i możesz im dołożyć konwerter do zwykłych obiektywów (tych od lustrzanek) i fokus będzie tam gdzie trzeba.
-- koniec offtopa

natomiast zgodzę się co do twierdzenia takiego, że najlepiej wybrać body które w miarę nam pasuje i bardziej skupić się na szkłach i np. dobrym flashu. niestety w necie jest aż za dużo informacji i ciągła walka canon vs nikon. i każda sroczka swój ogonek... i tak dalej.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Re: Jaka lustrzanka?

#38

Post autor: jgoluch »

Ramdac, zgodzę sie, bo tez masz rację.
Jednak dla wyeliminowania odległości obiektywu od matrycy często np. stosuje się pierścienie z soczewką.
Przykładowo dla Nikona, do podłączenia obiektywu M42 aby mieć możliwość "ostrzenia na nieskończoność" musi być przejściówka (pierścień) właśnie z soczewką.
________________
Patapatalknięte
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Re: Jaka lustrzanka?

#39

Post autor: jgoluch »

Co do systemu...
Czy Nikon, Canon, Sony czy Pentax, możliwości będą baaardzo zbliżone.
Są to topowe marki, więc większość obiektywów będzie miała swoje odpowiedniki pod dany system, a inne firmy (sigma, samyang, tamron, cosina) i tak wydają obiektywy pod różne bagnety.
To jak zdjęcia wyjdą będzie i tak wynikiem twoich umiejętności i włożonej w nie pracy :)
________________
Patapatalknięte
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Jaka lustrzanka?

#40

Post autor: radmac »

jgoluch pisze:Co do systemu...
To jak zdjęcia wyjdą będzie i tak wynikiem twoich umiejętności i włożonej w nie pracy :)
racja, i nie daj sobie wmówić, że od ilości włożonej kasy :)
jedynie kitowy obiektyw (18-55) miałem nówkę, wszystkie inne obiektywy kupowałem używki. i bardzo dobrze dają rade!

EwaS
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 17, 2015 5:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Jaka lustrzanka?

#41

Post autor: EwaS »

Ja używam Nikon D90 i jestem zadowolona z tego zakupu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”