Pomoc w kupnie działki ROD

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
mazior
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt maja 29, 2012 8:58 pm
Telefon: 511367988
Lokalizacja: Wa-wa. Mokotów
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#1

Post autor: mazior »

WItam. Od niedawna noszę się z zakupem działki na jakichś wyspach RODOS :). Tutaj mam prośbę... Moze ktoś z kolegów i kolezanek zna kogoś bądź wie gdzie i jakim cudem mozna nabyć takową działkę w rozsądnej cenie. Interesuje mnie działka gdzieś w okolicy warszawy. Dysponuję kwotą około 6000-10000zł. Stan działki moze być agonalny (nie boję się pracy fizycznej). Cena działki wiadomo... im najmniejsza tym lepiej:). Fajnie byłoby gdyby działka miała domek (moze do remontu) to chociaz na początku moznaby gdzie kosiarkę schować :P Jeśli ktokolwiek widział ktokolwiek wie coś na temat powyzej prosiłbym o wszelkie wskazówki pozdrawiam

gregorion
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: ndz paź 27, 2013 11:01 am
Lokalizacja: Glasgow
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#2

Post autor: gregorion »

My mamy działkę na ROD "RAJ" Janowiecka 4(na granicy z Ząbkami), polecam :) Ogromny plus, że ,możesz wjechać na swoją działkę samochodem bo są takie ulice/ścieżki. A co do nabywania takich działek to najlepiej w administracji upatrzonego RODOS pytać, bo często są na sprzedaż (np odebrane właścicielowi, który jakiś czas nie płaci za działkę)

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#3

Post autor: ubik »

Możesz się rozejrzeć przy działkach na ul. Krzesiwej (granicznie Targówek-Zacisze) Wiem, że jakiś czas temu można było kupić ale nie wiem czy za te pieniądze. Działki są tam na ogół zadbane więc może być drożej. Jakiś czas temu były ogłoszenia z bardzo ładnymi domkami murowanymi ale drewniane altanki też bywały w takich ogłoszeniach (więc może taniej?). Ogólnie wiem, że niektórzy starsi ludzie którzy z przyczyn zdrowotnych się pozbywali, sprzedawali za nieduże pieniądze.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#4

Post autor: asheka »

Jeśli priorytetem jest niska cena, to proponowałabym Ci się wstrzymać z planami zakupowymi.
Największy wybór, a więc też największa szansa, że ustrzelisz coś ciekawego, jest na przedwiośniu.
Kiedy zaczyna się sezon liczba ofert maleje bardzo szybko. Ja zaczęłam szukać pod koniec ubiegłego roku i naprawdę było w czym wybierać. W marcu, kiedy powróciłam do tematu, pozostały już jakieś marne resztki. Albo wersalskie ogrody z luksusową posiadłością i równie luksusową ceną.
Awatar użytkownika

tomekmt01
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 18, 2014 7:37 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: Pomoc w kupnie działki ROD

#5

Post autor: tomekmt01 »

Proponuje pojeździć i poszukać. Bardzo dużo ofert odstąpienia takich działek znajduje się na tablicach bezpośrednio na terenie danego ROD. Dowiedz się też jakie są pozostałe koszta poza odstępnym bo np. opłate inwestycyjną każdy ogród ustala indywidualne. U Mnie W Malcanowie jest to 1500 zł. A podobno w ROD na Waszyngtona to aż 5000zl.
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2016 11:51 am przez tomekmt01, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

tomekmt01
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 18, 2014 7:37 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: Pomoc w kupnie działki ROD

#6

Post autor: tomekmt01 »

:)
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#7

Post autor: Miro »

Nie ma nic za darmo.
Tanio, ponieważ nie ma wody, a jak jest to nie nadająca się do picia, ponieważ nie ma prądu, a jak jest to instalacja się pali,
ponieważ z dojazdem jest kicha, ponieważ domek-altanka to jeden grzyb.
A najważniejsze to czy w planach nie na być w tym miejscu np. autostrady.
Awatar użytkownika

tomekmt01
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 18, 2014 7:37 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: Pomoc w kupnie działki ROD

#8

Post autor: tomekmt01 »

Za ta kasę tj 6000-10.000 będzie trudno coś sensownego znaleźć!
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Pomoc w kupnie działki ROD

#9

Post autor: jacekzabki »

Przy ulicy Janowieckiej jest z pewnością kilka działek do sprzedania (wiem, że w ROD Raj... :? lub Gaj- w tej chwili nie pamiętam- jest do kupienia działka bardzo blisko budynku "szefostwa" ale jest z rozpadającą się altanką drewnianą, woda tam nie dopływa w ciepłe dni gdy większość działkowców podlewa i chcieli za tę działkę w marcu 17 tys...) także możliwe, że te 6-10 tys. to może być ździebko przy mało żeby w Wawie zakupić działeczkę... . :-|
Awatar użytkownika

tomekmt01
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 18, 2014 7:37 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: Pomoc w kupnie działki ROD

#10

Post autor: tomekmt01 »

W ROD Eden2 w Malcanowie jest do sprzedania działka z altaną w nawet nie kiepskim stanie z tego co wiem za 15.000. Jak chcesz to mogę Ci ogarnąć nr tel w weekend... W pobliżu są też dwa większe ogrody(Eden1 i Brzezina) i tam tez na tablicach wiszą oferty...
Awatar użytkownika

jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#11

Post autor: jpkabaty »

Też szukam jakiejś działeczki. Ale w Warszawie to ceny szalone są. Najtaniej to chyba jest na Paluchu. Ale tam strasznie kradną i są imprezy całonocne. Niedawno z takiej imprezki spłonęła altanka i ponoć tę działkę można tanio kupić. To info od mojego sąsiada którego matka ma tam działkę.

lukaszak
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: czw maja 07, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: warszawa
Na imię mam: lukasz

Pomoc w kupnie działki ROD

#12

Post autor: lukaszak »

Na gwiazdzistej działka 300 metrów z takim sobie domkiem chcieli 40,000 zł!!!!
W warszawie moim zdaniem za te pieniądze nie kupisz.
Awatar użytkownika

Autor
mazior
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt maja 29, 2012 8:58 pm
Telefon: 511367988
Lokalizacja: Wa-wa. Mokotów
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#13

Post autor: mazior »

Witam. Nie wpisywałem się w wątku ale śledziłem podpowiedzi. Dziś zakupiłem prawa do działeczki :) za 10k nabyłem działeczkę z domkiem dwupomieszczeniowym (około 25/30mkw) z kominkiem ;D. działka jest zaniedbana i mocno zaśmiecona więc dojdzie kilka stówek na kontenery na śmieci ale pisałem się na to i brałem to pod uwagę.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#14

Post autor: asheka »

mazior pisze:dojdzie kilka stówek na kontenery na śmieci
Dojdzie też kilka odcisków, złamanych paznokci i innych kontuzji, ale warto! :)
Awatar użytkownika

Autor
mazior
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt maja 29, 2012 8:58 pm
Telefon: 511367988
Lokalizacja: Wa-wa. Mokotów
Płeć:

Re: Pomoc w kupnie działki ROD

#15

Post autor: mazior »

asheka pisze:
mazior pisze:dojdzie kilka stówek na kontenery na śmieci
Dojdzie też kilka odcisków, złamanych paznokci i innych kontuzji, ale warto! :)
akurat tego się nie boję :) wychowałem się na wsi więc wiem co to cięzka praca i tego mi właśnie brakowało do tej pory w stolicy (tak jestem tzw słoikiem:P)
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#16

Post autor: asheka »

mazior pisze:tak jestem tzw słoikiem
:x
jak większość Warszawiaków. I ja też.
:)
Awatar użytkownika

tomekmt01
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 18, 2014 7:37 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: Pomoc w kupnie działki ROD

#17

Post autor: tomekmt01 »

No jak tam poszukiwania?
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#18

Post autor: sum »

Http://fawa.pl/viewtopic.php?f=43&t=318 ... 75#p264075" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

gregorion
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: ndz paź 27, 2013 11:01 am
Lokalizacja: Glasgow
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Re: Pomoc w kupnie działki ROD

#19

Post autor: gregorion »

mazior pisze:Witam. Nie wpisywałem się w wątku ale śledziłem podpowiedzi. Dziś zakupiłem prawa do działeczki :) za 10k nabyłem działeczkę z domkiem dwupomieszczeniowym (około 25/30mkw) z kominkiem ;D. działka jest zaniedbana i mocno zaśmiecona więc dojdzie kilka stówek na kontenery na śmieci ale pisałem się na to i brałem to pod uwagę.
Gdzie w końcu kupiłeś? :) pokaż foty :p
Awatar użytkownika

Autor
mazior
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt maja 29, 2012 8:58 pm
Telefon: 511367988
Lokalizacja: Wa-wa. Mokotów
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#20

Post autor: mazior »

Kupione na ROD Żerżeń tj. prawa strona wału miedzeszyńskiego. Fotek teraz nie pokaze bo nie ma czego :P wraz z kupnem działki kupiłem 3 tony śmieci i jeszcze nie ogarnąłem. ale jak juz działka przejrzy trochę na oczy (w sumie juz duzo przejrzała ale to jeszcze nie to) to pokaze fotki przed kupnem i po kilku dniach naszej pracy

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#21

Post autor: ubik »

Dla tych co jeszcze nie kupili ale mają takie plany dodam, że właśnie państwo zaczęło regulować kwestię tzw altanek ponadnormatywnych. Sama mam działkę od ponad 20-tu lat, a właśnie w tym tygodniu dostałam wezwanie od inspektoratu nadzoru budowlanego. Musiałam stawić się na kontroli i udostępnić domek do obliczenia jego gabarytów. Wdg przepisów, jeżeli zakupi się domek za duży (nie ważne, że kupujący sobie nie zdawał z tego sprawy) jest zobowiązany do doprowadzenia altanki do ustalonych norm lub w najgorszym wypadku do wyburzenia na własny koszt. W moim ROD komisja sprawdza każdy większy domek. Dla zainteresowanych link poniżej:
http://pzd.pl/artykuly/17321/188/Komuni ... ltana.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor
mazior
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt maja 29, 2012 8:58 pm
Telefon: 511367988
Lokalizacja: Wa-wa. Mokotów
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#22

Post autor: mazior »

U mnie myslę ze jest ok. domek ma jakieś około 25m2 i jest oddalony od grani8cy działki o 3 metry.

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#23

Post autor: ubik »

Przepisy zmieniły się dwa lata temu na korzyść działkowców. Domek może mieć do 35 metrów liczone od ścian zewnętrznych. 4 metry wysokości gdy dach jest płaski, a 5 metrów w najwyższym punkcie przy spadzistym. Ja też się łapię w normę. Jak zaczęłam więcej czytać na ten temat przed komisją to z niektórych rzeczy się uśmiałam, np. postawienie murowanego grilla na działce ROD to samowola budowlana - stawianie takich rzeczy absolutnie zakazane! ;)
Awatar użytkownika

Autor
mazior
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt maja 29, 2012 8:58 pm
Telefon: 511367988
Lokalizacja: Wa-wa. Mokotów
Płeć:

Re: Pomoc w kupnie działki ROD

#24

Post autor: mazior »

ubik pisze: np. postawienie murowanego grilla na działce ROD to samowola budowlana - stawianie takich rzeczy absolutnie zakazane! ;)
oj to się moja dziewczyna zmartwi :/ juz zaplanowała kamienny grill :P

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#25

Post autor: ubik »

U mnie na działkach wiele osób ma takiego grilla. Podobno przy kontroli sąsiadom tego nie odnotowali ale jeżeli komisja chciałaby być skrupulatna to może się przyczepić.
Awatar użytkownika

kaingorn
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: pt sie 12, 2016 8:15 pm
Lokalizacja: Wawa, Białołęka-Nowodwory
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Pomoc w kupnie działki ROD

#26

Post autor: kaingorn »

Też rozglądam się za zakupem działki. Znajomy ostatnio kupił działkę na Targówku, w ogrodach działkowych gdzieś za OBI na radzymińskiej. Domek 22m, altanka, grill murowany i ogródek, za 6 tys zł :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”