rowerzyści?

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: rowerzyści?

#61

Post autor: ziabak »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Wyruszamy około południa, zmierzamy luźno nad Wisłę po prostu, bo nie chcę nam się za bardzo kombinować ;) - jesli ktoś chce się dołaczyć to możemy się spotkać np. około 13 przy Syrence i rekreacyjne pojeździć trasą nad Wisłą, może zaczepimy Młociny z jednej strony albo z drugiej Powsin, aczkolwiek nie wiem czy aż tak się rozruszam :roll:
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

gusiek1
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: wt cze 16, 2009 10:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: rowerzyści?

#62

Post autor: gusiek1 »

ziabak pisze:Wyruszamy około południa, zmierzamy luźno nad Wisłę po prostu, bo nie chcę nam się za bardzo kombinować ;) - jesli ktoś chce się dołaczyć to możemy się spotkać np. około 13 przy Syrence i rekreacyjne pojeździć trasą nad Wisłą, może zaczepimy Młociny z jednej strony albo z drugiej Powsin, aczkolwiek nie wiem czy aż tak się rozruszam :roll:
I jak poszło?
Z Kacprem (6,4) jeździmy dzielnie na rowerkach. Ostatnia trasa to ok 10km w jedna stronę.
Największym problemem jest jazda po ulicy (chyba mamy za słabe nerwy). Jazda terenowa nie jest problemem :)

Co do tego Zegrza - dużo tam trzeba jechać po ulicy? Jeśli nie to można by spróbować :)
Ziabak - to ew kiedy?
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: rowerzyści?

#63

Post autor: ziabak »

Poszło oczywiście dobrze :) 36 km tylko co prawda, ale był taki wiatr momentami, że mnie stopowało i wymiękłam ;)

Ja w ogóle nie jeżdżę po ulicy, chyba, ze to jest uliczka nieruchliwa, jakaś podmiejska - po warszawskich ulicach nie jeżdżę, bo życie mam jeszcze zaplanowane na co najmniej kilkanaście lat ;)

Nad Zegrze trzeba dojechać nad kanałek żerański - ale to też spokojnie można nie po ulicach tylko ścieżkach i chodnikach - tylko okolice Auchan są nieprzyjemne - potem się jedzie cały czas piękną ścieżką nad kanałkiem wśród zieleni i śpiewających ptaków, cisza, spokój i wcale nie śmierdzi jak nad Wisłą :D

Na pewno będę jeździć w sobotę - jeśli chcecie, to możemy się spotkać i pojechać gdzieś razem :)
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Qazzy
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw sty 29, 2009 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: rowerzyści?

#64

Post autor: Qazzy »

ziabak pisze:życie mam jeszcze zaplanowane na co najmniej kilkanaście lat ;)
znaczy kredyt? ;)
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: rowerzyści?

#65

Post autor: ziabak »

Qazzy pisze:znaczy kredyt? ;)
:D też...
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Rowerzyści?

#66

Post autor: selenewolf »

Po latach temat powraca: czy jacyś fawowicze są chętni wybrać się na wycieczkę rowerową w którąś ciepłą sobotę na przykład? Jakieś pomysły, gdzie to by można pojeździć? Kampinos, Kabaty, albo i dalej poza Warszawę?... :)

.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Rowerzyści?

#67

Post autor: rudy1986 »

Ja z wielka checia ale niestety tylko niedziela wchodzi w gre chyba ze sobota ok 16
Awatar użytkownika

meping
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 30, 2010 9:41 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Rowerzyści?

#68

Post autor: meping »

My w ten weekend najpewniej wybieramy się na rodzinny wypad w rejon Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Dogodny dojazd i powrót SKM-ką. Może ktoś będzie chciał dołączyć?
Pozdrawiam
meping

dziama
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: sob lut 26, 2011 5:36 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Rowerzyści?

#69

Post autor: dziama »

Proszę rowerzystów o popracie petycji. Walczę o drogę rowerową wzdłuż ul. Puławskiej do Piaseczna

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8984" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Rowerzyści?

#70

Post autor: jgoluch »

No proszę.. Popieram w 100%.
Wielokrotnie jeździłem do Piaseczna i wkurzało mnie, że właśnie czasem trzeba było ulicą jechać.
Podpisane!


//
Co do wycieczki rowerowej.
Jestem dostępny w środy i weekendy, ale po 3cim czerwca.

Kacperkrzyz
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: sob cze 11, 2011 8:06 pm
Telefon: 796777436
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Kacper
Płeć:

Rowerzyści?

#71

Post autor: Kacperkrzyz »

Ja w sumie codziennie mogę jechać, ale jestem w stolicy tylko końca czerwca. No i wycieczki raczej jednodniowe, 80, no może 100 km, na większy dystans jednego dnia się nie porwę, nie na obecnym rowerze.

dziama
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: sob lut 26, 2011 5:36 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rowerzyści?

#72

Post autor: dziama »

jgoluch pisze:No proszę.. Popieram w 100%.
Wielokrotnie jeździłem do Piaseczna i wkurzało mnie, że właśnie czasem trzeba było ulicą jechać.
Podpisane!
.
Dziękuję bardzo :D

Kochani reklamujcie wśród znajomych i rodziny, każdy podpis jest ważny :)
Awatar użytkownika

Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Rowerzyści?

#73

Post autor: Hooltayos »

Również poparłem choć to nie moja trasa
Gdyż ponieważ prawie codziennie pedału ok. 40km a puszkarze już kilkukrotnie dawali mi się we znaki.
Ścieżki muszą być na każdym większym szlaku komunikacyjnym, tym bardziej że Veturilo ma już ponad 13.000 rowerów w Warszawie - a nie ma którędy jeździć.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Rowerzyści?

#74

Post autor: Drottnar »

Ja tam wolę pasy dla rowerów na jezdni.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Re: Odp: rowerzyści?

#75

Post autor: jgoluch »

Spoko, tylko kultura naszych kierowcow przeczy sensu istnienia takich pasow.

_______
via TT
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Rowerzyści?

#76

Post autor: Drottnar »

Kultura naszych rowerzystów przeczy sensowi istnienia ścieżek rowerowych połączonych z chodnikami.
Odbijamy piłeczkę dalej?

Kultura jest czymś dynamicznym - zmienia się. Jeżeli kierowcy przez lata nie mieli doświadczenia z taką ilością rowerzystów, to trudno, żeby od razu potrafili się zachować. Dlatego też, moim zdaniem, kluczowe jest to, żeby właśnie rowerzyści byli obecni na jezdniach, żeby kierowcy widzieli, że takie twory też mają swoje miejsce na jezdni (zresztą zgodnie z przepisami) i żeby się nauczyli.
Poza tym, moje doświadczenie z jazdy rowerem jest takie, że kierowcy na ogół są bardzo w porządku. Ja w swoim kilkuletnim doświadczeniu mam zaledwie kilka doświadczeń negatywnych, natomiast ostatnio niemal codziennie mam doświadczenia pozytywne, gdzie kierowcy zatrzymują się, żebym mógł spokojnie wykonać lewoskręt mimo zakorkowanego pasa, który muszę przeciąć (zakorkowany = jedzie masa samochodów jeden za drugim, a nie stoją).
Wiadomo, zaraz znajdzie się ktoś, kto ma złe doświadczenia, ale to od nas - rowerzystów zależy, czy mentalność puszkarzy się zmieni czy będziemy przed nimi uciekać na chodniki.

dziama
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: sob lut 26, 2011 5:36 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rowerzyści?

#77

Post autor: dziama »

Drottnar pisze:Ja tam wolę pasy dla rowerów na jezdni.
Puławska jest trzypasmowa, wiecznie zakorkowana i będzie problem ze zmieszczeniem pasów :| zależy Nam na tym aby dzieci mogły dojeżdżać do gimnazjum
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Rowerzyści?

#78

Post autor: Drottnar »

Spoko, spoko. A właśnie - przeczytałem, a zapomniałem wysłać. Już to robię.

dziama
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: sob lut 26, 2011 5:36 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Rowerzyści?

#79

Post autor: dziama »

Dziękuję bradzo :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”