onkolog - pilne

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

onkolog - pilne

#1

Post autor: ziabak »

szukam jakichś możliwości dostania się do szpitala na Szaserów pod opiekę prof. Cezarego Szczylika jak najszybciej to możliwe - chodzi o mojego ojca, już miesiąc usiłujemy i są tak masakryczne terminy, albo w ogóle brak miejsc, że nawet szkoda pisać :( Mogą być gabinety prywatne gdzie on przyjmuje - może akurat ktoś coś wie, albo ma dojścia - dodam, że na Szaserów jesteśmy zapisani na 7 marca dopiero, do poradni na Mokotowską mieliśmy nadzieję zdążyc się zapisać na luty - dziś rozpoczęli te zapisy i oczywiście się nie załapaliśmy, bo prof. przyjmuje w tam w lutym tylko jeden dzień, na Kaczą mam jutro dzwonić bo jeszcze nie mają grafików ani nie wiedzą kiedy tam będzie przyjmował.

Dajcie info, jakby ktoś coś wymyslił...
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: onkolog - pilne

#2

Post autor: saintpaulia »

A bezpośrednio kontakt z lekarzem? Przychodnia nie ma jakichś jego wizytówek - u źródła byłoby najłatwiej chyba.
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: onkolog - pilne

#3

Post autor: ziabak »

oczywiście że u źródła najlepiej, ale źródło ma sekretariat który obecnie nikt nie odbiera telefonów, a kilka dni temu będąc tam i chcąc umówić się dostałam informacje, że najbliższy termin jest równiez na marzec, więc nic z tego. Nikt nie poda publicznie prywatnego telefonu jeśli jest osoba rozrywaną przez pacjentów... chodzie mi generalnie o inne miejsca gdzie ten lekarz przyjmuje, bo te upublicznione to chyba juz wszystkie obcykałam.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Foxy
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 24, 2010 5:30 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: onkolog - pilne

#4

Post autor: Foxy »

A jaką specjalizację ma pan profesor? Moja mama pracuje w centrum onkologii, popytam, może uda się znaleźć jakiś kontakt. Tylko łatwiej będzie, jak będzie wiadomo, na który oddział iść.
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: onkolog - pilne

#5

Post autor: ziabak »

To jest kierownik Kliniki Onkologii Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Obrony Narodowej Wojskowego Instytutu Medycznego, specjalizuje się w raku nerki i z tego co czytam jego leczenie osiąga znakomite rezultaty nawet gdy inni już nie dają szans. Przyjmuje w kilku miejscach ale bardzo bardzo trudno się do niegu dostać :( a jak wiadomo - w raku chodzi o szybkie podjęcie leczenia...

Byłoby super móc się do niego dostać, ale generalnie najbardziej zależy mi na przyśpieszeniu całego procesu - ojciec mial operację 8 grudnia, do tej pory nie podjął leczenia bo po prostu nie możemy się dostać na wizytę, pierwszy wolny termin na jaki jestesmy zapisani to 7 marzec do poradni onkologicznej właśnie na Szaserów - to są 3 miesiące od operacji a powinien leczenie ze wzgledu na przerzuty do płuc rozpocząć tuż po operacji...
Ostatnio zmieniony pt sty 21, 2011 8:23 pm przez ziabak, łącznie zmieniany 1 raz.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Foxy
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 24, 2010 5:30 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: onkolog - pilne

#6

Post autor: Foxy »

Dzwoniłam do mamy i ona podpowiedziała, żeby jeszcze w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku spróbować. Jakieś nikłe wzmianki w internecie świadczą o tym, że ma ten profesor coś wspólnego z tą placówką. Na stronie http://ecz-otwock.pl/ jest kontakt do nich. Niestety mama nie ma dojścia do bezpośredniego kontaktu z tym panem.
A czy Twój tata musi kontynuować leczenie na Szaserów? Nie przyjmą go do Instytutu Onkologii na Roentgena? Może warto zacząć leczenie w ten sposób, a do profesora na konsultacje w pierwszym wolnym terminie. Ja bym chyba spróbowała dostać się do Centrum Onkologii, wiem, że mają bardzo dobrą diagnostykę, sama mam tam założoną kartę, bo profilaktykę robią świetnie.
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: onkolog - pilne

#7

Post autor: ziabak »

Dzięki Foxy, tez znalazłam Otwock, ale na razie nie udało mi się tam w ogóle uzyskać informacji o tym kiedy i czy można się zapisać do profesora, będę próbować oczywiście dalej.
Może faktycznie za bardzo do tego szpitala na Szaserów ciągnę, no ale czytam tylko to co w necie i w sumie na tym moja wiedza się opiera. Zadzwonimy w poniedziałek na Roentgena, zobaczymy jak tam terminy. Trochę się też waham bo czyytałam, że jak zacznie się leczenie jakimś lekiem, to nie można sobie tak ot przerwać i zmienić na inny po konsultacji u innego lekarza stąd parcie na jedną placówkę...

EDIT: :) no udalo mi się właśnie na Kaczą zapisać tatę na 7 lutego! To już coś, bo miesiąc do przodu, tyle tylko, że to bedzie wizyta / konsultacja, więc nie wiem czy już rozpocznie leczenie czy nie, nie wiem jak taka pierwsza wizyta wygląda - Foxy, wiesz coś o tym?
Ostatnio zmieniony sob sty 22, 2011 9:33 am przez ziabak, łącznie zmieniany 2 razy.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Foxy
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 24, 2010 5:30 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: onkolog - pilne

#8

Post autor: Foxy »

Super, że udało Wam się zapisać na wcześniejszy termin. W stosunku do 1,5 miesiąca, które już minęło od operacji, te 2 tygodnie to wydaje się już niedługo. Co do zmiany leczenia, to masz rację. Zazwyczaj kolejne badania kontrolne robi się po trzech cyklach chemioterapii (ale to pewnie zależy od konkretnego pacjenta i lekarza prowadzącego) i przy okazji takich badań ocenia się skuteczność leczenia, i w razie potrzeby zmienia się lek.

Jeżeli chodzi o konsultację - pewnie będzie to taka standardowa pierwsza wizyta. Na pewno trzeba mieć ze sobą historię choroby, wszystkie wyniki badań, opis operacji, wypis ze szpitala - ogólnie wszelkie dokumenty związane z chorobą, które już zebraliście. Ciężko powiedzieć, co lekarz zaleci po tej wizycie. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po Waszej myśli.

Artexo
Zapaleniec
Posty: 245
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: onkolog - pilne

#9

Post autor: Artexo »

W mojej miejscowości jest taka starsza babka, znachorka co podobno potrafi wyleczyć modlitwą nawet raka :razz:
Podobno przyjeżdżają do niej ludzie ze wszystkich okolic z problemami..
Nie wiem ile jest w tym prawdy ale moja mama mówi że one na prawdę pomaga ludziom a nawet jej pomogła choć to była dużo słabsza choroba niż rak, ale jednak :???:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”